« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Molchanov: To szansa dla młodych ludzi (wideo)

Białoruski mistrz Muay Thai Andrei Molchanov był gościem UKS Fight Academy Ostrołęka. W trakcie seminarium szkoleniowego w klubie prowadzonym przez trenera Arkadiusza Ludwiczaka znalazł także czas na rozmowę o wielu aspektach sztuk walki.


- Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do tego wspaniałego miasta, do trenera Arka Ludwiczaka - podkreślił Andrei Molchanov. - Cieszę się też z frekwencji. Wielki szacunek i uznanie dla wszystkich przybyłych na moje seminarium. Fajni ludzie. Cieszę się, że mogę tu być i przekazywać swoją wiedzę.

Reklama

 

Białorusin jest bardzo utytułowanym zawodnikiem, który na koncie ma dziewięć tytułów mistrza świata Muay Thai. Teraz skupił się na pracy trenerskiej, przygotowuje do walk kolejnych znanych zawodników, a także jeździ po całym kraju i prowadzi seminaria szkoleniowe.

- To jeden z moich celów - zaznacza Molchanov. - Pracowałem z różnymi zawodnikami, topowymi i niższej klasy, ale ja zawsze byłem bardzo przekonany do rozwoju sportu w małych miejscowościach. Przekazywania wiedzy przede wszystkim tym talentom, które są w mniejszych aglomeracjach, ponieważ oni mają mniejsze możliwości, ale większe serce, większą chęć i motywację, niż w dużych miastach. Warto się tym zajmować i współpracować właśnie z takimi klubami, jak ten Arka Ludwiczaka.

 

Największe sukcesy Andrei Molchanov świętował w Muay Thai, ale podczas seminarium pokazywał techniki z również z K1, MMA, czy karate. Nie tylko ten boks tajski bym wiodącym.
- Nie jestem konserwatywnym trenerem i potrafię się rozwijać - zaznacza białoruski szkoleniowiec. - Długi czas adoptowałem stójkę pod MMA, bo współpracowałem z Pawłem Nastulą i wielu innymi zawodnikami MMA, Janem Błachowiczem, Piotrem Strusem. Tego czasu wystarczyło, żeby modernizować stójkę. To jest zupełnie inna stójka, tzn. jest konkretny przekaz wiedzy pod konkretne rozwiązanie, konkretną formę walki.Już 27 października w Ostrołęce odbędzie się Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów, gdzie podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka będą mogli zaprezentować nabyte umiejętności.

- W małych miejscowościach łatwiej znaleźć talent i motywację niż w dużych aglomeracjach - podkreśla Andrei Molchanov. - Takim ludziom trzeba pomagać. Na takich ludzi, jak Arek i jego klub trzeba zwracać uwagę. On zabiera chłopaka z ulicy z jakiś tam złych nie potrzebnych zajęć, by tu promował sport i ma szansę w tym sporcie spełnić.

 

Cała rozmowa dziewięciokrotnym mistrzem świata w Muay Thai Andreiem Molchanovem dostępna w materiale filmowym.

Odsłon: 3910
Komentarzy: 0
09:33, 17.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Gnatkowski mistrzem Mazowsza

Gnatkowski mistrzem Mazowsza

Zawodnik Predator MMA Myszyniec wywalczył tytuł mistrza Mazowsza w ju-jitsu podczas zmagań dla dzieci i młodzieży w Sochaczewie. Jakub Gnatkowski w finale uporał się z rywalem i stanął na najwyższym stopniu podium. 17-latek startował w kategorii junior 66 kg.

 

Uznanie dla Piotra Golona

Uznanie dla Piotra Golona

Gratulacje na gruncie osiągnięć sportowych złożył Piotrowi Golonowi prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Wychowanek Fight Academy Ostrołęka jest zawodnikiem walczącym w formule MMA w kategorii półśredniej. W tym roku udało mu się wkroczyć na poziom zawodowy, miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas prestiżowej sierpniowej gali FEN 29: Lotos Fight Night Ostróda.

 

OKKK już po obozie nad morzem (zdjęcia)

OKKK już po obozie nad morzem (zdjęcia)

W ostatnich dniach sierpnia w miejscowości Jantar odbyła się Letnia Szkoła Karate, w której udział wzięło ponad 50-ciu karateków. Podopieczni Wiesława i Artura Orzołów doskonalili karate kyokushin pod kątem: kihon, kata, kumite w różnych formach i elementy samoobrony.

 

Zyśk walczył z Finem. Wygrał?

Zyśk walczył z Finem. Wygrał?

Za "Ostrołęckim Taranem" czternasty pojedynek w zawodowym ringu. Przemysław Zyśk walczył podczas Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach. 28-latek miał bardzo trudnego rywala - Tomiego Silvennoinena. Walka trwała osiem rund. Według sędziów jeden z zawodników wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

 

Czternasta wygrana Zyśka? Najtrudniejszy test w karierze?

Czternasta wygrana Zyśka? Najtrudniejszy test w karierze?

29 sierpnia do ringu wejdzie "Ostrołęcki Taran". 28-latek zaprezentuje się podczas Knockout Boxing Night 12, która odbędzie się w Suwałkach. Przemysław Zyśk zawalczy po raz czternasty. Do tej pory wygrał wszystkie pojedynki. Jakim wynikiem zakończy się walka z Tomim Silvennoinem?

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo