« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Molchanov: To szansa dla młodych ludzi (wideo)

Białoruski mistrz Muay Thai Andrei Molchanov był gościem UKS Fight Academy Ostrołęka. W trakcie seminarium szkoleniowego w klubie prowadzonym przez trenera Arkadiusza Ludwiczaka znalazł także czas na rozmowę o wielu aspektach sztuk walki.


- Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do tego wspaniałego miasta, do trenera Arka Ludwiczaka - podkreślił Andrei Molchanov. - Cieszę się też z frekwencji. Wielki szacunek i uznanie dla wszystkich przybyłych na moje seminarium. Fajni ludzie. Cieszę się, że mogę tu być i przekazywać swoją wiedzę.

Reklama

 

Białorusin jest bardzo utytułowanym zawodnikiem, który na koncie ma dziewięć tytułów mistrza świata Muay Thai. Teraz skupił się na pracy trenerskiej, przygotowuje do walk kolejnych znanych zawodników, a także jeździ po całym kraju i prowadzi seminaria szkoleniowe.

- To jeden z moich celów - zaznacza Molchanov. - Pracowałem z różnymi zawodnikami, topowymi i niższej klasy, ale ja zawsze byłem bardzo przekonany do rozwoju sportu w małych miejscowościach. Przekazywania wiedzy przede wszystkim tym talentom, które są w mniejszych aglomeracjach, ponieważ oni mają mniejsze możliwości, ale większe serce, większą chęć i motywację, niż w dużych miastach. Warto się tym zajmować i współpracować właśnie z takimi klubami, jak ten Arka Ludwiczaka.

 

Największe sukcesy Andrei Molchanov świętował w Muay Thai, ale podczas seminarium pokazywał techniki z również z K1, MMA, czy karate. Nie tylko ten boks tajski bym wiodącym.
- Nie jestem konserwatywnym trenerem i potrafię się rozwijać - zaznacza białoruski szkoleniowiec. - Długi czas adoptowałem stójkę pod MMA, bo współpracowałem z Pawłem Nastulą i wielu innymi zawodnikami MMA, Janem Błachowiczem, Piotrem Strusem. Tego czasu wystarczyło, żeby modernizować stójkę. To jest zupełnie inna stójka, tzn. jest konkretny przekaz wiedzy pod konkretne rozwiązanie, konkretną formę walki.Już 27 października w Ostrołęce odbędzie się Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów, gdzie podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka będą mogli zaprezentować nabyte umiejętności.

- W małych miejscowościach łatwiej znaleźć talent i motywację niż w dużych aglomeracjach - podkreśla Andrei Molchanov. - Takim ludziom trzeba pomagać. Na takich ludzi, jak Arek i jego klub trzeba zwracać uwagę. On zabiera chłopaka z ulicy z jakiś tam złych nie potrzebnych zajęć, by tu promował sport i ma szansę w tym sporcie spełnić.

 

Cała rozmowa dziewięciokrotnym mistrzem świata w Muay Thai Andreiem Molchanovem dostępna w materiale filmowym.

Odsłon: 3692
Komentarzy: 0
09:33, 17.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Ponad 150 zawodników ze wszystkich sekcji OKKK wzięło udział w turnieju noworocznym. W hali sportowej przy ulicy Partyzantów można było zobaczyć karateków z Ostrołęki, Myszyńca, Olszewa-Borek, Lelisa, Baranowa, Pułtuska, Przasnysza, Broku i Mławy.

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Zawodnicy ostrołęckiego Fight Academy rywalizowali w minioną niedzielę w stolicy kraju podczas ligi sportów walki pn. "Granda na pięści i giry" oraz otwartych mistrzostwach Warszawy. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka zanotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate rywalizowali w minioną sobotę w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów organizowanego przez Polski Związek Karate. Reprezentantom MKKK udało się zdobyć cztery medale.

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

Liczna reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów wszystkich organizacji karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. OKKK drużynowo uplasował się na podium.

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyli w seminarium z mistrzem świata open z 2007 roku - Takayukim Tsukagoshim. Japoński sensei prowadził treningi w Konstancinie-Jeziornie wraz z wicemistrzem świata open br. Maciejem Mazurem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo