« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Waszkiewicz: Ciężko pracuję na sukcesy (wideo)

Aleksander Waszkiewicz to wielki talent Bee Hero Sports Center. Podopieczny trenera Grzegorza Mulinka z ostatniego Bar Battle, zawodów uważanych za nieoficjalne Mistrzostwa Polski powrócił ze złotym medalem. W stolicy kraju zaprezentował nieprzeciętne umiejętności.


- Zaczynałem trenować z myślą zbudowania sylwetki, zawsze chciałem wyglądać jak kulturyści - mówił podczas rozmowy w naszym portalu Aleksander Waszkiewicz. - Nie wiedziałem jak zacząć, ale znalazłem taki sport jak kalistenika. Wciągnąłem się w to, zacząłem ćwiczyć codziennie. Zaczynałem w ostrołęckim parku na Traugutta, gdzie został zbudowany specjalny park do kalisteniki, ale znalazłem się w Bee Hero, właśnie u Grzegorza. Postanowiłem się tam przejść i sprawdzić jak to wszystko wygląda. Warunki okazały się perfekcyjne do tego sportu, a także do innych dyscyplin. Zacząłem tam ćwiczyć i tak zostało.

Reklama

 

17-latek po ostatnim sukcesie w stolicy kraju chce iść za ciosem i w przyszłym roku wywalczyć złoty medal Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Kalisteniki, a następnie przepustkę na mistrzostwa świata.
- Cały czas dążę do przodu. W przyszłym roku będę startował w Mistrzostwach Polski z celem zajęcia pierwszego miejsca. Cały czas chcę się piąć do góry i myślę, że w przyszłości jeszcze jakieś mistrzostwa świata - dodaje utalentowany zawodnik.

 

Streetworkout-kalistenika to dyscyplina jeszcze mało znane wśród ostrołęczan, ale treningi cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
- Tak, zdecydowanie. Ten sport dopiero się rozwija w Polsce i w Ostrołęce. Fakt, że staje się co raz bardziej popularny i dużo ludzi zaczyna ćwiczyć. Ludzie przychodzą, zaczynają treningi, by zbudować sylwetkę, poprawić swój wygląd i po prostu żyć zdrowo - mówi Aleksander Waszkiewicz.


Esprit

Jak podkreśla trener Grzegorz Mulinek Aleksander Waszkiewicz to osoba niezwykle ambitna, która wie, że tylko ciężka praca na treningach przyniesie oczekiwany efekt.
- Nie mogę zaprzeczyć, że Olek się osobą bardzo ambitną, z którą się tak naprawdę super pracuje - mówi Grzegorz Mulinek. - Na sukces, jaki on zdobył tak naprawdę zapracował sam, bo treningi robił sobie samodzielnie, my byliśmy jakby jego motywatorami i osobami, które inspirują. Stworzyłem warunki takie w kalistenice, jakie zawsze od dziecka chciałem, a ich brakowało. No i Olek wstrzelił się w to niesamowicie, okazało się, że jest to jego życiową pasją, którą podąża i cały czas chcę osiągać coraz większe cele.

 

Cała rozmowa z Aleksandrem Waszkiewiczem i jego szkoleniowcem Grzegorzem Mulinkiem w materiale filmowym.

Odsłon: 10980
Komentarzy: 4
08:00, 20.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Za nami pierwszy weekend po wprowadzeniu stanu epidemicznego z udziałem kibiców na sportowych arenach. Na każdym wydarzeniu będzie mogła być zajęta 1/4 przygotowanych miejsc, które muszą być specjalnie oznaczone. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że już niebawem ruszy nowy program Ministerstwa Sportu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. Na Sportowe Wakacje+ ma zostać przeznaczone jeszcze w tym roku 10 mln zł.

» Wasze komentarze

Daniel @ 18:35, 20.10.2018r. IP: *.*.54.218

Gratulacje !

KonDzik @ 22:24, 22.10.2018r. IP: *.*.0.211

Czułem jakiś wkład w początkach rozwijania Olka...
Tyle wspólnych treningów, nauk, pokazów, wyjazdów. Angażowałem się jak mogłem. Czuje przykrość czytając i oglądając ten materiał.
Przepisany tytuł widocznie nie należy do mnie.

Hhmmmm. @ 22:44, 22.10.2018r. IP: *.*.180.191

No Kondziu i ja Pamiętam jak Olek zaczynał. Od samego początku mu pomagałeś. I dalej pomagasz. Przykro że zostałeś pominięty.

KonDzik @ 10:18, 23.10.2018r. IP: *.*.8.231

Zostałem pomoniety i zastąpiony kim innym.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo