« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Srebro i brąz Mistrzostw Polski dla OKKK

Z dwoma medalami powrócili z Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła w zawodach walczyli ze zmiennym szczęściem. Kto sięgnął po medale?


Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało czterech zawodników. Seniorka Beata Opęchowska oraz trzech juniorów młodszych: Patryk Wekwejt, Mateusz Kukuć i Piotr Szlachetka.

Reklama

 

Patryk Wekwejt został wicemistrzem Polski w kumite -50 kg oraz był czwartym zawodnikiem wśród 36 startujących w kata. Patryk zasługuje na szczególną uwagę, gdyż był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii.

 

Mateusz Kukuć w kategorii -60 kg zdobył brązowy medal wygrywając dwie walki przez ippon. Piotr Szlachetka zwyciężył pojedynek eliminacyjny, lecz przegrał o wejście do półfinału. Nie powiodło się również jedynej seniorce wystawionej przez Ostrołęcki KKK. Beata Opęchowska po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni Polski Marty Lubos (TKS Tarnowskie Góry).Trenerem grupy i jednym z sędziów był sensei Wiesław Orzoł IV dan. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z blisko 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

- Cieszy fakt, że po raz kolejny nie schodzimy z podium i dorzucamy kolejne medale do naszego dorobku - mówi sensei Wiesław Orzoł. - Nie mamy czasu na odpoczynek, bo przed nami kolejne zawody, w tym Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, czy też Pucharu Polski Seniorów i Juniorów.

Odsłon: 3498
Komentarzy: 0
11:27, 24.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sarara trenował z Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Sarara trenował z Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Tomasz Sarara już po raz drugi był gościem Fight Academy Ostrołęka. Tym razem seminarium szkoleniowe, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, zostało przeprowadzone w hali sportowej przy ulicy Partyzantów na ostrołęckim osiedlu Wojciechowice.

Ostrołęcki KKK na obozie w Zębie (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki KKK na obozie w Zębie (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin przez tydzień szlifował formę podczas Zimowej Szkoły Karate w Zębie. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła przygotowywali się do pierwszych imprez, które czekają klub już w marcu. Przed reprezentantami OKKK wiele ważnych wyzwań.

Noworoczny trening MKKK Shinkyokushin połączony z egzaminem na stopnie kyu (zdjęcia)

Noworoczny trening MKKK Shinkyokushin połączony z egzaminem na stopnie kyu (zdjęcia)

Zgodnie z japońską tradycją Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin pierwszy noworoczny trening, w sobotę 25 stycznia, przeprowadził na świeżym powietrzu. Zajęcia połączone były z krótkim biegiem ulicami Ostrołęki i egzaminem na stopnie kyu.

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Ponad 150 zawodników ze wszystkich sekcji OKKK wzięło udział w turnieju noworocznym. W hali sportowej przy ulicy Partyzantów można było zobaczyć karateków z Ostrołęki, Myszyńca, Olszewa-Borek, Lelisa, Baranowa, Pułtuska, Przasnysza, Broku i Mławy.

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Zawodnicy ostrołęckiego Fight Academy rywalizowali w minioną niedzielę w stolicy kraju podczas ligi sportów walki pn. "Granda na pięści i giry" oraz otwartych mistrzostwach Warszawy. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka zanotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo