Sobota, 21 września 2019 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

LN: Polacy z Portugalią bez ryzyka, ale z remisem

Arkadiusz Milik
(fot. Grzegorz Wajda)

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA z Portugalią 1:1, mimo że przez ponad dwadzieścia minut polski zespół grał z przewagą jednego zawodnika, w związku z czerwoną kartką Danilo.

Jednocześnie przedłuża się seria spotkań bez zwycięstwa polskie drużyny. Wtorkowa potyczka Biało-czerwonych na stadionie w Guimares było szóstym spotkaniem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera polskiej ekipy. We wcześniejszych pięciu meczach reprezentacja Polski zanotowała trzy porażki i dwa remisy, co sprawiło, że były szkoleniowiec Wisły Płock znalazł się w ogniu krytyki. Bój z Selecao das Quinas miał wpłynąć na poprawę atmosfery.

Frankowski jak wyjadacz
W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Biało-czerwoni przez pierwsze pół godziny dzielnie opierali się swoim rywalom, aż w końcu w 34 minucie gospodarze objęli prowadzenie po celnym uderzeniu głową Andre Silvy. Tym samym polska drużyna straciła swoją szóstą bramkę w nowych rozgrywkach.

Tymczasem w 37 minucie Tomasz Kędziora był bliski wyrównania stanu rywalizacji. Bardzo dobry zagraniem na głowę Tomasza Kędziory wyróżnił się Kamil Grosicki, ale piłkarz Dynama Kijów ostatecznie trafił piłką w poprzeczkę. Tym samym na przerwę w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Fernando Santosa.

"Orły Brzęczka" w końcu z golem, przełamanie Milika
W drugiej połowie Biało-czerwoni przełamali swoją niemoc strzelecką, a w dużym stopniu przyczynił się do tego Arkadiusz Milik. Napastnik SSC Napoli najpierw wywalczył rzut karny po faulu Danilo, a chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość, kierując piłkę do siatki na raty, bo dwukrotnie, po uderzeniu z "wapna" w 66 minucie.

Do końca zawodów rezultat rywalizacji już się nie zmienił i polska drużyna, grając bez ryzyka, ale i bez pazerności na zdobycie drugiej bramki, zaliczyła swój trzeci kompromis pod batutą następcy Adama Nawałki. Tym samym Polska zakończyła rozgrywki Ligi Narodów UEFA z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

Cała relacja z meczu Portugalia - Polska w portalu Goal.pl.

Portugalia - Polska 1:1 (1:0)
Bramki: Andre Silva 34. - Milik 66.(k)

Portugalia (4-3-3): Beto - Cancelo, Pepe, Dias, Rodrigues, Danilo, William, Sanches, Rafa (70. Bruma), Andre Silva (85. Eder), Guerreiro (61. Mario)

Polska (4-2-3-1): Szczęsny - Kędziora, Cionek, Bednarek, Bereszyński, Frankowski, Krychowiak, Klich (75. Góralski), Grosicki (79. Kądzior), Zieliński, Milik.