« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sztangiści UKS Atleta rywalizowali w Siedlcach

Czwórka sztangistów UKS Atleta rywalizowała w Mistrzostwach Mazowsza Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Na pomoście w Siedlcach zawodniczki i zawodnicy walczyli w kategorii do lat 17. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego uzyskali dobre wyniki.


W zmaganiach na pomoście w Siedlcach UKS Atleta reprezentowała Jakub Duszak w kategorii wagowej -69 kg, Mateusz Piórkowski i Przemysław Szabłowski w kat. -77 kg oraz Rafał Gnoza w kat. -85 kg.

Reklama

 

W kat. -77 kg zawodnicy UKS Atleta Mateusz Piórkowski i Przemysław Szabłowski walczyli o brązowy medal. W dwuboju uzyskali po 122 kilogramy, po 52 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie.
- Jak to w sporcie bywa o wyższej pozycji decydowały szczegóły - mówi trener Władysław Niedźwiecki. - W tym przypadku o lepszej lokacie zadecydowała kolejność uzyskania wyniku w poszczególnych bojach, a następnie kto pierwszy uzyskał wynik w dwuboju. Przemysław Szabłowski dźwignął szybciej te ciężary i wywalczył brązowy medal.

 

Na najwyższym stopniu podium w kategorii -77 kg stanął zawodnik Klimat Łapy Grzegorz Godlewski, a drugi był Mateusz Ambroziak z UOLKA Ostrów Mazowiecka. W wadze -69 kg zwyciężył Adrian Kędziora z Feniks Siedlce, drugi był Paweł Złotkowski UOLKA Ostrów Mazowiecka, a trzeci Tomasz Nowosielski WLKS Siedlce. Jakub Duszak z UKS Atleta uplasował się na piątej pozycji z pięciokilogramową stratą do czwartego zawodnika w tej kategorii wagowej. Jakub Duszak w dwuboju udźwignął 135 kg (60 kg rwanie + 75 kg podrzut).


Lubudu

Rafał Gnoza wyrwał 60 kg, podrzucił 80 kg, a w dwuboju 140 kilogramów, w kategorii -85 kg dało mu złoty medal Mistrzostw Mazowsza Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Odsłon: 4437
Komentarzy: 5
04:45, 22.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

Gosia Laska w złocie i srebrze

Gosia Laska w złocie i srebrze

Znakomity występ Małgorzaty Laski podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. Przedstawicielka Ostrołęki wróciła ze stolicy z trzema medalami.

» Wasze komentarze

jo @ 09:34, 22.12.2018r. IP: *.*.51.183

Fest chłopaki, nie poddajcie się, dźwigajcie a sukcesy przyjdą z czasem.

Arnold @ 10:04, 22.12.2018r. IP: *.*.150.80

Sport siłowy, który rozwija cały organizm. Super zaangażowanie trenera Władka. Tak trzymać!!!

Gremlin @ 12:54, 23.12.2018r. IP: *.*.34.200

Jeden chłopak z tego klubu dźwiga fajne ciężary ale na poziomie mazowsza, na MP się nie nadaje. Reszta tych dzieciaków ma słabe wyniki i szybko zrezygnują. Dobrze że jest taki klub ale brak mu chętnych siłaczy.

Do Gremlin @ 22:22, 23.12.2018r. IP: *.*.76.25

To jest Uczniowski Klub Sportowy to ma być inicjatywa dla nastolatków którzy chcą coś więcej niż tylko siedzieć w domach. Każdy kiedyś zaczynał i nie odrazu podnosił ciężary na poziomie MP. Skoro piszesz że mają słabe wyniki to spróbuj swoich sił zobaczysz że nawet takie ciężary mogą dawać w kość. Brawa dla Trenera i całej Sekcji.

jo @ 09:19, 24.12.2018r. IP: *.*.51.183

Idź i pokaż, ze potrafisz więcej. A powinno Ci się udać jako Zły duch.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo