« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł ciężką pracą po znaczące sukcesy

Angelika Wikieł świetnymi wynikami zakończyła sezon 2018, zdobywając dwa medale Zimowych Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowców. Reprezentantka Klubu Pływackiego Narew w zawodach w Lublinie udowodniła, że drzemie w niej wciąż bardzo duży potencjał.


Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów w sezonie nie były usłane różami. Brak możliwości odpowiednich treningów, symboliczne wsparcie w okresie przygotowawczym od władz miasta, nie napawały optymizmem. Mimo to dzięki pomocy ze strony swojej siostry Manueli, która została trenerką podjęła wyzwanie.

Reklama

 

- Poprzedni sezon 2017 po powrocie do Ostrołęki był dla mnie rokiem przetarcia pod wodzą mojej nowej trenerki - siostry Manueli - mówi Angelika Wikieł. - Rozpoczęłam treningi w nowym klubie, w rodzinnym mieście. Dla mnie Zimowe Mistrzostwa Polski były wdrożeniem do startów, a najważniejszy będzie start w Letnich Mistrzostwach Polski w maju 2019 roku.

 

Przed zawodniczką Klubu Pływackiego teraz kilka miesięcy przygotowań i najważniejsza impreza w maju 2019 roku.
- Dla Angeliki to był okres sprawdzający i nie traktowaliśmy tego startu, jako najważniejsza imprezę - podkreśla trenerka KP Narew Manuela Wikieł. - Szykujemy się na przyszły rok, na maj 2019, gdzie Angelika powalczy nie tylko o medale, ale również jako studentka o kwalifikację na uniwersjadę.

 

Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów nie były usłane różami, a największym problemem był brak toru na basenie w określonych godzinach.
- Angelika trenuje praktycznie codziennie od godz. 6.00 do 8.00, a popołudniowy trening ma dopiero o godz. 19.00 - mówi trenerka KP Narew. - Po zakończonym treningu, nie ma czasu na nic innego, jak szybką kolację i sen, żeby zregenerować się i pojawić na porannym treningu.

 

W Lublinie Angelika Wikieł świetnie radziła sobie w porannych eliminacjach, ale w popołudniowym finale brakowało trochę sił.
- Zawody potwierdziły, że ten wieczorny trening jest zbyt późny i organizm nie może przyzwyczaić się do dwóch mocnych startów w ciągu dnia - stwierdza Angelika Wikieł. - Rano płynęłam oszczędzając siły, dobrze technicznie. Popołudniu chciałam to powtórzyć, ale organizm nie funkcjonował już tak, jak powinien.Tuż przed mistrzostwami Polski z pomocną dłoń wyciągnął klub UŚKS Ostrołęka, który na trzy tygodnie przed zawodami przekazał swój tor dla Angeliki.

- UŚKS Ostrołęka odstąpił swój jeden tor i ostatnia faza przygotowań wygląda tak, jak powinny całe przygotowania - mówi Angelika Wikieł.

 

Klub Pływacki Narew chciałby także w nadchodzącym sezonie rozpocząć szkolenie z młodymi zawodniczkami i zawodnikami, aby w przyszłości następczyń sióstr Wikieł było znacznie więcej.
- Ubolewamy nad tym, że nie mamy chociaż drugiego toru, gdzie Manuela ma duże pojęcie jako zawodniczka i trener nowej ery - mówi Angelika. - Ja jako zawodniczka jeszcze trenująca chciałabym im pokazać, wprowadzić w świat pływacki, aby nie musieli wyjeżdżać z domu i również trenując w Ostrołęce odnosić znaczące sukcesy.

 

Angelika Wikieł z miasta Ostrołęki otrzymuje skromne stypendium w wysokości 250 zł, które nie wystarczy nawet na zakup niezbędnego sprzętu. Sama musi także opłacić wejście na basen, aby móc trenować.
- Cieszę się, że Manuela wraz z zarządem Narwi próbują stworzyć mi warunki, abym mogła trenować i reprezentować miasto na zawodach międzynarodowych. Chcemy jeszcze bardziej rozsławiać Ostrołękę. Bardzo mi przykro, że jest tak ciężko i nawet na strój, w którym wystąpiłam w Mistrzostwach Polski była specjalna zbiórka pieniędzy, bo nie było mnie stać, aby go kupić.

 

Więcej o planach i możliwościach rozwoju pływackich talentów w Ostrołęce w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Dlaczego mimo treningów wielu dzieci, tylko nieliczni odnoszą sukcesy w ogólnopolskich imprezach?

Odsłon: 5978
Komentarzy: 1
09:51, 29.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiej Squatiny wzięła udział w kolejnej edycji zawodów pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Na olimpijskim basenie, młodzi pływacy z Ostrołęki wywalczyli trzy medale i uzyskali wartościowe rezultaty.

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Angelika Wikieł trenująca w Sekcji Pływackiej Narwi Ostrołęka zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Równie dobrze poradziła sobie też w kolejnej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Warszawie.

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

Trzynaście medali wywalczyła siedmioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Sochaczewie. Kolejna odsłona Grand Prix odbędzie się 27 kwietnia w Ostrołęce.

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływacy z ostrołęckich klubów Squatina i UKS Piątka wzięli udział XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka. Wrócili z medalami. W zawodach wzięło udział 386 zawodników z 26 klubów z kraju i trzech zagranicznych.

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Na początku marca pływacy ostrołęckiej Squatiny wzięli udział w silnie obsadzonych zawodach z cyklu “Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w Warszawie. W pierwszym starcie w tym roku, młodzi pływacy z Ostrołęki zdobyli cztery medale.

» Wasze komentarze

Uuu @ 14:20, 29.12.2018r. IP: *.*.125.25

Serce się kraje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo