« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Andrzej Łyziński to ikona ostrołęckiej piłki

Andrzej Łyziński to prawdziwa ikona ostrołęckiej piłki nożnej. Przez trzynaście sezonów 38-letni obecnie golkiper reprezentował barwy ostrołęckich klubów - Narwi, a obecnie Korony. Przez kilkanaście sezonów z dumą reprezentował nasze miasto.


W sumie wystąpił w blisko czterystu oficjalnych meczach. Andrzej Łyziński to prawdziwa ikona ostrołęckiej piłki nożnej. Przez trzynaście sezonów 38-letni obecnie golkiper reprezentował barwy ostrołęckich klubów - Narwi, a obecnie Korony. Przez kilkanaście sezonów z dumą reprezentował nasze miasto rozgrywając w sumie blisko czterysta oficjalnych meczów.

Reklama

 

Andrzej Łyziński jest wychowankiem Stoczniowca Płock. W 2000 roku jako 20-latek trafił do GKS Targówek, który z powodzeniem reprezentował przez cztery sezony. Następnie w 2004 trafił do Ostrołęki, która mogła być dla niego odskocznią do jeszcze większej kariery. W barwach niebiesko-czerwonych zadomowił się jednak na tyle dobrze, że występował regularnie przez kolejny 4.5 sezonu, a następnie wiosną reprezentował GKS Targówek.

 

Jesienią 2009 roku ponownie powrócił do niebiesko-czerwonych barw i występował w niej przez kolejne pięć sezonów. W 2014 roku lecząc kontuzję przeniósł się do Korony Ostrołęka, której stał się grającym szkoleniowcem. Następnie przez 1.5 roku bronił barw Ostrovii Ostrów Mazowiecka, a jesienią 2017 roku ponownie zdecydował się na grę w barwach Korony Ostrołęka, z którą wywalczył w ubiegłym sezonie trzecią lokatę w IV lidze mazowieckiej.Po sezonie poinformował o zakończeniu swojej piłkarskiej kariery, ale ze względu na problemy przy obsadzie pozycji bramkarza, powrócił w rundzie jesiennej, aby pomóc drużynie wydostać się ze strefy spadkowej. Do Sportowca Roku 2018 został nominowany za całokształt sportowej kariery.

 

Andrzej Łyziński czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.219 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

 

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.

Odsłon: 2303
Komentarzy: 1
09:40, 31.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Adrian Duszak Sportowcem Roku 2019 (wideo)

Adrian Duszak Sportowcem Roku 2019 (wideo)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 zdecydowała, że zaszczytne wyróżnienie Sportowca Roku trafi do Adriana Duszaka. Mistrz Polski i wicemistrz świata w teqball nie mógł osobiście odebrać nagrody, ale przekazał podziękowania w przesłanym filmie.

'Jestem totalnie zaskoczony'. Shihan Wiesław Orzoł Trenerem Roku 2019 (wideo)

"Jestem totalnie zaskoczony". Shihan Wiesław Orzoł Trenerem Roku 2019 (wideo)

Podczas gali plebiscytu Sportowiec Roku 2019 nagroda Trenera Roku 2019 trafiła w ręce Wiesława Orzoła. Trener karate to wyjątkowa postać w ostrołęckim sporcie, która od kilkunastu sezonów osiąga wielkie sukcesy ze swoimi podopiecznymi w OKKK.

Nagroda Drużyny Roku 2019 trafiła do ostrołęckiej Narwi (wideo)

Nagroda Drużyny Roku 2019 trafiła do ostrołęckiej Narwi (wideo)

Najlepszą drużyną minionego roku kapituła wybrała zespół, który z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki i jest bardzo dobrze zarządzany. Nagroda trafiła do ostrołęckiej Narwi, która w całym 2019 roku przegrała tylko dwa oficjalne mecze - po jednym w lidze i pucharze.

Julita Sęk sportowym Odkryciem Roku 2019 (wideo)

Julita Sęk sportowym Odkryciem Roku 2019 (wideo)

Odkryciem Roku 2019 została Julita Sęk. Miniony rok był niezwykle udany dla podopiecznej shihana Wiesława Orzoła. Kapituła naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2019 zauważyła ciężką pracę włożoną przez zawodniczkę OKKK i osiągnięte sukcesy w minionym roku.

Imprezę Roku 2019 zorganizował UKS Future is Now. 'Każde tak duże przedsięwzięcie to zasługa wielkiej rzeszy ludzi' (wideo)

Imprezę Roku 2019 zorganizował UKS Future is Now. "Każde tak duże przedsięwzięcie to zasługa wielkiej rzeszy ludzi" (wideo)

To było niezwykłe piłkarskie święto w Ostrołęce. Ponad trzy tysiące uczestników podczas wydarzenia sprawiło, że "Pokonaj Mistrza" na stadionie przy ulicy Witosa to największa i najlepiej zorganizowana impreza sportowa 2019 roku w naszym regionie.

» Wasze komentarze

Juli @ 12:13, 31.12.2018r. IP: *.*.38.182

Może Pan Andrzej się wypowie co myśli o sylwestrze na głównej płycie stadionu.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo