Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Karol Łasiewicki z cennymi trofeami w K1

Karol Łasiewicki to najbardziej utytułowany zawodnik Fight Academy Ostrołęka. Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka na swoim koncie ma m.in. tytuł mistrza świata w K1, a w 2018 roku dorzucił do swojego dorobku kolejne cenne trofea. Które było najcenniejsze?

Pierwszym poważnym startem Karola Łasiewickiego była walka wieczoru podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Lelisie w formule K1 -93. Zawodnik z Sypniewa pokazał wielką moc w konfrontacji z Cezarym Sekleckim (Akademia Mieszanych Sztuk Walki), wygrał na punkty, ale był bliski skończenia walki przed czasem.

Następnie Karol Łasiewicki rywalizował podczas Gali Sportów Walki Tae w Sulejówku z Jackiem Gaciem z Uniqa Warszawa. Pojedynek w formule K1 został przeprowadzony o pas zawodowego mistrza Polski federacji "World Amatour K1 Federation" WAK1F. Dla zawodnika z Sypniewa był to zawodowy debiut, który zakończył się zwycięstwem na punkty po emocjonującej walce.

W 2018 roku Karol Łasiewicki wywalczył także srebrny medal Pucharu Polski w K1 w kategorii -91 kg. W Katowicach Karol Łasiewicki pokonał Jacka Gacia z Uniqa Warszawa, ale w finał przegrał niejednogłośnie na punkty z Mateuszem Kopciem z Paco Team Katowice.

Po wakacyjnej przerwie Karol Łasiewicki powrócił na ring i zdobył pas mistrza "Ziemi Kurpiowskiej" pokonując Daniela Bralewskiego z Wyszkowa. Startem kończącym zmagania był pojedynek podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Ostrołęce, gdzie w walce wieczoru lepszy okazał się Łukasz Bartnik z Fight Gym Lublin. Jak widać sezon 2018 był niezwykle pracowitym dla zawodnika prowadzonego przez trenera Arkadiusza Ludwiczaka.

Karol Łasiewicki czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.227 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.