« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmiany w sportowym budżecie Ostrołęki

Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku
Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku

W najbliższych dniach powinien zostać ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej finansowanych z budżetu Ostrołęki. Pieniędzy do podziału będzie mniej niż w latach ubiegłych. W środę odbędzie się spotkanie z władzami miasta w tej sprawie.


Reklama Kwota zapisana w budżecie Ostrołęki w pozycji "dotacja celowa z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom" wynosi 1 061 700 zł. Taka kwota pojawiła się w projekcie budżetu Ostrołęki przygotowanym jeszcze przez ekipę ustępującego prezydenta Janusza Kotowskiego. W latach poprzednich do podziału było 1 400 000 zł. 

 

- Zaproponowano mniejszą kwotę, dlatego że nie będzie wniosku klubu, który dotychczas dostawał dużą dotację. Stąd można powiedzieć, że środki są zachowane na poziomie z lat poprzednich zakładając, że duży klub siatkarski który uzyskiwał największą dotację z miasta o tę dotację w tym roku ubiegać się nie będzie - wyjaśnił podczas sesji budżetowej 31 grudnia Janusz Kotowski.

 

Duży klub siatkarski, o którym mowa to ASPS Net Ostrołęka, który na "szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce siatkowej mężczyzn" w 2018 roku otrzymał z budżetu miasta wsparcie w kwocie 338 300 zł. Siatkarze w II lidze grali tylko do maja. Klub nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 2018/19.

 

Na niższą kwotę dotacji na sport zwróciła uwagę Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta, która wystosowała wniosek do prezydenta w tej sprawie. Łukasz Kulik w odpowiedzi zapewnił, że jeśli w budżecie miasta w 2019 roku znajdą się wolne środki, to trafią one do klubów sportowych.Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych będą mogli dowiedzieć się więcej na temat postępowania konkursowego podczas spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem. Odbędzie się ono w środę, 9 stycznia o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miasta.

 

Po tym spotkaniu zostanie ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Warto wiedzieć, że od daty ogłoszenia konkursu do jego rozstrzygnięcia muszą upłynąć co najmniej trzy tygodnie. W związku z tym, środki finansowe na konta wnioskujących podmiotów nie trafią wcześniej niż na początku lutego.

 

(cez)

Odsłon: 5055
Komentarzy: 3
09:54, 07.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

powiat @ 16:26, 07.01.2019r. IP: *.*.60.151

sukcesy sportowe powinny być decydujące najsprawiedliwiej by było

.. @ 17:14, 07.01.2019r. IP: *.*.180.90

Czy pan Kulik zrobił kontrole w klubie Netu , i na co szedły te pieniądze w klubie ? Bo szanowny pan Nowaczyk wisi siatkarzom kilka pensji których nie zamierza wypłacić i telefonów nie odbierając. To kontroli jak widać nie było.

Zdzich @ 09:56, 09.01.2019r. IP: *.*.5.32

Co się dzieje w tym mieście, znikają stare z tradycjami kluby, piłkarska Narew i teraz siatkarze.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo