« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmiany w sportowym budżecie Ostrołęki

Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku
Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku

W najbliższych dniach powinien zostać ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej finansowanych z budżetu Ostrołęki. Pieniędzy do podziału będzie mniej niż w latach ubiegłych. W środę odbędzie się spotkanie z władzami miasta w tej sprawie.


Reklama Kwota zapisana w budżecie Ostrołęki w pozycji "dotacja celowa z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom" wynosi 1 061 700 zł. Taka kwota pojawiła się w projekcie budżetu Ostrołęki przygotowanym jeszcze przez ekipę ustępującego prezydenta Janusza Kotowskiego. W latach poprzednich do podziału było 1 400 000 zł. 

 

- Zaproponowano mniejszą kwotę, dlatego że nie będzie wniosku klubu, który dotychczas dostawał dużą dotację. Stąd można powiedzieć, że środki są zachowane na poziomie z lat poprzednich zakładając, że duży klub siatkarski który uzyskiwał największą dotację z miasta o tę dotację w tym roku ubiegać się nie będzie - wyjaśnił podczas sesji budżetowej 31 grudnia Janusz Kotowski.

 

Duży klub siatkarski, o którym mowa to ASPS Net Ostrołęka, który na "szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce siatkowej mężczyzn" w 2018 roku otrzymał z budżetu miasta wsparcie w kwocie 338 300 zł. Siatkarze w II lidze grali tylko do maja. Klub nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 2018/19.

 

Na niższą kwotę dotacji na sport zwróciła uwagę Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta, która wystosowała wniosek do prezydenta w tej sprawie. Łukasz Kulik w odpowiedzi zapewnił, że jeśli w budżecie miasta w 2019 roku znajdą się wolne środki, to trafią one do klubów sportowych.Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych będą mogli dowiedzieć się więcej na temat postępowania konkursowego podczas spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem. Odbędzie się ono w środę, 9 stycznia o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miasta.

 

Po tym spotkaniu zostanie ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Warto wiedzieć, że od daty ogłoszenia konkursu do jego rozstrzygnięcia muszą upłynąć co najmniej trzy tygodnie. W związku z tym, środki finansowe na konta wnioskujących podmiotów nie trafią wcześniej niż na początku lutego.

 

(cez)

Odsłon: 5142
Komentarzy: 3
09:54, 07.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

» Wasze komentarze

powiat @ 16:26, 07.01.2019r. IP: *.*.60.151

sukcesy sportowe powinny być decydujące najsprawiedliwiej by było

.. @ 17:14, 07.01.2019r. IP: *.*.180.90

Czy pan Kulik zrobił kontrole w klubie Netu , i na co szedły te pieniądze w klubie ? Bo szanowny pan Nowaczyk wisi siatkarzom kilka pensji których nie zamierza wypłacić i telefonów nie odbierając. To kontroli jak widać nie było.

Zdzich @ 09:56, 09.01.2019r. IP: *.*.5.32

Co się dzieje w tym mieście, znikają stare z tradycjami kluby, piłkarska Narew i teraz siatkarze.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo