« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., imieniny Laury, Alberta, Marcjana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jak podzielić pieniądze na sport? (zdjęcia)

Nowe otwarcie w relacjach miasta z klubami sportowymi zapowiedział prezydent Łukasz Kulik w trakcie spotkania z przedstawicielami środowiska. W spotkaniu, które odbyło się w środę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób.


Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń dowiedzieli się, że władze miasta planują zmiany w sposobie przyznawania dotacji. Najważniejsza z nich to oddzielenie finansowania szkolenia dzieci i młodzieży od wspierania sportu seniorskiego, który to miałby być dotowany również ze środków na promocję miasta.


Odrębne zasady miałyby też obejmować dofinansowanie szkolenia reprezentantów sportów indywidualnych oraz gier zespołowych. Nie poznaliśmy jednak szczegółów, poza tym że ważnym kryterium będzie liczba osób objętych szkoleniem.


- Nie da się przyjąć jednego wzoru, według którego nastąpi podział. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą zadowoleni w 100 procentach, ale wierzę w to, że możemy wypracować kompromis. Czekam na wasze wnioski i propozycje. Zapraszam do dyskusji - zachęcał prezydent Łukasz Kulik. Dyskusja ta koncentrowała się jednak wokół problemów z jakimi borykają się poszczególne kluby.

Reklama
Jak się okazało, swoją propozycję dotyczącą sposobu podziału "sportowego budżetu" przesłał do Urzędu Miejskiego Marek Mierzejewski, trener lekkoatletów w UKS Siódemka. - Zgadzam się, że powinniśmy oddzielić finansowanie sportu młodzieżowego i seniorskiego. W przypadku szkolenia młodzieży proponuję wziąć pod uwagę dwa główne kryteria: wyniki sportowe oraz liczbę zawodników w klubie - przedstawił założenia swojej propozycji.


Najciekawszy wniosek dotyczący podziału środków na sport padł ze strony Dariusza Zambrzyckiego ze Szkolnego Związku Sportowego. - Wybierzmy wiodące dyscypliny, które powinny być wspierane ze środków miejskich - zaproponował.

 

- Naszym celem jest stworzenie takich warunków, by młody człowiek, który chce realizować swoją pasję do sportu miał możliwość szerokiego wyboru. Nie ma mojej akceptacji dla propozycji, by miasto postawiło na jedną lub tylko na wybrane dyscypliny sportu - odpowiedział prezydent Kulik.


Foton

Przez dwie i pół godziny mogliśmy wysłuchać wielu postulatów dotyczących obniżenia kosztów wynajmu obiektów. - Całość dotacji, którą otrzymał nasz klub zwróciliśmy później w formie opłat do miasta za korzystanie z boisk - zauważył Wojciech Szcześniak z Narwi.


- Cena wynajmu obiektów dla wszystkich klubów będzie taka sama. Zrobimy wszystko by była jak najniższa, może nie będzie to symboliczna złotówka, ale wynajem "po kosztach" moim zdaniem jest możliwy. Nie jesteśmy tu po to by zarabiać na klubach - zapewnił Łukasz Kulik.


- Będziemy dążyli do tego by kwota dotacji na sport w 2019 roku osiągnęła docelowo 1,4 mln złotych. To w powiązaniu z obniżeniem kosztów wynajmu obiektów sprawi, że sytuacja klubów będzie lepsza - i to była najważniejsza deklaracja jaką ze strony prezydenta miasta usłyszeli zaproszeni goście.

 

W trakcie spotkania przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych zgłosili szereg interesujących wniosków dotyczących m.in. infrastruktury sportowej w mieście. Więcej o tym jutro w naszym serwisie.


(cez)

 

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie Prezydenta Miasta Ostrołęki z klubami i stowarzyszeniami sportowymi

Odsłon: 6922
Komentarzy: 6
08:53, 10.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szachowe zmagania dzieci w SP nr 10. Dołącz

Szachowe zmagania dzieci w SP nr 10. Dołącz

XIII Międzyszkolny Turniej Szachowy Pamięci Patrona Szkoły Św. Janowi Pawłowi II zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 10. Do rywalizacji w zawodach przystąpi dzieci i młodzież z podziałem na cztery kategorie. Wciąż można dołączyć do rywalizacji.

Ringo: Turniej Kurpiowski Jantar w Lelisie

Ringo: Turniej Kurpiowski Jantar w Lelisie

Ponad 160 zawodników reprezentujących dziesięć szkół i klubów sportowych wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Turniej Ringo "Kurpiowski Jantar", który został rozegrany 1 czerwca na stadionie w Lelisie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Przemysław Duszak.

Turniej z okazji Dnia Dziecka w Obierwi

Turniej z okazji Dnia Dziecka w Obierwi

Pięć zespołów wzięło udział w turnieju piłki nożnej, który z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w Obierwi. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lelisie, a drugie miejsce zajął Klub Aktywnych Dzieciaków. Królem strzelców turnieju został  Filip Parzych.

Strzelectwo: Puchar ministra dla KSS Obrońca

Strzelectwo: Puchar ministra dla KSS Obrońca

Drużyna KSS Obrońca Troszyn zwyciężyła w XIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W zawodach wzięło udział 65 drużyn, tym żołnierze z państw NATO. Wojciech Sokołowski był najlepszy w klasyfikacji indywidualnej.

Strzelectwo: Wystrzałowy Dzień Dziecka w Troszynie

Strzelectwo: Wystrzałowy Dzień Dziecka w Troszynie

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca w Troszynie, na czele z prezesem Eugeniuszem Gorczycą, zaprasza na zawody z okazji Dnia Dziecka. Udział w zawodach strzeleckich jest bezpłatny, a mogą wziąć w nich udział dzieci i młodzież do lat 18 pod opieką osoby dorosłej. 

» Wasze komentarze

Wak @ 15:31, 10.01.2019r. IP: *.*.181.100

Super!

uczestnik @ 16:53, 10.01.2019r. IP: *.*.163.209

porażka!

g @ 23:25, 10.01.2019r. IP: *

skończy się eldorado pilkarzykow?

Do g. @ 05:27, 11.01.2019r. IP: *.*.32.167

Droga Pani Panie eldorada nigdy nie było było tyle żeby nanżycienstarczalo.

Fifi @ 08:25, 11.01.2019r. IP: *.*.81.39

Widze ze tutaj zupelnie inne komentarze niz na eOstrolece. Ktos bardzo nie lubi byc krytykowany

trener @ 13:17, 11.01.2019r. IP: *.*.78.139

bardzo dobre pomysł władz na pewno za dużą na pilkę nożną na którą malo osob ogląda na stadionie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo