« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 marca 2019 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jak podzielić pieniądze na sport? (zdjęcia)

Nowe otwarcie w relacjach miasta z klubami sportowymi zapowiedział prezydent Łukasz Kulik w trakcie spotkania z przedstawicielami środowiska. W spotkaniu, które odbyło się w środę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób.


Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń dowiedzieli się, że władze miasta planują zmiany w sposobie przyznawania dotacji. Najważniejsza z nich to oddzielenie finansowania szkolenia dzieci i młodzieży od wspierania sportu seniorskiego, który to miałby być dotowany również ze środków na promocję miasta.


Odrębne zasady miałyby też obejmować dofinansowanie szkolenia reprezentantów sportów indywidualnych oraz gier zespołowych. Nie poznaliśmy jednak szczegółów, poza tym że ważnym kryterium będzie liczba osób objętych szkoleniem.


- Nie da się przyjąć jednego wzoru, według którego nastąpi podział. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą zadowoleni w 100 procentach, ale wierzę w to, że możemy wypracować kompromis. Czekam na wasze wnioski i propozycje. Zapraszam do dyskusji - zachęcał prezydent Łukasz Kulik. Dyskusja ta koncentrowała się jednak wokół problemów z jakimi borykają się poszczególne kluby.

Reklama
Jak się okazało, swoją propozycję dotyczącą sposobu podziału "sportowego budżetu" przesłał do Urzędu Miejskiego Marek Mierzejewski, trener lekkoatletów w UKS Siódemka. - Zgadzam się, że powinniśmy oddzielić finansowanie sportu młodzieżowego i seniorskiego. W przypadku szkolenia młodzieży proponuję wziąć pod uwagę dwa główne kryteria: wyniki sportowe oraz liczbę zawodników w klubie - przedstawił założenia swojej propozycji.


Najciekawszy wniosek dotyczący podziału środków na sport padł ze strony Dariusza Zambrzyckiego ze Szkolnego Związku Sportowego. - Wybierzmy wiodące dyscypliny, które powinny być wspierane ze środków miejskich - zaproponował.

 

- Naszym celem jest stworzenie takich warunków, by młody człowiek, który chce realizować swoją pasję do sportu miał możliwość szerokiego wyboru. Nie ma mojej akceptacji dla propozycji, by miasto postawiło na jedną lub tylko na wybrane dyscypliny sportu - odpowiedział prezydent Kulik.


JBB

Przez dwie i pół godziny mogliśmy wysłuchać wielu postulatów dotyczących obniżenia kosztów wynajmu obiektów. - Całość dotacji, którą otrzymał nasz klub zwróciliśmy później w formie opłat do miasta za korzystanie z boisk - zauważył Wojciech Szcześniak z Narwi.


- Cena wynajmu obiektów dla wszystkich klubów będzie taka sama. Zrobimy wszystko by była jak najniższa, może nie będzie to symboliczna złotówka, ale wynajem "po kosztach" moim zdaniem jest możliwy. Nie jesteśmy tu po to by zarabiać na klubach - zapewnił Łukasz Kulik.


- Będziemy dążyli do tego by kwota dotacji na sport w 2019 roku osiągnęła docelowo 1,4 mln złotych. To w powiązaniu z obniżeniem kosztów wynajmu obiektów sprawi, że sytuacja klubów będzie lepsza - i to była najważniejsza deklaracja jaką ze strony prezydenta miasta usłyszeli zaproszeni goście.

 

W trakcie spotkania przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych zgłosili szereg interesujących wniosków dotyczących m.in. infrastruktury sportowej w mieście. Więcej o tym jutro w naszym serwisie.


(cez)

 

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie Prezydenta Miasta Ostrołęki z klubami i stowarzyszeniami sportowymi

Odsłon: 6366
Komentarzy: 6
08:53, 10.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Wśród licznych interpelacji składanych przez radnych do prezydenta miasta Łukasza Kulika znalazło się zapytanie radnego Jacka Łuby w sprawie “wyników analizy podziału środków z budżetu miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu”. Jaka była odpowiedź?

Młodzi sportowcy wyróżnieni (zdjęcia)

Młodzi sportowcy wyróżnieni (zdjęcia)

Czterech młodych sportowców odebrało wyróżnienia z rąk starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła podczas czwartkowej sesji rady powiatu. Wszyscy z powodzeniem reprezentowali powiat zarówno, na zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Gimnastycy z całej Polski przyjadą do Ostrołęki

Gimnastycy z całej Polski przyjadą do Ostrołęki

Coraz większą popularnością cieszą się treningi gimnastyki w UKS Bee Hero Ostrołęka, na czele którego stoi Grzegorz Mulinek. Nowy klub na sportowej mapie Ostrołęki będzie też organizatorem ogólnopolskiego turnieju gimnastyki, który już w kwietniu odbędzie się w hali Gołasia. 

I Krajowy Turniej Gimnastyki z Bee Hero

I Krajowy Turniej Gimnastyki z Bee Hero

UKS Bee Hero organizuje pierwszy Krajowy Turniej Gimnastyki. Impreza została zaplanowana na sobotę, 6 kwietnia w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. W zawodach wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z gimnastyki rekreacyjnej z całego kraju.

Medale UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza

Medale UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza

Siedmiu reprezentantów miał ostrołęcki klub UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza do lat 23, które w odbyły się w niedzielę, 3 marca w Ciechanowie. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego zdobyli dla Ostrołęki trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

» Wasze komentarze

Wak @ 15:31, 10.01.2019r. IP: *.*.181.100

Super!

uczestnik @ 16:53, 10.01.2019r. IP: *.*.163.209

porażka!

g @ 23:25, 10.01.2019r. IP: *

skończy się eldorado pilkarzykow?

Do g. @ 05:27, 11.01.2019r. IP: *.*.32.167

Droga Pani Panie eldorada nigdy nie było było tyle żeby nanżycienstarczalo.

Fifi @ 08:25, 11.01.2019r. IP: *.*.81.39

Widze ze tutaj zupelnie inne komentarze niz na eOstrolece. Ktos bardzo nie lubi byc krytykowany

trener @ 13:17, 11.01.2019r. IP: *.*.78.139

bardzo dobre pomysł władz na pewno za dużą na pilkę nożną na którą malo osob ogląda na stadionie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo