« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jak podzielić pieniądze na sport? (zdjęcia)

Nowe otwarcie w relacjach miasta z klubami sportowymi zapowiedział prezydent Łukasz Kulik w trakcie spotkania z przedstawicielami środowiska. W spotkaniu, które odbyło się w środę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób.


Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń dowiedzieli się, że władze miasta planują zmiany w sposobie przyznawania dotacji. Najważniejsza z nich to oddzielenie finansowania szkolenia dzieci i młodzieży od wspierania sportu seniorskiego, który to miałby być dotowany również ze środków na promocję miasta.


Odrębne zasady miałyby też obejmować dofinansowanie szkolenia reprezentantów sportów indywidualnych oraz gier zespołowych. Nie poznaliśmy jednak szczegółów, poza tym że ważnym kryterium będzie liczba osób objętych szkoleniem.


- Nie da się przyjąć jednego wzoru, według którego nastąpi podział. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą zadowoleni w 100 procentach, ale wierzę w to, że możemy wypracować kompromis. Czekam na wasze wnioski i propozycje. Zapraszam do dyskusji - zachęcał prezydent Łukasz Kulik. Dyskusja ta koncentrowała się jednak wokół problemów z jakimi borykają się poszczególne kluby.

Reklama
Jak się okazało, swoją propozycję dotyczącą sposobu podziału "sportowego budżetu" przesłał do Urzędu Miejskiego Marek Mierzejewski, trener lekkoatletów w UKS Siódemka. - Zgadzam się, że powinniśmy oddzielić finansowanie sportu młodzieżowego i seniorskiego. W przypadku szkolenia młodzieży proponuję wziąć pod uwagę dwa główne kryteria: wyniki sportowe oraz liczbę zawodników w klubie - przedstawił założenia swojej propozycji.


Najciekawszy wniosek dotyczący podziału środków na sport padł ze strony Dariusza Zambrzyckiego ze Szkolnego Związku Sportowego. - Wybierzmy wiodące dyscypliny, które powinny być wspierane ze środków miejskich - zaproponował.

 

- Naszym celem jest stworzenie takich warunków, by młody człowiek, który chce realizować swoją pasję do sportu miał możliwość szerokiego wyboru. Nie ma mojej akceptacji dla propozycji, by miasto postawiło na jedną lub tylko na wybrane dyscypliny sportu - odpowiedział prezydent Kulik.Przez dwie i pół godziny mogliśmy wysłuchać wielu postulatów dotyczących obniżenia kosztów wynajmu obiektów. - Całość dotacji, którą otrzymał nasz klub zwróciliśmy później w formie opłat do miasta za korzystanie z boisk - zauważył Wojciech Szcześniak z Narwi.


- Cena wynajmu obiektów dla wszystkich klubów będzie taka sama. Zrobimy wszystko by była jak najniższa, może nie będzie to symboliczna złotówka, ale wynajem "po kosztach" moim zdaniem jest możliwy. Nie jesteśmy tu po to by zarabiać na klubach - zapewnił Łukasz Kulik.


- Będziemy dążyli do tego by kwota dotacji na sport w 2019 roku osiągnęła docelowo 1,4 mln złotych. To w powiązaniu z obniżeniem kosztów wynajmu obiektów sprawi, że sytuacja klubów będzie lepsza - i to była najważniejsza deklaracja jaką ze strony prezydenta miasta usłyszeli zaproszeni goście.

 

W trakcie spotkania przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych zgłosili szereg interesujących wniosków dotyczących m.in. infrastruktury sportowej w mieście. Więcej o tym jutro w naszym serwisie.


(cez)

 

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie Prezydenta Miasta Ostrołęki z klubami i stowarzyszeniami sportowymi

Odsłon: 8523
Komentarzy: 6
08:53, 10.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

Gosia Laska w złocie i srebrze

Gosia Laska w złocie i srebrze

Znakomity występ Małgorzaty Laski podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. Przedstawicielka Ostrołęki wróciła ze stolicy z trzema medalami.

» Wasze komentarze

Wak @ 15:31, 10.01.2019r. IP: *.*.181.100

Super!

uczestnik @ 16:53, 10.01.2019r. IP: *.*.163.209

porażka!

g @ 23:25, 10.01.2019r. IP: *

skończy się eldorado pilkarzykow?

Do g. @ 05:27, 11.01.2019r. IP: *.*.32.167

Droga Pani Panie eldorada nigdy nie było było tyle żeby nanżycienstarczalo.

Fifi @ 08:25, 11.01.2019r. IP: *.*.81.39

Widze ze tutaj zupelnie inne komentarze niz na eOstrolece. Ktos bardzo nie lubi byc krytykowany

trener @ 13:17, 11.01.2019r. IP: *.*.78.139

bardzo dobre pomysł władz na pewno za dużą na pilkę nożną na którą malo osob ogląda na stadionie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo