« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jak podzielić pieniądze na sport? (zdjęcia)

Nowe otwarcie w relacjach miasta z klubami sportowymi zapowiedział prezydent Łukasz Kulik w trakcie spotkania z przedstawicielami środowiska. W spotkaniu, które odbyło się w środę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób.


Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń dowiedzieli się, że władze miasta planują zmiany w sposobie przyznawania dotacji. Najważniejsza z nich to oddzielenie finansowania szkolenia dzieci i młodzieży od wspierania sportu seniorskiego, który to miałby być dotowany również ze środków na promocję miasta.


Odrębne zasady miałyby też obejmować dofinansowanie szkolenia reprezentantów sportów indywidualnych oraz gier zespołowych. Nie poznaliśmy jednak szczegółów, poza tym że ważnym kryterium będzie liczba osób objętych szkoleniem.


- Nie da się przyjąć jednego wzoru, według którego nastąpi podział. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą zadowoleni w 100 procentach, ale wierzę w to, że możemy wypracować kompromis. Czekam na wasze wnioski i propozycje. Zapraszam do dyskusji - zachęcał prezydent Łukasz Kulik. Dyskusja ta koncentrowała się jednak wokół problemów z jakimi borykają się poszczególne kluby.

Reklama
Jak się okazało, swoją propozycję dotyczącą sposobu podziału "sportowego budżetu" przesłał do Urzędu Miejskiego Marek Mierzejewski, trener lekkoatletów w UKS Siódemka. - Zgadzam się, że powinniśmy oddzielić finansowanie sportu młodzieżowego i seniorskiego. W przypadku szkolenia młodzieży proponuję wziąć pod uwagę dwa główne kryteria: wyniki sportowe oraz liczbę zawodników w klubie - przedstawił założenia swojej propozycji.


Najciekawszy wniosek dotyczący podziału środków na sport padł ze strony Dariusza Zambrzyckiego ze Szkolnego Związku Sportowego. - Wybierzmy wiodące dyscypliny, które powinny być wspierane ze środków miejskich - zaproponował.

 

- Naszym celem jest stworzenie takich warunków, by młody człowiek, który chce realizować swoją pasję do sportu miał możliwość szerokiego wyboru. Nie ma mojej akceptacji dla propozycji, by miasto postawiło na jedną lub tylko na wybrane dyscypliny sportu - odpowiedział prezydent Kulik.


Energas

Przez dwie i pół godziny mogliśmy wysłuchać wielu postulatów dotyczących obniżenia kosztów wynajmu obiektów. - Całość dotacji, którą otrzymał nasz klub zwróciliśmy później w formie opłat do miasta za korzystanie z boisk - zauważył Wojciech Szcześniak z Narwi.


- Cena wynajmu obiektów dla wszystkich klubów będzie taka sama. Zrobimy wszystko by była jak najniższa, może nie będzie to symboliczna złotówka, ale wynajem "po kosztach" moim zdaniem jest możliwy. Nie jesteśmy tu po to by zarabiać na klubach - zapewnił Łukasz Kulik.


- Będziemy dążyli do tego by kwota dotacji na sport w 2019 roku osiągnęła docelowo 1,4 mln złotych. To w powiązaniu z obniżeniem kosztów wynajmu obiektów sprawi, że sytuacja klubów będzie lepsza - i to była najważniejsza deklaracja jaką ze strony prezydenta miasta usłyszeli zaproszeni goście.

 

W trakcie spotkania przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych zgłosili szereg interesujących wniosków dotyczących m.in. infrastruktury sportowej w mieście. Więcej o tym jutro w naszym serwisie.


(cez)

 

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie Prezydenta Miasta Ostrołęki z klubami i stowarzyszeniami sportowymi

Odsłon: 5622
Komentarzy: 6
08:53, 10.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Czterdzieści organizacji sportowych otrzymało w 2018 roku wsparcie miasta w realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku o środki z budżetu Ostrołęki będzie wnioskowało więcej klubów, również nowych. 

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jakie kryteria powinny decydować przy podziale miejskiej dotacji na sport? Na to pytanie starają się odpowiedzieć przedstawiciele klubów i stowarzyszeń działających w Ostrołęce w trakcie spotkań odbywających w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Kluby i stowarzyszenia mają czas, aby przedstawić swoje oferty do 4 lutego 2019 roku. Warto złożyć wniosek już dziś.

Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku. W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje z przedstawicielami poszczególnych dyscyplin. Na początek były to kluby piłkarskie. 

Lista sportowych zadań dla władz miasta

Lista sportowych zadań dla władz miasta

Szereg pomysłów i propozycji przedstawili w trakcie spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych z Ostrołęki. Czy ta lista sportowych zadań zostanie zrealizowana przez nowe władze miasta? 

» Wasze komentarze

Wak @ 15:31, 10.01.2019r. IP: *.*.181.100

Super!

uczestnik @ 16:53, 10.01.2019r. IP: *.*.163.209

porażka!

g @ 23:25, 10.01.2019r. IP: *

skończy się eldorado pilkarzykow?

Do g. @ 05:27, 11.01.2019r. IP: *.*.32.167

Droga Pani Panie eldorada nigdy nie było było tyle żeby nanżycienstarczalo.

Fifi @ 08:25, 11.01.2019r. IP: *.*.81.39

Widze ze tutaj zupelnie inne komentarze niz na eOstrolece. Ktos bardzo nie lubi byc krytykowany

trener @ 13:17, 11.01.2019r. IP: *.*.78.139

bardzo dobre pomysł władz na pewno za dużą na pilkę nożną na którą malo osob ogląda na stadionie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo