« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., imieniny Franciszka, Karola, Gościmiła

Moja Ostrołęka

Aktualności

HMP Masters: Potrójnie złota Ewa Bartosik

W sobotę, już po raz 28. odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Masters. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć Ewy Bartosik, startującej w barwach OKLA Ostrołęka. Nasza reprezentantka zdobyła trzy złote medale oraz ustanowiła rekord Polski w skoku w dal.


Reklama W toruńskiej hali Arena wystartowało 434 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w trzynastu lekkoatletycznych konkurencjach. W tym gronie doskonale spisała się Ewa Bartosik z Ostrołęki.


Zawodniczka OKLA wygrała w trzech konkurencjach: biegu na 60 m (9,51 s), trójskoku (8,16 m) oraz skoku w dal (3,79 m). W ostatniej konkurencji poza zdobyciem złotego medalu, Ewa Bartosik ustanowiła też nowy halowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.Teraz przed naszą reprezentantką przygotowania do Mistrzostw Świata Masters. Odbędą się one 24-30 marca, również w Toruniu.

 

(cez)

Odsłon: 6832
Komentarzy: 3
19:35, 25.02.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

» Wasze komentarze

XYZ @ 13:38, 26.02.2019r. IP: *.*.33.6

Wielkie gratulacje Pani Ewo!
Jest Pani wzorem dla młodszych i znakomitym przykładem tego, że pasja nie ma ograniczeń wiekowych.
Powodzenia i dalszych sukcesów!

luk @ 21:04, 26.02.2019r. IP: *.*.49.67

Brawa,
Niedoceniany fenomen sportowy w naszym mieście. I nie tylko w mieście, bo pani Ewa to poziom światowy w swoich kategoriach

Bajka @ 22:08, 26.02.2019r. IP: *.*.33.63

Brawo Ewa. Gratulacje. Może władze miasta docenią Twoje wspaniałe wyniki - nagrodami. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo