Czwartek, 20 czerwca 2019 r., imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny

Niedźwiecki: Talent poparty ciężką pracą

Siódme miejsce wywalczone przez Dominika Kuleszę podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów to największy sukces klubu UKS Atleta. Wychowanek Władysława Niedźwieckiego poprawił w Puławach swoje rekordy życiowe.

19-letni Dominik Kulesza rywalizował w gronie 25 zawodników w kategorii wagowej 96 kg. Reprezentant UKS Atleta Ostrołęka poprawił swoje rekordy życiowe osiągając 117 kg w rwaniu oraz 142 kg w podrzucie. Wynik 259 kg w dwuboju zapewnił mu siódme miejsce w kraju.

Reklama - To bardzo dobry wynik i największy sukces od momentu założenia UKS Atleta w 2016 roku - mówi trener Władysław Niedźwiecki. - Dominik trenuje w naszym klubie blisko trzy lata. Trzeba podkreślić, że jest bardzo oddany tej dyscyplinie sportu. Ma talent do podnoszenia ciężarów, ale jest to talent poparty ciężką pracą na treningach. Jeśli nadal będzie tak zaangażowany to przed nim kolejne sukcesy - podkreśla.

Mistrzostwa Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów odbyły się w Puławach w dniach 22-24 marca. W zawodach startował również Rafał Gnoza (kat. 81 kg), który z wynikiem 153 kg w dwuboju zakończył rywalizację na siedemnastym miejscu.

Adepci podnoszenia ciężarów z UKS Atleta mają na najbliższe miesiące zaplanowane starty w Mistrzostwach Mazowsza do lat 17, Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Mistrzostwach Polski Seniorów. W klubie trenuje obecnie 16 zawodników.