« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 10 grudnia 2019 r., imieniny Danieli, Julii, Eulalii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński wskoczył do finału w Baku

Sebastian Moszczyński
Sebastian Moszczyński
(fot. OKLA)

Sebastian Moszczyński reprezentuje Polskę w skoku wzwyż na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku. W kwalifikacjach uzyskał wysokość 199 cm, co dało mu awans do dzisiejszego finału. Czy zawodnika Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki stać na medal?


Do 27 lipca w azerskim Baku trwa Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2019. Niespełna 16-letni Sebastian Moszczyński godnie reprezentuje nasz kraj w skoku wzwyż.

Reklama

 

Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza rozpoczął środowe kwalifikacje od wysokości 189 cm. Niestety w pierwszym skoku strącił poprzeczkę - druga próba była już bezbłędna. Kolejne wyniki uzyskiwał już za pierwszym razem - 194 cm i 199 cm. Ten ostatni wynik dał mu kwalifikację do finału.

 

Sebastian Moszczyński jest jedynym Polakiem w finałowej stawce. Na liście startowej znajdzie się w sumie dwunastu lekkoatletów. Oprócz wychowanka OKLA Ostrołęka zobaczymy Bedirhana Alpagu (Turcja), Jonathana Kapitolnika (Izrael), Stena Geenensa (Belgia), Paula Metayera (Francja), Olega Grigorita (Macedonia), Yahora Huptara (Białoruś), Samuela Hodossy-Takacsa (Węgry), Massimiliano Luiu (Włochy), Romana Petruka (Ukraina), Tomislava Isailovicia (Serbia) i Kristjana Viga Sigfinnssona (Islandia).Finałowa rywalizacja w skoku wzwyż w azerskim Baku została zaplanowana na piątek 26 lipca. Początek o godz. 18.05.

Odsłon: 2641
Komentarzy: 0
07:05, 26.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęczanie na zawodach w Spale

Ostrołęczanie na zawodach w Spale

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale gościł lekkoatletów z roczników 2007 i 2008. Młodzi zawodnicy rywalizowali w finale czwartej edycji ogólnopolskich halowych czwartków lekkoatletycznych. W zawodach nie zabrakło reprezentantów z Ostrołęki.

'Atmosfera podczas biegu była powalająca'. Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo