« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński wskoczył do finału w Baku

Sebastian Moszczyński
Sebastian Moszczyński
(fot. OKLA)

Sebastian Moszczyński reprezentuje Polskę w skoku wzwyż na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku. W kwalifikacjach uzyskał wysokość 199 cm, co dało mu awans do dzisiejszego finału. Czy zawodnika Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki stać na medal?


Do 27 lipca w azerskim Baku trwa Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2019. Niespełna 16-letni Sebastian Moszczyński godnie reprezentuje nasz kraj w skoku wzwyż.

Reklama

 

Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza rozpoczął środowe kwalifikacje od wysokości 189 cm. Niestety w pierwszym skoku strącił poprzeczkę - druga próba była już bezbłędna. Kolejne wyniki uzyskiwał już za pierwszym razem - 194 cm i 199 cm. Ten ostatni wynik dał mu kwalifikację do finału.

 

Sebastian Moszczyński jest jedynym Polakiem w finałowej stawce. Na liście startowej znajdzie się w sumie dwunastu lekkoatletów. Oprócz wychowanka OKLA Ostrołęka zobaczymy Bedirhana Alpagu (Turcja), Jonathana Kapitolnika (Izrael), Stena Geenensa (Belgia), Paula Metayera (Francja), Olega Grigorita (Macedonia), Yahora Huptara (Białoruś), Samuela Hodossy-Takacsa (Węgry), Massimiliano Luiu (Włochy), Romana Petruka (Ukraina), Tomislava Isailovicia (Serbia) i Kristjana Viga Sigfinnssona (Islandia).Finałowa rywalizacja w skoku wzwyż w azerskim Baku została zaplanowana na piątek 26 lipca. Początek o godz. 18.05.

Odsłon: 1353
Komentarzy: 0
07:05, 26.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski w lekkoatletyce sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Do historycznego sukcesu biało-czerwonych małą cegiełkę dołożyła Magdalena Żebrowska, która zaprezentowała się w konkursie skoku w dal.

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Po raz siódmy biegacze wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. Wydarzenie zorganizowane w ramach Trzeźwościowego Pikniku Rodzinnego przyciągnęło na linię startu ponad 200 zawodników. Poznaj zwycięzców czterech biegów w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

23-letnia zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka zaprezentowała się z dobrej strony w 26 edycji biegu świętego Dominika w Gdańsku. Na 341 kobiet, które ukończyły bieg Martyna Budziłek zajęła siedemnaste miejsce. Wśród swoich rówieśników była szósta.

Biegacze oddali hołd powstańcom

Biegacze oddali hołd powstańcom

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo