Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Narew 1962 Ostrołęka rozbiła Orlęta Czyżew

Ostrołęcka Narew zostawiła po sobie dobre wrażenie w Czyżewie. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego rozbili miejscowe Orlęta 7:2. W kadrze niebiesko-czerwonych na ten mecz zabrakło Piotra Strzeżysza, Mariusza Marczaka, Daniela Woźniaka i Mateusza Sowy.

Początkowo, w sobotnie popołudnie, Narew miała zagrać przed własną publicznością z Orłem Kolno. Goście jednak zrezygnowali ze sparingu i władze klubu w ostatniej chwili ustaliły mecz kontrolny z Orlętami Czyżew.

Mecz zaczął się po myśli "Dumy Kurpi". Gola w pierwszym kwadransie zdobył Igor Cychol po błędzie bramkarza gospodarzy, który podał futbolówkę pod nogi Narwianina. Chwilę później było już 2:0. Mateusz Pełtak podał na wolne pole do Przemysława Olesińskiego, a ten został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Przed przerwą kibice zgromadzeni na stadionie w Czyżewie zobaczyli jeszcze dwa gole. Najpierw kontaktową bramkę zdobyły Orlęta po błędzie Narwi w środku pola i szybkim kontrataku, a chwilę później na 3:1 pięknym strzałem z ponad 25 metrów podwyższył Michał Markowski.

Po zmianie stron festiwal strzelecki trwał w najlepsze. Bramki dla podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego zdobywali kolejno Kamil Jastrzębski, Przemysław Olesiński, Daniel Dworecki i Kamil Gontarz. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Ostatecznie niebiesko-czerwoni pokonali Orlęta Czyżew 7:2.

Warto odnotować, że drużyna z Czyżewa w ubiegłym sezonie wygrała rozgrywki A klasy w grupie podlaskiej z przewagą 14 punktów nad wicemistrzem. Orlęta podobnie jak Narew są beniaminkiem ligi okręgowej.

W sobotę 10 sierpnia podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego zagrają ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Rywalem Narwi będzie Orzeł Sypniewo. Początek meczu o godz. 14.30 na stadionie przy ulicy Partyzantów.

Esprit

Orlęta Czyżew - Narew 1962 Ostrołęka 2:7 (1:3)
Bramki dla Narwi: Cychol, Olesiński (dwie), Markowski, Jastrzębski, Dworecki, Gontarz

Narew: Stepnowski - Popieniek, Pełtak, Niedźwiecki, Skorupka - Sobotka, Gontarz, Jastrzębski, Markowski, Cychol - Olesiński oraz Drężek, Zygmunt, Skarzyński, Jóźwiak, Dworecki, Białobrzeski, Karwowski, Kuzia, Dąbrowski

Odsłon: 10768