« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Biegacze oddali hołd powstańcom

(fot. BBL Ostrołęka/Facebook)

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.


Bieg Powstania Warszawskiego podtrzymuje pamięć o tragicznej przeszłości stolicy kraju, która wpłynęła na losy kolejnych pokoleń Polaków.

Reklama

 

Rokrocznie na ulicach Warszawy, w otoczeniu płonących zniczy w tunelu na Wisłostradzie, cześć bohaterom oddają tysiące sportowców. Bieg ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, przy udziale rekonstruktorów, wpisuje się spektakularnie w obchody kolejnych powstańczych rocznic. W wydarzeniu nie brakowało członków grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka.

 

- Jestem bardzo dumny i wzruszony, że mogłem w taki sposób oddać cześć powstańcom warszawskim. Ciężko jest opisać emocje jakie mi towarzyszyły. Przyszło nam biec w krajobrazie błyskających piorunów i deszczu. Ciekawym przeżyciem był też bieg przez tunel na Wisłostradzie, gdzie było słychać odgłosy karabinów, wybuchów i walki. Polecam ten bieg, a sam postaram się wrócić tam za rok - relacjonuje Łukasz Zieliński, jeden z najnowszych członków grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka.


JBB

Biegacze oddali hołd bohaterom w sobotę 27 lipca. Bieg Powstania Warszawskiego, jest nieodłącznym elementem obchodów rocznicowych.

Odsłon: 6522
Komentarzy: 0
07:15, 05.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekord Patrycji Przybysz

Rekord Patrycji Przybysz

W niedzielę troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w zawodach na warszawskim obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Przybysz.

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w wystartowali w zmaganiach w stolicy. Podopieczni Katarzyny i Konrada Szusterów wypadli bardzo dobrze. Troje poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze wyniki w życiu.

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo