« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 20 września 2019 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Biegacze oddali hołd powstańcom

(fot. BBL Ostrołęka/Facebook)

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.


Bieg Powstania Warszawskiego podtrzymuje pamięć o tragicznej przeszłości stolicy kraju, która wpłynęła na losy kolejnych pokoleń Polaków.

Reklama

 

Rokrocznie na ulicach Warszawy, w otoczeniu płonących zniczy w tunelu na Wisłostradzie, cześć bohaterom oddają tysiące sportowców. Bieg ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, przy udziale rekonstruktorów, wpisuje się spektakularnie w obchody kolejnych powstańczych rocznic. W wydarzeniu nie brakowało członków grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka.

 

- Jestem bardzo dumny i wzruszony, że mogłem w taki sposób oddać cześć powstańcom warszawskim. Ciężko jest opisać emocje jakie mi towarzyszyły. Przyszło nam biec w krajobrazie błyskających piorunów i deszczu. Ciekawym przeżyciem był też bieg przez tunel na Wisłostradzie, gdzie było słychać odgłosy karabinów, wybuchów i walki. Polecam ten bieg, a sam postaram się wrócić tam za rok - relacjonuje Łukasz Zieliński, jeden z najnowszych członków grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka.Biegacze oddali hołd bohaterom w sobotę 27 lipca. Bieg Powstania Warszawskiego, jest nieodłącznym elementem obchodów rocznicowych.

Odsłon: 3661
Komentarzy: 0
07:15, 05.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Wielu młodych lekkoatletów wzięło udział w mityngu młodzików. Zawody, zorganizowane przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, przeprowadzono na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Nie brakowało wartościowych wyników i nowych rekordów życiowych.

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrano, w sobotę 14 września, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W rywalizacji najlepiej wypadła Karolina Grzeszczyk.

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski zwyciężył w piątej edycji Biegu Kolejarza na dystansie 3 km. Drugi na linii mety zameldował się ubiegłoroczny triumfator - Karol Rogoziński z Dzbenina. Wśród kobiet najlepsza okazała się Weronika Lenkiewicz z Ostrołęki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo