Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Triumf ostrołęckich załóg w Mikołajkach

(fot. archiwum prywatne)

Dwie ostrołęckie załogi biorą udział w żeglarskim Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Czwarta edycja tegorocznych regat została zakończona sukcesem. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały wysokie umiejętności i zajęły najwyższe miejsca na podium.

Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek to pięć poszczególnych imprez rozgrywanych co miesiąc, począwszy od maja na akwenie jeziora Mikołajskiego. Suma zebranych punktów ze wszystkich startów daje ostateczny wynik. Regaty finałowe zaplanowano na niedzielę 1 września.

Czwarta edycja tegorocznych zawodów, która odbyła się w dniach 4-5 sierpnia w Mikołajkach zakończyła się sukcesem załóg z Ostrołęki. Na najwyższym stopniu podium stanęli Janusz Raczyk, Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Drugie miejsce zajęli Marek Baczewski, Leszek Kaczyński i Katarzyna Dziekońska. Podium uzupełniła załoga z Suwałk ze sternikiem Marcinem Makalem.

- Sobota, jeśli chodzi o warunki wiatrowe, była kapryśna. Wschodni, wiejący z różnych kierunków, wiatr powodował, że każda ze startujących łodzi płynęła w swoją stronę. Jego kierunek i ciągłe zmiany, decydowały o kolejności poszczególnych łodzi na mecie. Następny dzień przyniósł stabilny, dość silny, wiatr z kierunku północnego i w trzech kolejnych wyścigach udało nam się zwyciężyć. Drugie miejsce przypadło załodze Marka Baczewskiego. Cieszę się, że dwie załogi z naszego miasta stanęły na podium. Ostrołęka rządzi - relacjonuje Janusz Raczyk, sternik zwycięskiej załogi.

Łodzie do regat zapewnia organizator Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Do każdych zawodów łodzie dla poszczególnych załóg są losowane, aby zapewnić obiektywne wyniki. W wydarzeniu biorą udział załogi z całego kraju. Wielki finał Grand Prix odbędzie się 1 września br.

Odsłon: 11185