« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 22 stycznia 2020 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magdalena Żebrowska wicemistrzynią Polski

(fot. Marta Gorczyńska)

Magdalena Żebrowska zanotowała kolejny sukces na swoim koncie. Tym razem zawodniczka, stawiająca pierwsze sportowe kroki w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki, zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 23-25 sierpnia.


O zwycięstwo w konkurencji skoku w dal rywalizowało dwanaście zawodniczek, a wśród nich Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa.

Reklama

 

Na stadionie w Radomiu triumfowała halowa mistrzyni Polski - Joanna Kuryło. Zawodniczka KS AZS AWF Wrocław w swojej drugiej próbie skoczyła na odległość 6.29 m, co dało jej końcowy triumf. Magdalena Żebrowska reprezentująca KS Podlasie Białystok najlepszy wynik osiągnęła w pierwszym skoku. Podopieczna trenera Roberta Nazarkiewicza uzyskała odległość 6.23 m. Podium uzupełniła Karolina Młodawska z KKL Kielce, która uzyskała wynik 6.14 m.

 

Kolejne miejsca w stawce zajęły Gaja Wota (WKS Wawel Kraków), Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań), Katarzyna Wróbel (KS AZS AWF Wrocław), Sandra Sikorska (AZS-AWF Gorzów), Angelika Faka (WKS Wawel Kraków), Katarzyna Bargielska (KS AZS-AWF Biała Podlaska), Paulina Szablewska (RKS Łódź), Zuzanna Fijak (UKS Otrębusy) i Klaudia Nazarowicz (UKS Sokół Węgorzewo).95 PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 23-25 sierpnia. Kolejna edycja została zaplanowana pod koniec czerwca 2020 roku we Włocławku. Zawody będą ostatnią szansą na zdobycie minimum wymaganego do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Odsłon: 4691
Komentarzy: 0
07:55, 28.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo