« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 września 2019 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magdalena Żebrowska wicemistrzynią Polski

(fot. Marta Gorczyńska)

Magdalena Żebrowska zanotowała kolejny sukces na swoim koncie. Tym razem zawodniczka, stawiająca pierwsze sportowe kroki w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki, zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 23-25 sierpnia.


O zwycięstwo w konkurencji skoku w dal rywalizowało dwanaście zawodniczek, a wśród nich Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa.

Reklama

 

Na stadionie w Radomiu triumfowała halowa mistrzyni Polski - Joanna Kuryło. Zawodniczka KS AZS AWF Wrocław w swojej drugiej próbie skoczyła na odległość 6.29 m, co dało jej końcowy triumf. Magdalena Żebrowska reprezentująca KS Podlasie Białystok najlepszy wynik osiągnęła w pierwszym skoku. Podopieczna trenera Roberta Nazarkiewicza uzyskała odległość 6.23 m. Podium uzupełniła Karolina Młodawska z KKL Kielce, która uzyskała wynik 6.14 m.

 

Kolejne miejsca w stawce zajęły Gaja Wota (WKS Wawel Kraków), Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań), Katarzyna Wróbel (KS AZS AWF Wrocław), Sandra Sikorska (AZS-AWF Gorzów), Angelika Faka (WKS Wawel Kraków), Katarzyna Bargielska (KS AZS-AWF Biała Podlaska), Paulina Szablewska (RKS Łódź), Zuzanna Fijak (UKS Otrębusy) i Klaudia Nazarowicz (UKS Sokół Węgorzewo).95 PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 23-25 sierpnia. Kolejna edycja została zaplanowana pod koniec czerwca 2020 roku we Włocławku. Zawody będą ostatnią szansą na zdobycie minimum wymaganego do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Odsłon: 3423
Komentarzy: 0
07:55, 28.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas minionego weekendu reprezentowali nasze miasto na arenach krajowych. Podopieczne trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowały w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi.

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Wielu młodych lekkoatletów wzięło udział w mityngu młodzików. Zawody, zorganizowane przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, przeprowadzono na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Nie brakowało wartościowych wyników i nowych rekordów życiowych.

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrano, w sobotę 14 września, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W rywalizacji najlepiej wypadła Karolina Grzeszczyk.

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo