« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 8 grudnia 2019 r., imieniny Marii, Wirginii, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magdalena Żebrowska wicemistrzynią Polski

(fot. Marta Gorczyńska)

Magdalena Żebrowska zanotowała kolejny sukces na swoim koncie. Tym razem zawodniczka, stawiająca pierwsze sportowe kroki w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki, zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 23-25 sierpnia.


O zwycięstwo w konkurencji skoku w dal rywalizowało dwanaście zawodniczek, a wśród nich Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa.

Reklama

 

Na stadionie w Radomiu triumfowała halowa mistrzyni Polski - Joanna Kuryło. Zawodniczka KS AZS AWF Wrocław w swojej drugiej próbie skoczyła na odległość 6.29 m, co dało jej końcowy triumf. Magdalena Żebrowska reprezentująca KS Podlasie Białystok najlepszy wynik osiągnęła w pierwszym skoku. Podopieczna trenera Roberta Nazarkiewicza uzyskała odległość 6.23 m. Podium uzupełniła Karolina Młodawska z KKL Kielce, która uzyskała wynik 6.14 m.

 

Kolejne miejsca w stawce zajęły Gaja Wota (WKS Wawel Kraków), Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań), Katarzyna Wróbel (KS AZS AWF Wrocław), Sandra Sikorska (AZS-AWF Gorzów), Angelika Faka (WKS Wawel Kraków), Katarzyna Bargielska (KS AZS-AWF Biała Podlaska), Paulina Szablewska (RKS Łódź), Zuzanna Fijak (UKS Otrębusy) i Klaudia Nazarowicz (UKS Sokół Węgorzewo).95 PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 23-25 sierpnia. Kolejna edycja została zaplanowana pod koniec czerwca 2020 roku we Włocławku. Zawody będą ostatnią szansą na zdobycie minimum wymaganego do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Odsłon: 4272
Komentarzy: 0
07:55, 28.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Atmosfera podczas biegu była powalająca'. Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo