Poniedziałek, 23 września 2019 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Wartościowe starty lekkoatletek Siódemki

(fot. archiwum klubu)

Na przełomie sierpnia i września zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka startowali w kilku miejscach w Polsce. Najlepiej zaprezentowała się Nikolina Dziadak, która w memoriale Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie wygrała konkurs trójskoku.

Martyna Budziłek, w środę 28 sierpnia, wystartowała w Sopocie i z czasem 3:06.38 poprawiła swój rekord życiowy na 1 km. Trzy dni później zawodniczka Siódemki wzięła udział w biegu na 1,5 km w Rudzie Śląskiej. Wyścig ukończyła z czasem 4:53.51.

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiego klubu wzięła udział, w piątek 30 sierpnia, w 22 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach. Najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło, która skokiem na odległość 4,51 m zajęła ósme miejsce w rywalizacji juniorek młodszych w skoku w dal. Na stadionie w Siedlcach zaprezentowały się również Izabela Marcińczyk, Maja Pajewska, Aleksandra Kuklińska, Nikolina Dziadak, Wiktoria Pyskło, Izabela Drężek i Klaudia Pażych.

Najwięcej lekkoatletek Siódemki wystartowało, w niedzielę 1 września, w memoriale Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie. Tego dnia najlepiej zaprezentowała się Nikolina Dziadak, która wynikiem 10,28 m wygrała konkurs trójskoku, a w skoku w dal była trzecia - 4,73 m. Drugie miejsce w trójskoku zajęła Oliwia Budziłek - 9,84 m, a trzecie Wiktoria Pyskło - 9,75 m.

W czołówce swoich konkurencji były także Maja Pajewska, Wiktoria Pyskło, Martyna Budziłek i Izabela Marcińczyk. W warszawskim memoriale wzięły udział również Małgorzata Wierzbowska, Aleksandra Kuklińska, Izabela Drężek, Izabela Roicka i Klaudia Pażych.