« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dziesiątki tysięcy złotych dla Narwi i Korony. Za co?

Blisko 67 tys. zł trafiło do pięciu klubów sportowych z budżetu Ostrołęki, pomimo tego, że kilka miesięcy wcześniej trafiły do nich miejskie dotacje. Po 30 tys. zł otrzymały kluby piłkarskie Narew i Korona. Dla Narwi 30 tys. zł to aż połowa dotacji otrzymanej w lutym.


W ostatnich miesiącach wsparcie z ratusza otrzymały także kluby Jantar, MUKS Unia Basket i Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate.

Reklama

 

Narew Ostrołęka wywalczyła w sezonie 2018/2019 awans do wyżej klasy rozgrywkowej. Meczami drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Narolewskiego interesuje się coraz większa rzesza kibiców. Władze miasta to dostrzegły i postanowiły wspomóc działania ostrołęckiego klubu.

 

- W ramach umowy MZKS Narew 1962 Ostrołęka otrzymał 30 tys. zł. Umowa będzie obowiązywać do końca 2019 roku. Klub na mocy podpisanej umowy będzie promował miasto podczas meczów ligowych i pucharowych poprzez m.in. eksponowanie symboliki miasta Ostrołęki na odzieży, torbach, itp., przygotowanie banerów reklamowych, umieszczenie logo na drukach firmowych i wszystkich innych wydawnictwach, eksponowanie sponsora w mediach przy udzielaniu wywiadów, prezentacji drużyny oraz przygotowaniu innych materiałów - wyjaśnił Piotr Potulski, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki.

 

Korona Ostrołęka, klub z ponad 20-letnią tradycją, od lat szkoli dzieci i młodzież na wysokim poziomie. Wychowankowie ostrołęckiego zespołu mają możliwość kontynuacji swojej przygody z piłką w czwartoligowej drużynie seniorów. Celem klubu jest przyciągnięcie na piłkarskie boiska jak największej grupy dzieci uprawiających piłkę nożną. Do tego potrzebna jest pomoc finansowa. Wsparcie z miasta w kwocie 30 tys. zł z pewnością w tym pomoże.

Reklama

 

- Klub w gronie zadań promocyjnych zadeklarował godne reprezentowanie miasta Ostrołęki poprzez postawę sportową wszystkich roczników młodzieżowych oraz seniorów w meczach ligowych, eksponowanie symboliki miasta podczas turniejów i eventów sportowych zorganizowanych w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, organizacja cyklu spotkań na temat zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania w placówkach oświatowych (szkołach, przedszkolach) na terenie miasta Ostrołęki, wspieranie uprawiania piłki nożnej poprzez wdrożenie programu "Sport bez barier" umożliwiającego rozpoczęcie treningów i umożliwienie udziału w turniejach dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, przygotowanie materiałów filmowych i zdjęć promujących akcję popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Ostrołęki i okolic, uczestniczenie reprezentantów Zleceniobiorcy w imprezach organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Miasto Ostrołęka, w tym festyny osiedlowe i pikniki - informuje kierownik biura prasowego.

 

Pieniądze z miejskiej kasy trafiły również do Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Basket - 3000 zł, Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate - 2000 zł i Klubu Sportowego Jantar - 1900 zł. Dodatkowa kasa była dofinansowaniem obozów sportowych zorganizowanych w ramach akcji "Bezpieczne wakacje".

 

Dotację w najbliższych dniach otrzymają również inne kluby sportowe z Ostrołęki. O tym już niebawem w naszym serwisie sportowym.Korona Ostrołęka na początku roku otrzymała dotację z budżetu miasta w kwocie 185 tys. zł. Na konto ostrołęckiej Narwi powędrowało 60 tys. zł. Jantar dostał 30 tys. zł, a MKKK i MUKS Unia Basket - po 24 tys. zł.

Odsłon: 11839
Komentarzy: 18
07:45, 10.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

Typ1 @ 08:07, 10.09.2019r. IP: *.*.54.232

Trochę śmieszne te dofinansowanie jak na klub 4-ligowy. Byłem w zarządzie jednego z klubów w regionie i wiem, że to kropla w morzu wydatków. No ale na stroje, piłki i wodę wystarczy ;)

En @ 08:29, 10.09.2019r. IP: *

30 dla klubu X za okręgówkę???? Tyle to ma budżetu ego A klasowy zespół!!!! Ja bym dodał ze klub Y w ramach tej kasy zaproponował bardzo dużo aby si z tego wywiązał.

oh @ 09:58, 10.09.2019r. IP: *.*.192.138

Jeszcze w latach 70 i 80-tych wszystkie dostępne środki szły na piłkarzy.
Inne dyscypliny (wtedy jeszcze prawie wszyscy sportowcy byli w jednym, dwóch klubach) dostawały ochłapy.
Ile razy trener mówił, to ważne zawody, ale nie jedziemy, piłkarze zabrali samochód, nie ma pieniędzy na opłaty startowe, na sprzęt ... wszystko idzie na piłkarzy.

I dalej tu widzę, piłkarze marudzą ze dostają grosze, choć zgarniają prawie całe dofinansowanie z miasta.
I jak zwykle, dofinansowanie dla innych dyscyplin zależy od pomysłowości, starań i pozycji w mieście ich prezesów.

Marek Kowalski @ 10:23, 10.09.2019r. IP: *.*.214.220

WSTYD - to jes troche więcej jak zlotowka na mieszkanca!! OSTROLEKO obudz się, nie mamy nic, ani sportu wyczynowego ani nic co zawsze wala tlumy! PRZYPOMIJCIE sobie jak NAREW walczyla o 3 cia ligie! ILU LUDZI BYLO NA STADIONIE!! tak bardzo szkoda wam 5 zloty co miesiąc na WYBRANY klub pilki nożnej zaplacic przy wyplacie!! norweg ma was w ,,D,, jeżeli przestaniecie dla niego pracować a inni maja duże dochody i tez maja was w ,,D,, bo jada na 10 lecia stadion w lozy dla ????????

Pilka @ 10:37, 10.09.2019r. IP: *.*.16.189

Jak na takie miasto 50 tyś ludzi powinien być klub w co najmniej 3 lidze i kibiców było by więcej bo widać że ludzie w naszym mieście chcą klub w wyższych ligach widać to po frekwencji i zainteresowaniu także władze miasta dawać kasę!!!!

fan piłki @ 11:09, 10.09.2019r. IP: *.*.3.9

I bardzo dobrze Panie Prezydencie! Nie zwraca Pan uwagi na robienie afery z niczego i robi swoje, takie pieniądze to nic a klubom trzeba pomagać.

kibic @ 11:31, 10.09.2019r. IP: *.*.193.48

kasa MKS Przasnysz pomżyć może o takim budzecie od wielu sezonów gra 4 lidze

ja @ 11:32, 10.09.2019r. IP: *.*.4.205

Jak zawsze marni kopacze dostają kasę za nic! Grają jak na podwórkach a kasę chc za każdy mecz...żenada...

do kibic @ 13:47, 10.09.2019r. IP: *.*.3.9

Że niby Przasnysz ma mało hajsu? Dobry żart.

Przasnysz @ 16:02, 10.09.2019r. IP: *.*.189.133

Mialem okazje grać w przasnyszu i budżet jest zdecydowanie wiekszy niz w ostrolece
pozdrawiam tego wyżej co info sobie sam wymyśla tuman...

Aaa @ 16:57, 10.09.2019r. IP: *

Tym śmiesznym pilkarzykom na co tyle kasy chyba żeby związkowcy przeżarli

Normal @ 17:42, 10.09.2019r. IP: *.*.252.44

Do Przasnysz - To chyba Tobie wmawiali, że maja tyle kasy. A już słowa, że 'Budżet jest zdecydowanie większy niż w Ostrołęce......' Tylko przemilczeć. Ty może tam grałeś a ja za to Ci napiszę, że grubo się mylisz....

kjoijoij @ 21:58, 10.09.2019r. IP: *.*.248.125

no tak kasy chcecie to znajdźcie sponsora , gdzie jest napisane, że miasto ma wykładać non stop kasę na narew czy koronę . znajdźcie sponsora !

Autor @ 00:23, 11.09.2019r. IP: *.*.27.145

Skoro dostają dotacje z miasta to dlaczego robią wejściówki na mecz. Wychodzi z tego, że ostrołęczanie płacą podwójnie czyli podatek i wejściówkę na mecz. To już jest słabe.
Gdyby te kluby piłkarskie połączył w jeden to może z takiej kasy (ponad 300 tys) i lepszej klasy zawodników by pozyskał.
Ciekaw jestem czy miasto wywiązało się z obietnic i kluby sportowe wynajmują od miasta obiekty sportowe za darmo bądź za symboliczne kwoty. Bo inaczej to takie dotacje to tylko mydlenie oczu i przelewanie pieniędzy z konta na konto...

Do autor @ 01:36, 11.09.2019r. IP: *.*.68.40

Zapłaciłeś tą wejściówkę? Ten kto nie daje, najwięcej szczeka!Ja jako kibic NARWI zapłacę I chociażby 2 × więcej i będę szczęśliwy, że dołożyłem cegiełkę na swj kochany klub. Nie dyskutyj więcej I NIE wkur***wiaj!!!

do Do autor @ 06:39, 11.09.2019r. IP: *.*.181.99

Jak chcesz to możesz i wypłatę swoją oddać nikt Ci nie zabroni.
Współczuję takich kochanych kibiców z takim niskim poziomem wysławiania się bez braku zrozumienia zdania innych

Racjolnalny grajek z kartoflisk @ 09:01, 11.09.2019r. IP: *.*.86.227

30 tys na okregowke to nic.. Policzcie dzierżawę obiektów, badania lekarskie, sprzęt piłki wyjazdy, wodę sędziów nie licząc zawodników wszystkie grupy młodzieży, również wyjazdy obozy, sprzetu badania itd to jest jaj ropla w morzu kibice

kibic @ 10:03, 11.09.2019r. IP: *.*.60.237

do Przasnysz tumanem jesteś ty pojęcia nie masz o budzecie ostrołęka dostaje ogromną kasę na piłkę

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo