« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przemysław Dąbrowski najlepszym Polakiem na mecie PKO Wrocław Maraton

(fot. archiwum prywatne)

Z czasem 2:28:32 wrocławski maraton ukończył Przemysław Dąbrowski. Uzyskany rezultat dał reprezentantowi gminy Rzekuń, wśród Polaków, pierwsze miejsce na mecie. W klasyfikacji open był piątym zawodnikiem - wyprzedzili go tylko zawodnicy z Kenii.


W poprzednich trzech edycjach PKO Wrocław Maratonu Przemysławowi Dąbrowskiemu nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii najlepszy Polak, aż do minionej niedzieli, gdzie osiągnął ten cel.

Reklama

 

- Do Wrocławia pojechałem z dwie opcjami odnośnie taktyki podczas biegu. Decyzję miałem podjąć w czasie biegu. Wiedziałem, że w tej stawce miałem duże szanse ukończyć bieg na piątym miejscu, co dałoby mi jednoznacznie osiągnięcie zamierzonego celu. Od samego początku swoje tempo narzucili zawodnicy z Kenii i w tym momencie powoli realizowałem swoją taktykę, która polegała na dowiezieniu piątego miejsca do samej mety z najmniejszym nakładem sił, dając mi upragnione tytuły - powiedział w rozmowie z naszym portalem Przemysław Dąbrowski.

 

Biegacz z gminy Rzekuń osiągnął swój cel. Maraton ukończył z czasem 2:28:32 co dało mu piąte miejsce w kategorii open i co ważniejsze tytuły najlepszego Polaka, oraz po raz trzeci z rzędu, mistrza Polski nauczycieli.

 

Pierwsze cztery lokaty w maratonie zajęli Kenijczycy. Wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:13:32. Kolejne miejsca zajęli Hosea Kiplagat Tuei (2:21:25), Isaac Kimutai Ngeno (2:22:28) i Moses Kipruto Kibire (2:24:53).


Łubudu

Teraz przed Przemysławem Dąbrowskim kolejne starty. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Odsłon: 3001
Komentarzy: 4
11:07, 22.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

» Wasze komentarze

Rzekuń @ 13:03, 22.09.2019r. IP: *.*.37.151

Tak trzymaj Przemo !!!

Lyx @ 07:49, 23.09.2019r. IP: *.*.9.241

I to jest sukces i o takich sukcsach proszę mnie na MO informować bo na głupoty kto z kim i gdzie to czasu mi szkoda.

Pp @ 08:45, 23.09.2019r. IP: *.*.160.191

Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku

No ale zasluzyl chlopina ciezko pracą

do pp @ 12:23, 23.09.2019r. IP: *.*.254.101

"Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku" - co to ma być?
Czy Przemek patrzy czy sam pisze?
Jak może Przemek pisać na czeku, skoro tam już JEST NAPISANE!

Podstawówki nie skończyłeś jeszcze?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo