« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przemysław Dąbrowski najlepszym Polakiem na mecie PKO Wrocław Maraton

(fot. archiwum prywatne)

Z czasem 2:28:32 wrocławski maraton ukończył Przemysław Dąbrowski. Uzyskany rezultat dał reprezentantowi gminy Rzekuń, wśród Polaków, pierwsze miejsce na mecie. W klasyfikacji open był piątym zawodnikiem - wyprzedzili go tylko zawodnicy z Kenii.


W poprzednich trzech edycjach PKO Wrocław Maratonu Przemysławowi Dąbrowskiemu nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii najlepszy Polak, aż do minionej niedzieli, gdzie osiągnął ten cel.

Reklama

 

- Do Wrocławia pojechałem z dwie opcjami odnośnie taktyki podczas biegu. Decyzję miałem podjąć w czasie biegu. Wiedziałem, że w tej stawce miałem duże szanse ukończyć bieg na piątym miejscu, co dałoby mi jednoznacznie osiągnięcie zamierzonego celu. Od samego początku swoje tempo narzucili zawodnicy z Kenii i w tym momencie powoli realizowałem swoją taktykę, która polegała na dowiezieniu piątego miejsca do samej mety z najmniejszym nakładem sił, dając mi upragnione tytuły - powiedział w rozmowie z naszym portalem Przemysław Dąbrowski.

 

Biegacz z gminy Rzekuń osiągnął swój cel. Maraton ukończył z czasem 2:28:32 co dało mu piąte miejsce w kategorii open i co ważniejsze tytuły najlepszego Polaka, oraz po raz trzeci z rzędu, mistrza Polski nauczycieli.

 

Pierwsze cztery lokaty w maratonie zajęli Kenijczycy. Wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:13:32. Kolejne miejsca zajęli Hosea Kiplagat Tuei (2:21:25), Isaac Kimutai Ngeno (2:22:28) i Moses Kipruto Kibire (2:24:53).Teraz przed Przemysławem Dąbrowskim kolejne starty. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Odsłon: 4980
Komentarzy: 4
11:07, 22.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekord Patrycji Przybysz

Rekord Patrycji Przybysz

W niedzielę troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w zawodach na warszawskim obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Przybysz.

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w wystartowali w zmaganiach w stolicy. Podopieczni Katarzyny i Konrada Szusterów wypadli bardzo dobrze. Troje poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze wyniki w życiu.

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

» Wasze komentarze

Rzekuń @ 13:03, 22.09.2019r. IP: *.*.37.151

Tak trzymaj Przemo !!!

Lyx @ 07:49, 23.09.2019r. IP: *.*.9.241

I to jest sukces i o takich sukcsach proszę mnie na MO informować bo na głupoty kto z kim i gdzie to czasu mi szkoda.

Pp @ 08:45, 23.09.2019r. IP: *.*.160.191

Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku

No ale zasluzyl chlopina ciezko pracą

do pp @ 12:23, 23.09.2019r. IP: *.*.254.101

"Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku" - co to ma być?
Czy Przemek patrzy czy sam pisze?
Jak może Przemek pisać na czeku, skoro tam już JEST NAPISANE!

Podstawówki nie skończyłeś jeszcze?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo