« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przemysław Dąbrowski najlepszym Polakiem na mecie PKO Wrocław Maraton

(fot. archiwum prywatne)

Z czasem 2:28:32 wrocławski maraton ukończył Przemysław Dąbrowski. Uzyskany rezultat dał reprezentantowi gminy Rzekuń, wśród Polaków, pierwsze miejsce na mecie. W klasyfikacji open był piątym zawodnikiem - wyprzedzili go tylko zawodnicy z Kenii.


W poprzednich trzech edycjach PKO Wrocław Maratonu Przemysławowi Dąbrowskiemu nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii najlepszy Polak, aż do minionej niedzieli, gdzie osiągnął ten cel.

Reklama

 

- Do Wrocławia pojechałem z dwie opcjami odnośnie taktyki podczas biegu. Decyzję miałem podjąć w czasie biegu. Wiedziałem, że w tej stawce miałem duże szanse ukończyć bieg na piątym miejscu, co dałoby mi jednoznacznie osiągnięcie zamierzonego celu. Od samego początku swoje tempo narzucili zawodnicy z Kenii i w tym momencie powoli realizowałem swoją taktykę, która polegała na dowiezieniu piątego miejsca do samej mety z najmniejszym nakładem sił, dając mi upragnione tytuły - powiedział w rozmowie z naszym portalem Przemysław Dąbrowski.

 

Biegacz z gminy Rzekuń osiągnął swój cel. Maraton ukończył z czasem 2:28:32 co dało mu piąte miejsce w kategorii open i co ważniejsze tytuły najlepszego Polaka, oraz po raz trzeci z rzędu, mistrza Polski nauczycieli.

 

Pierwsze cztery lokaty w maratonie zajęli Kenijczycy. Wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:13:32. Kolejne miejsca zajęli Hosea Kiplagat Tuei (2:21:25), Isaac Kimutai Ngeno (2:22:28) i Moses Kipruto Kibire (2:24:53).Teraz przed Przemysławem Dąbrowskim kolejne starty. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Odsłon: 5402
Komentarzy: 4
11:07, 22.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Pięć zawodniczek z UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w kolejnym mitingu lekkoatlatycznym w Warszawie. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego zanotowały pozytywne występy, trzykrotnie zajmując miejsce w ścisłej czołówce. Do tego jedna z reprezentantek poprawiła rekord życiowy.

 

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Dwie podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego z UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w mistrzostwach Polski juniorek młodszych U-18 w lekkiej atletyce. W Radomiu Nikolina Dziadak i Izabela Marcińczyk zaprezentowały się z pozytywnej strony i odnotowały wartościowe rezultaty.

 

Alicja Prusik w złocie

Alicja Prusik w złocie

Cztery zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięły udział w mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce U-16. Podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów stanęła na najwyższym stopniu podium. Pozostałe dziewczęta pobiły rekordy życiowe.

 

Gosia ze złotem, Iza z dwoma brązami

Gosia ze złotem, Iza z dwoma brązami

Trzy medale wywalczyły podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego podczas mistrzostw województwa młodzików i młodziczek (U-16) w Ciechanowie. Zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka trzykrotnie wchodziły na podium.

 

Moszczyński wicemistrzem kraju!

Moszczyński wicemistrzem kraju!

Pięcioro podopiecznych Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w Mistrzostwach Polski do lat 18 w lekkiej atletyce. W Radomiu zaprezentowali się: Sebastian Moszczyński, Karolina Grzeszczyk, Patrycja Przybysz, Dominik Kowalczyk oraz Kornelia Szymczyk. 

 

» Wasze komentarze

Rzekuń @ 13:03, 22.09.2019r. IP: *.*.37.151

Tak trzymaj Przemo !!!

Lyx @ 07:49, 23.09.2019r. IP: *.*.9.241

I to jest sukces i o takich sukcsach proszę mnie na MO informować bo na głupoty kto z kim i gdzie to czasu mi szkoda.

Pp @ 08:45, 23.09.2019r. IP: *.*.160.191

Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku

No ale zasluzyl chlopina ciezko pracą

do pp @ 12:23, 23.09.2019r. IP: *.*.254.101

"Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku" - co to ma być?
Czy Przemek patrzy czy sam pisze?
Jak może Przemek pisać na czeku, skoro tam już JEST NAPISANE!

Podstawówki nie skończyłeś jeszcze?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo