« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przemysław Dąbrowski najlepszym Polakiem na mecie PKO Wrocław Maraton

(fot. archiwum prywatne)

Z czasem 2:28:32 wrocławski maraton ukończył Przemysław Dąbrowski. Uzyskany rezultat dał reprezentantowi gminy Rzekuń, wśród Polaków, pierwsze miejsce na mecie. W klasyfikacji open był piątym zawodnikiem - wyprzedzili go tylko zawodnicy z Kenii.


W poprzednich trzech edycjach PKO Wrocław Maratonu Przemysławowi Dąbrowskiemu nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii najlepszy Polak, aż do minionej niedzieli, gdzie osiągnął ten cel.

Reklama

 

- Do Wrocławia pojechałem z dwie opcjami odnośnie taktyki podczas biegu. Decyzję miałem podjąć w czasie biegu. Wiedziałem, że w tej stawce miałem duże szanse ukończyć bieg na piątym miejscu, co dałoby mi jednoznacznie osiągnięcie zamierzonego celu. Od samego początku swoje tempo narzucili zawodnicy z Kenii i w tym momencie powoli realizowałem swoją taktykę, która polegała na dowiezieniu piątego miejsca do samej mety z najmniejszym nakładem sił, dając mi upragnione tytuły - powiedział w rozmowie z naszym portalem Przemysław Dąbrowski.

 

Biegacz z gminy Rzekuń osiągnął swój cel. Maraton ukończył z czasem 2:28:32 co dało mu piąte miejsce w kategorii open i co ważniejsze tytuły najlepszego Polaka, oraz po raz trzeci z rzędu, mistrza Polski nauczycieli.

 

Pierwsze cztery lokaty w maratonie zajęli Kenijczycy. Wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:13:32. Kolejne miejsca zajęli Hosea Kiplagat Tuei (2:21:25), Isaac Kimutai Ngeno (2:22:28) i Moses Kipruto Kibire (2:24:53).


JBB

Teraz przed Przemysławem Dąbrowskim kolejne starty. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Odsłon: 3857
Komentarzy: 4
11:07, 22.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Rzekuń @ 13:03, 22.09.2019r. IP: *.*.37.151

Tak trzymaj Przemo !!!

Lyx @ 07:49, 23.09.2019r. IP: *.*.9.241

I to jest sukces i o takich sukcsach proszę mnie na MO informować bo na głupoty kto z kim i gdzie to czasu mi szkoda.

Pp @ 08:45, 23.09.2019r. IP: *.*.160.191

Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku

No ale zasluzyl chlopina ciezko pracą

do pp @ 12:23, 23.09.2019r. IP: *.*.254.101

"Przemek jak patrzy ile tysiaczkow pisze na czeku" - co to ma być?
Czy Przemek patrzy czy sam pisze?
Jak może Przemek pisać na czeku, skoro tam już JEST NAPISANE!

Podstawówki nie skończyłeś jeszcze?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo