« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Spacer z ostrołęckim sportem (zdjęcia, wideo)

Fundacja Splot Pamięci zaprosiła mieszkańców miasta na spacer historyczny. Prowadzący, Tomasz Mrozek, przybliżył uczestnikom wydarzenia historię ostrołęckiego sportu. Spacerowi towarzyszyła promocja książki pn. "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga".


Uczestnicy wydarzenia spotkali się na parkingu przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 19 w Ostrołęce. Jak wyjaśnił prowadzący miejsce nie było przypadkowe. Za dawnym aresztem znajdowało się pierwsze boisko w mieście.

Reklama

 

Tomasz Mrozek opowiadał o historii ostrołęckiego sportu w dwudziestoleciu międzywojennym. Prowadzący przypomniał na spotkaniu o zapomnianych sylwetkach sportowców z najróżniejszych dyscyplin związanych z naszym miastem. Przywołał niezwykłe i ciekawe historie.

 

Ciekawymi postaciami byli bracia Majewscy. Ich rodzice wyemigrowali z Ostrołęki do Urugwaju. Urodzony, jeszcze w Ostrołęce, Aleksander Majewski, później zwany jako Alejandro, grał w reprezentacji Urugwaju i w zawodowej lidze w Meksyku i USA. Jego młodszy brat Francisco z urugwajskim klubem Peñarol wygrał pierwszą edycję Copa Libertadores. Później został legendą meksykańskiego klubu Necaxa, w którym zakończył karierę.

 

Spotkaniu towarzyszyła promocja nowej książki prowadzącego - "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga". Każdy uczestnik mógł nabyć książkę z dedykacją. Niebawem w naszym serwisie sportowym zostanie przeprowadzony konkurs, w którym nagrodą będzie ta sportowa lektura.Spacer historyczny pn. "Pierwsze kroki ostrołęckiego sportu" odbył się w sobotę 21 września.

 

Zobacz zdjęcia:
O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

Więcej zdjęć: O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

 

Odsłon: 5045
Komentarzy: 2
08:43, 24.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat do rozpoczęcia przygody wielobojem atletycznym, zaś młodzież od 13 lat do zmierzenia się z dwubojem olimpijskim? Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

 

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

» Wasze komentarze

$$ @ 06:14, 25.09.2019r. IP: *.*.187.1

,,Dwa lewe buty,, - nigdy go nie widziałem w szeroko pojętej kulturze fizycznej naszego regionu. Dlaczego trzeba było się spotkać w tak niesławnym punkcie? Jurek wstydu nie masz.

?? @ 09:10, 25.09.2019r. IP: *.*.86.34

Kto to jest Jurek? I czemu nie ma wstydu?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo