« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 22 października 2019 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Spacer z ostrołęckim sportem (zdjęcia, wideo)

Fundacja Splot Pamięci zaprosiła mieszkańców miasta na spacer historyczny. Prowadzący, Tomasz Mrozek, przybliżył uczestnikom wydarzenia historię ostrołęckiego sportu. Spacerowi towarzyszyła promocja książki pn. "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga".


Uczestnicy wydarzenia spotkali się na parkingu przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 19 w Ostrołęce. Jak wyjaśnił prowadzący miejsce nie było przypadkowe. Za dawnym aresztem znajdowało się pierwsze boisko w mieście.

Reklama

 

Tomasz Mrozek opowiadał o historii ostrołęckiego sportu w dwudziestoleciu międzywojennym. Prowadzący przypomniał na spotkaniu o zapomnianych sylwetkach sportowców z najróżniejszych dyscyplin związanych z naszym miastem. Przywołał niezwykłe i ciekawe historie.

 

Ciekawymi postaciami byli bracia Majewscy. Ich rodzice wyemigrowali z Ostrołęki do Urugwaju. Urodzony, jeszcze w Ostrołęce, Aleksander Majewski, później zwany jako Alejandro, grał w reprezentacji Urugwaju i w zawodowej lidze w Meksyku i USA. Jego młodszy brat Francisco z urugwajskim klubem Peñarol wygrał pierwszą edycję Copa Libertadores. Później został legendą meksykańskiego klubu Necaxa, w którym zakończył karierę.

 

Spotkaniu towarzyszyła promocja nowej książki prowadzącego - "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga". Każdy uczestnik mógł nabyć książkę z dedykacją. Niebawem w naszym serwisie sportowym zostanie przeprowadzony konkurs, w którym nagrodą będzie ta sportowa lektura.


Łubudu

Spacer historyczny pn. "Pierwsze kroki ostrołęckiego sportu" odbył się w sobotę 21 września.

 

Zobacz zdjęcia:
O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

Więcej zdjęć: O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

 

Odsłon: 2677
Komentarzy: 2
08:43, 24.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dodatkowe pieniądze dla siatkarskich klubów

Dodatkowe pieniądze dla siatkarskich klubów

Dodatkowe pieniądze z miasta w wysokości 10 tys. złotych trafiły na konto siatkarskich drużyn OTPS Nike Ostrołęka i Olimp Ostrołęka. Zadaniem obu klubów będzie prowadzenie Akademii Siatkarskiej im. Arkadiusza Gołasia dla chłopców i dziewcząt.

UKS Atleta na zawodach w Nidzicy (zdjęcia)

UKS Atleta na zawodach w Nidzicy (zdjęcia)

Ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wraz z trenerem Władysławem Niedźwieckim rywalizowali na zawodach w Nidzicy. W turnieju uczestniczyło 17 klubów, w tym blisko 100 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji.

Udany debiut Magdaleny Morki w Siedlcach (zdjęcia)

Udany debiut Magdaleny Morki w Siedlcach (zdjęcia)

Magdalena Morka, podopieczna trenera Marcina Połatyńskiego, zadebiutowała w zawodach kulturystycznych w kategorii bikini model. 28-letnia ostrołęczanka stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Polski w Siedlcach. Wygrała Aneta Brewińska z Koszalina.

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

Sztangiści ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta zaliczyli kolejny udany start. Tym razem podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych w latach 2001-2003.

'Po Gwizdku': współwłaściciel Wisły Kraków gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

"Po Gwizdku": współwłaściciel Wisły Kraków gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Jarosław Królewski, współwłaściciel Wisły Kraków, był kolejnym gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Tym razem prezes Bartnika Myszyniec rozmawiał z obiecującym młodym polskim biznesmenem, działającym w branży technologicznej.

» Wasze komentarze

$$ @ 06:14, 25.09.2019r. IP: *.*.187.1

,,Dwa lewe buty,, - nigdy go nie widziałem w szeroko pojętej kulturze fizycznej naszego regionu. Dlaczego trzeba było się spotkać w tak niesławnym punkcie? Jurek wstydu nie masz.

?? @ 09:10, 25.09.2019r. IP: *.*.86.34

Kto to jest Jurek? I czemu nie ma wstydu?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo