« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Spacer z ostrołęckim sportem (zdjęcia, wideo)

Fundacja Splot Pamięci zaprosiła mieszkańców miasta na spacer historyczny. Prowadzący, Tomasz Mrozek, przybliżył uczestnikom wydarzenia historię ostrołęckiego sportu. Spacerowi towarzyszyła promocja książki pn. "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga".


Uczestnicy wydarzenia spotkali się na parkingu przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 19 w Ostrołęce. Jak wyjaśnił prowadzący miejsce nie było przypadkowe. Za dawnym aresztem znajdowało się pierwsze boisko w mieście.

Reklama

 

Tomasz Mrozek opowiadał o historii ostrołęckiego sportu w dwudziestoleciu międzywojennym. Prowadzący przypomniał na spotkaniu o zapomnianych sylwetkach sportowców z najróżniejszych dyscyplin związanych z naszym miastem. Przywołał niezwykłe i ciekawe historie.

 

Ciekawymi postaciami byli bracia Majewscy. Ich rodzice wyemigrowali z Ostrołęki do Urugwaju. Urodzony, jeszcze w Ostrołęce, Aleksander Majewski, później zwany jako Alejandro, grał w reprezentacji Urugwaju i w zawodowej lidze w Meksyku i USA. Jego młodszy brat Francisco z urugwajskim klubem Peñarol wygrał pierwszą edycję Copa Libertadores. Później został legendą meksykańskiego klubu Necaxa, w którym zakończył karierę.

 

Spotkaniu towarzyszyła promocja nowej książki prowadzącego - "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga". Każdy uczestnik mógł nabyć książkę z dedykacją. Niebawem w naszym serwisie sportowym zostanie przeprowadzony konkurs, w którym nagrodą będzie ta sportowa lektura.


Esprit

Spacer historyczny pn. "Pierwsze kroki ostrołęckiego sportu" odbył się w sobotę 21 września.

 

Zobacz zdjęcia:
O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

Więcej zdjęć: O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

 

Odsłon: 3164
Komentarzy: 2
08:43, 24.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu niesamowitą sportową przygodę przeżył Aleksander Waszkiewicz. Ostrołęczanin, jako mistrz Polski, reprezentował nasz kraj podczas Kai Tak Sports Initiative Street Workout World Cup 2019.

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Karol Janczewski, prezes ostrołęckiego UKS Atleta, reprezentował Ostrołękę w Pucharze Polski Masters w Trzciance w województwie wielkopolskim. W zawodach wzięło udział czterdziestu czterech zawodników, tym sześć pań, od 30 do 75 roku życia.

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Rada Osiedla Witosa i Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowe Andrzejki. Dla dzieci do lat 14 z terenu miasta Ostrołęki przygotowany został turniej szachowy, który zostanie rozegrany w kategorii do lat 8 i 12 oraz open.

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego i fanatyk podnoszenia ciężarów, wrócił z Pabianic ze złotym medalem. Ostrołęczanin okazał się najlepszy na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym w kat. 20-23 lata w formule amator.

» Wasze komentarze

$$ @ 06:14, 25.09.2019r. IP: *.*.187.1

,,Dwa lewe buty,, - nigdy go nie widziałem w szeroko pojętej kulturze fizycznej naszego regionu. Dlaczego trzeba było się spotkać w tak niesławnym punkcie? Jurek wstydu nie masz.

?? @ 09:10, 25.09.2019r. IP: *.*.86.34

Kto to jest Jurek? I czemu nie ma wstydu?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo