« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 18 stycznia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Spacer z ostrołęckim sportem (zdjęcia, wideo)

Fundacja Splot Pamięci zaprosiła mieszkańców miasta na spacer historyczny. Prowadzący, Tomasz Mrozek, przybliżył uczestnikom wydarzenia historię ostrołęckiego sportu. Spacerowi towarzyszyła promocja książki pn. "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga".


Uczestnicy wydarzenia spotkali się na parkingu przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 19 w Ostrołęce. Jak wyjaśnił prowadzący miejsce nie było przypadkowe. Za dawnym aresztem znajdowało się pierwsze boisko w mieście.

Reklama

 

Tomasz Mrozek opowiadał o historii ostrołęckiego sportu w dwudziestoleciu międzywojennym. Prowadzący przypomniał na spotkaniu o zapomnianych sylwetkach sportowców z najróżniejszych dyscyplin związanych z naszym miastem. Przywołał niezwykłe i ciekawe historie.

 

Ciekawymi postaciami byli bracia Majewscy. Ich rodzice wyemigrowali z Ostrołęki do Urugwaju. Urodzony, jeszcze w Ostrołęce, Aleksander Majewski, później zwany jako Alejandro, grał w reprezentacji Urugwaju i w zawodowej lidze w Meksyku i USA. Jego młodszy brat Francisco z urugwajskim klubem Peñarol wygrał pierwszą edycję Copa Libertadores. Później został legendą meksykańskiego klubu Necaxa, w którym zakończył karierę.

 

Spotkaniu towarzyszyła promocja nowej książki prowadzącego - "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga". Każdy uczestnik mógł nabyć książkę z dedykacją. Niebawem w naszym serwisie sportowym zostanie przeprowadzony konkurs, w którym nagrodą będzie ta sportowa lektura.Spacer historyczny pn. "Pierwsze kroki ostrołęckiego sportu" odbył się w sobotę 21 września.

 

Zobacz zdjęcia:
O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

Więcej zdjęć: O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

 

Odsłon: 3576
Komentarzy: 2
08:43, 24.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Taneczne i siłowe show dla Orkiestry (zdjęcia, wideo)

Taneczne i siłowe show dla Orkiestry (zdjęcia, wideo)

Podczas turnieju piłkarskiego "Gramy razem z Orkiestrą" zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć kilka pokazów. Na parkiecie wystąpili m.in. tancerki z ostrołęckiej Pasji i zawodnicy trenujący na co dzień w klubie Bee Hero - Sports Center.

Wydarzenia sportowe na stadionie i w hali podczas 28 finału WOŚP. Zobacz program

Wydarzenia sportowe na stadionie i w hali podczas 28 finału WOŚP. Zobacz program

Ostrołęka dołączy do wielu miast na całym świecie i zagra podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad setka wolontariuszy będzie kwestować w naszym mieście na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie zabraknie również wydarzeń sportowych.

Rusza Ostrołęcka Liga Badmintona. Chcesz zagrać?

Rusza Ostrołęcka Liga Badmintona. Chcesz zagrać?

Po raz pierwszy w naszym mieście zostanie rozegrany sezon ligowy dla amatorów badmintona. W ramach rozgrywek odbędzie się siedem rund w grach pojedynczych i podwójnych. Ostrołęcka Liga Badmintona odbywać się będzie w hali sportowej przy ulicy Jaracza.

Trwa nabór wniosków do programu 'Klub'. Do rozdysponowania jest 40 mln zł

Trwa nabór wniosków do programu "Klub". Do rozdysponowania jest 40 mln zł

Po raz kolejny Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze kluby sportowe z całego kraju. Budżet na ten cel wynosi 40 mln zł. W ramach wnioskowanego dofinansowania, uczestnikami zajęć oraz obozów sportowych mogą być wyłącznie dzieci lub młodzież do 18 roku życia.

Pokaz street workout dla WOŚP (wideo)

Pokaz street workout dla WOŚP (wideo)

Aleksander Waszkiewicz, Krystian Stefański i Piotr Prusaczyk podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentują pokaz swoich umiejętności. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

» Wasze komentarze

$$ @ 06:14, 25.09.2019r. IP: *.*.187.1

,,Dwa lewe buty,, - nigdy go nie widziałem w szeroko pojętej kulturze fizycznej naszego regionu. Dlaczego trzeba było się spotkać w tak niesławnym punkcie? Jurek wstydu nie masz.

?? @ 09:10, 25.09.2019r. IP: *.*.86.34

Kto to jest Jurek? I czemu nie ma wstydu?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo