« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Spacer z ostrołęckim sportem (zdjęcia, wideo)

Fundacja Splot Pamięci zaprosiła mieszkańców miasta na spacer historyczny. Prowadzący, Tomasz Mrozek, przybliżył uczestnikom wydarzenia historię ostrołęckiego sportu. Spacerowi towarzyszyła promocja książki pn. "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga".


Uczestnicy wydarzenia spotkali się na parkingu przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 19 w Ostrołęce. Jak wyjaśnił prowadzący miejsce nie było przypadkowe. Za dawnym aresztem znajdowało się pierwsze boisko w mieście.

Reklama

 

Tomasz Mrozek opowiadał o historii ostrołęckiego sportu w dwudziestoleciu międzywojennym. Prowadzący przypomniał na spotkaniu o zapomnianych sylwetkach sportowców z najróżniejszych dyscyplin związanych z naszym miastem. Przywołał niezwykłe i ciekawe historie.

 

Ciekawymi postaciami byli bracia Majewscy. Ich rodzice wyemigrowali z Ostrołęki do Urugwaju. Urodzony, jeszcze w Ostrołęce, Aleksander Majewski, później zwany jako Alejandro, grał w reprezentacji Urugwaju i w zawodowej lidze w Meksyku i USA. Jego młodszy brat Francisco z urugwajskim klubem Peñarol wygrał pierwszą edycję Copa Libertadores. Później został legendą meksykańskiego klubu Necaxa, w którym zakończył karierę.

 

Spotkaniu towarzyszyła promocja nowej książki prowadzącego - "MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga". Każdy uczestnik mógł nabyć książkę z dedykacją. Niebawem w naszym serwisie sportowym zostanie przeprowadzony konkurs, w którym nagrodą będzie ta sportowa lektura.Spacer historyczny pn. "Pierwsze kroki ostrołęckiego sportu" odbył się w sobotę 21 września.

 

Zobacz zdjęcia:
O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

Więcej zdjęć: O ostrołęckim sporcie na spacerze historycznym

 

Odsłon: 4219
Komentarzy: 2
08:43, 24.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

$$ @ 06:14, 25.09.2019r. IP: *.*.187.1

,,Dwa lewe buty,, - nigdy go nie widziałem w szeroko pojętej kulturze fizycznej naszego regionu. Dlaczego trzeba było się spotkać w tak niesławnym punkcie? Jurek wstydu nie masz.

?? @ 09:10, 25.09.2019r. IP: *.*.86.34

Kto to jest Jurek? I czemu nie ma wstydu?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo