« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa medale lekkoatletów OKLA w Tarnowie

(fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Na stadionie im. trenera Emila Wzorka w Tarnowie zorganizowano mistrzostwa Polski U-16. Na zawodach nie brakowało reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy osiągnęli wartościowe wyniki. Udało się przywieźć do Ostrołęki dwa medale.


W pierwszym dniu zawodów z dobrej strony zaprezentowali się Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem i Damian Zakrzewski w skoku wzwyż.

Reklama

 

Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów wywalczyła brązowy medal posyłając dysk na odległość 39,65 metrów. Uzyskany wynik jest dla Karoliny Grzeszczyk nowym rekordem życiowym. Rywalizację wygrała Julia Przybyś (45,94 m), przed Natalią Wilczewską (41,39 m).

 

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Damian Zakrzewski. Podopieczny trenera Andrzeja Danelskiego jako jedyny podjął rywalizację ze zwycięzcą skoku wzwyż - Piotrem Konopką. Zawodnik OKLA Ostrołęka skoczył na wysokość 1,89 cm i uległ skoczkowi z Suwałk o 4 cm. Brąz zdobył Piotr Jaroszkiewicz z Białej Podlaskiej.

 

Podczas drugiego dnia rywalizacji w biegu na 1000 metrów zaprezentował się Dominik Kowalczyk. Podopieczny trenera Bartosza Witkowskiego ukończył konkurencję z nowym rekordem życiowym - 2:44,18 i zajął ósme miejsce.

 

Wszyscy startujący zawodnicy OKLA Ostrołęka potwierdzili wysoką formę poprawiając swoje rekordy życiowe. Dwa wywalczone medale w skoku wzwyż i rzucie dyskiem są pięknym ukoronowaniem ciężkiej pracy młodych lekkoatletów.


Łubudu

Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w dniach 21-22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie. Pełne wyniki rywalizacji znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Odsłon: 3235
Komentarzy: 0
06:55, 26.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo