Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Dwa medale lekkoatletów OKLA w Tarnowie

(fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Na stadionie im. trenera Emila Wzorka w Tarnowie zorganizowano mistrzostwa Polski U-16. Na zawodach nie brakowało reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy osiągnęli wartościowe wyniki. Udało się przywieźć do Ostrołęki dwa medale.

W pierwszym dniu zawodów z dobrej strony zaprezentowali się Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem i Damian Zakrzewski w skoku wzwyż.

Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów wywalczyła brązowy medal posyłając dysk na odległość 39,65 metrów. Uzyskany wynik jest dla Karoliny Grzeszczyk nowym rekordem życiowym. Rywalizację wygrała Julia Przybyś (45,94 m), przed Natalią Wilczewską (41,39 m).

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Damian Zakrzewski. Podopieczny trenera Andrzeja Danelskiego jako jedyny podjął rywalizację ze zwycięzcą skoku wzwyż - Piotrem Konopką. Zawodnik OKLA Ostrołęka skoczył na wysokość 1,89 cm i uległ skoczkowi z Suwałk o 4 cm. Brąz zdobył Piotr Jaroszkiewicz z Białej Podlaskiej.

Podczas drugiego dnia rywalizacji w biegu na 1000 metrów zaprezentował się Dominik Kowalczyk. Podopieczny trenera Bartosza Witkowskiego ukończył konkurencję z nowym rekordem życiowym - 2:44,18 i zajął ósme miejsce.

Wszyscy startujący zawodnicy OKLA Ostrołęka potwierdzili wysoką formę poprawiając swoje rekordy życiowe. Dwa wywalczone medale w skoku wzwyż i rzucie dyskiem są pięknym ukoronowaniem ciężkiej pracy młodych lekkoatletów.

Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w dniach 21-22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie. Pełne wyniki rywalizacji znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.