« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 22 października 2019 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa medale lekkoatletów OKLA w Tarnowie

(fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Na stadionie im. trenera Emila Wzorka w Tarnowie zorganizowano mistrzostwa Polski U-16. Na zawodach nie brakowało reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy osiągnęli wartościowe wyniki. Udało się przywieźć do Ostrołęki dwa medale.


W pierwszym dniu zawodów z dobrej strony zaprezentowali się Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem i Damian Zakrzewski w skoku wzwyż.

Reklama

 

Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów wywalczyła brązowy medal posyłając dysk na odległość 39,65 metrów. Uzyskany wynik jest dla Karoliny Grzeszczyk nowym rekordem życiowym. Rywalizację wygrała Julia Przybyś (45,94 m), przed Natalią Wilczewską (41,39 m).

 

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Damian Zakrzewski. Podopieczny trenera Andrzeja Danelskiego jako jedyny podjął rywalizację ze zwycięzcą skoku wzwyż - Piotrem Konopką. Zawodnik OKLA Ostrołęka skoczył na wysokość 1,89 cm i uległ skoczkowi z Suwałk o 4 cm. Brąz zdobył Piotr Jaroszkiewicz z Białej Podlaskiej.

 

Podczas drugiego dnia rywalizacji w biegu na 1000 metrów zaprezentował się Dominik Kowalczyk. Podopieczny trenera Bartosza Witkowskiego ukończył konkurencję z nowym rekordem życiowym - 2:44,18 i zajął ósme miejsce.

 

Wszyscy startujący zawodnicy OKLA Ostrołęka potwierdzili wysoką formę poprawiając swoje rekordy życiowe. Dwa wywalczone medale w skoku wzwyż i rzucie dyskiem są pięknym ukoronowaniem ciężkiej pracy młodych lekkoatletów.


Esprit

Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w dniach 21-22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie. Pełne wyniki rywalizacji znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Odsłon: 1965
Komentarzy: 0
06:55, 26.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

UKS Siódemka na 'czwartkach lekkoatletycznych'

UKS Siódemka na "czwartkach lekkoatletycznych"

Czternaścioro najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnim tegorocznym "czwartku lekkoatletycznym" w Łomży. Młodzi lekkoatleci zdobyli w sumie dwanaście medali, ustanawiając przy tym tyle samo rekordów życiowych.

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Kolejne zawody "czwartków lekkoatletycznych" mają za sobą młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Tym razem lekkoatleci wrócili do domów z pięcioma złotymi, trzema srebrnymi i trzema brązowymi medalami.

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Mieszkańcy miasta i regionu wzięli udział w Teście Coopera. Uczestnicy biegnąc przez 12 minut na bieżni stadionu miejskiego przy ulicy Witosa sprawdzili swoją kondycję fizyczną. Pierwsza grupa biegaczy wystartowała punktualnie o godz. 10.00.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo