« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe rajdy konne w Szarłacie (zdjęcia)

(fot. archiwum organizatora)

Sportowe rajdy konne po raz kolejny zorganizowano w Szarłacie (gm. Goworowo). Wzięli w nich udział reprezentanci województw tj. mazowieckie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, małopolskie i podkarpackie. Zawody odbyły się w dniach 20-21 września.


W piątek 20 września zgodnie z harmonogramem odbyła się tzw. odprawa techniczna, na której zostały omówione z uczestnikami sprawy organizacyjne. Poznano regulaminy i zasady rozgrywek poszczególnych konkursów, dokonano rejestracji zawodników u sędziów oraz omówiono mapy tras przejazdów i dojazdów do terenowych punktów serwisowych.

Reklama

 

Po odprawie technicznej przeprowadzono teoretyczny egzamin na specjalistyczną rajdową odznakę jeździecką. Do egzaminu przystąpiło i zdało z wynikiem pozytywnym 5 osób: Damian Kośnik, Arkadiusz Brunow, Bartosz Brunow, Justyna Dzyr i Marta Jakoniuk. Część praktyczna została przeprowadzona w ramach przejazdu w konkursie towarzyskim klasy LT na dystansie 20,4 km w sobotę 21 września.

 

- W sobotę 21 września o godz. 7.30 przeprowadzono przegląd weterynaryjny, obowiązkowy dla każdego, oceniający czy konie są zdrowe i przygotowane do startu w zawodach. Z 18 koni przedstawionych do badania, 17 otrzymało zgodę lekarzy weterynarii na start. Niestety jeden ze zgłoszonych koni nie przeszedł przeglądu i został wyeliminowany z udziału w zawodach w klasie N ze względu na kulawiznę - wyjaśnia Agnieszka Rybaczyk, organizator zawodów.

 

Najlepsze wyniki rajdów konnych w Szarłacie:

- kategoria L (30,2 km): 1. Ryszard Zieliński i koń Echar, 2. Maria Filipska i koń Adeena
- kategoria N (80,8 km): 1. Edyta Mamontowicz i koń Sato, 2. Kamila Mamontowicz i klacz Dahme, 3. Krzysztof Wojtecki i koń Agis, 4. Amelia Wrona i klacz Loreen
- kategoria P (40,1 km): 1. Tomasz Wiciejowski i koń Dragon-Tadeusz, 2. Damian Kośnik i koń Justus, 3. Agnieszka Rybaczyk i koń Etorio, 4. Katarzyna Kłosek i koń Elekt Al. Kalediah, 5. Natalia Lisiecka i koń Hama, 6. Martyna Galas i ogier Mogador - eliminacja
- kategoria LT (20,4 km): 1. Maja Kalicka na koniu Magdan Theila, 2. Bartosz Brunow na koniu Kajla, 3. Arkadiusz Brunow na koniu Kira, 4. Marta Jakoniuk na koniu Eagle Strategia, 5. Justyna Dzyr na koniu Europe Strategia


Nad prawidłowością przejazdów oraz przestrzeganiem zasad rozgrywek zgodnie z regulaminami i przepisami pieczę trzymała komisja sędziowska w składzie: dr hab. Anna Cywińska, Marcin Kozieł i Paweł Kleszcz. Stan zdrowia koni na przeglądzie i bramkach weterynaryjnych oraz decyzje co do ich startu oraz ukończeniu zawodów podejmowała komisja weterynaryjna w składzie: dr Anna Smelczyńska i lek. wet. Żaneta Suchta

Imprezę zakończono ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród dla laureatów podium.Organizatorem IV Mazowieckich Zawodów Regionalnych i Towarzyskich oraz Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Sportowych Rajdach Konnych byli Sportowo-Szkolny Klub Jeździecki "Viritim" w Szarłacie, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Warszawsko-Mazowieckim Związkiem Jeździeckim.

 

Zobacz zdjęcia:
Sportowe rajdy konne w Szarłacie

Więcej zdjęć: Sportowe rajdy konne w Szarłacie

Odsłon: 4666
Komentarzy: 1
06:50, 02.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Katarzyna @ 11:07, 03.10.2019r. IP: *.*.138.81

Piekne zawody.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo