« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe rajdy konne w Szarłacie (zdjęcia)

(fot. archiwum organizatora)

Sportowe rajdy konne po raz kolejny zorganizowano w Szarłacie (gm. Goworowo). Wzięli w nich udział reprezentanci województw tj. mazowieckie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, małopolskie i podkarpackie. Zawody odbyły się w dniach 20-21 września.


W piątek 20 września zgodnie z harmonogramem odbyła się tzw. odprawa techniczna, na której zostały omówione z uczestnikami sprawy organizacyjne. Poznano regulaminy i zasady rozgrywek poszczególnych konkursów, dokonano rejestracji zawodników u sędziów oraz omówiono mapy tras przejazdów i dojazdów do terenowych punktów serwisowych.

Reklama

 

Po odprawie technicznej przeprowadzono teoretyczny egzamin na specjalistyczną rajdową odznakę jeździecką. Do egzaminu przystąpiło i zdało z wynikiem pozytywnym 5 osób: Damian Kośnik, Arkadiusz Brunow, Bartosz Brunow, Justyna Dzyr i Marta Jakoniuk. Część praktyczna została przeprowadzona w ramach przejazdu w konkursie towarzyskim klasy LT na dystansie 20,4 km w sobotę 21 września.

 

- W sobotę 21 września o godz. 7.30 przeprowadzono przegląd weterynaryjny, obowiązkowy dla każdego, oceniający czy konie są zdrowe i przygotowane do startu w zawodach. Z 18 koni przedstawionych do badania, 17 otrzymało zgodę lekarzy weterynarii na start. Niestety jeden ze zgłoszonych koni nie przeszedł przeglądu i został wyeliminowany z udziału w zawodach w klasie N ze względu na kulawiznę - wyjaśnia Agnieszka Rybaczyk, organizator zawodów.

 

Najlepsze wyniki rajdów konnych w Szarłacie:

- kategoria L (30,2 km): 1. Ryszard Zieliński i koń Echar, 2. Maria Filipska i koń Adeena
- kategoria N (80,8 km): 1. Edyta Mamontowicz i koń Sato, 2. Kamila Mamontowicz i klacz Dahme, 3. Krzysztof Wojtecki i koń Agis, 4. Amelia Wrona i klacz Loreen
- kategoria P (40,1 km): 1. Tomasz Wiciejowski i koń Dragon-Tadeusz, 2. Damian Kośnik i koń Justus, 3. Agnieszka Rybaczyk i koń Etorio, 4. Katarzyna Kłosek i koń Elekt Al. Kalediah, 5. Natalia Lisiecka i koń Hama, 6. Martyna Galas i ogier Mogador - eliminacja
- kategoria LT (20,4 km): 1. Maja Kalicka na koniu Magdan Theila, 2. Bartosz Brunow na koniu Kajla, 3. Arkadiusz Brunow na koniu Kira, 4. Marta Jakoniuk na koniu Eagle Strategia, 5. Justyna Dzyr na koniu Europe Strategia


Nad prawidłowością przejazdów oraz przestrzeganiem zasad rozgrywek zgodnie z regulaminami i przepisami pieczę trzymała komisja sędziowska w składzie: dr hab. Anna Cywińska, Marcin Kozieł i Paweł Kleszcz. Stan zdrowia koni na przeglądzie i bramkach weterynaryjnych oraz decyzje co do ich startu oraz ukończeniu zawodów podejmowała komisja weterynaryjna w składzie: dr Anna Smelczyńska i lek. wet. Żaneta Suchta

Imprezę zakończono ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród dla laureatów podium.Organizatorem IV Mazowieckich Zawodów Regionalnych i Towarzyskich oraz Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Sportowych Rajdach Konnych byli Sportowo-Szkolny Klub Jeździecki "Viritim" w Szarłacie, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Warszawsko-Mazowieckim Związkiem Jeździeckim.

 

Zobacz zdjęcia:
Sportowe rajdy konne w Szarłacie

Więcej zdjęć: Sportowe rajdy konne w Szarłacie

Odsłon: 3970
Komentarzy: 1
06:50, 02.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie ze Stowarzyszeniem "Projekt Radomir" to kolejne sportowe zmagania. W hali sportowej w Obierwi rywalizowano tym razem w wieloboju atletycznym. Do zawodów zgłosiło się trzydziestu młodych zawodników z Obierwi, Aleksandrowa, Chudka, Kadzidła i Ostrołęki.

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Sześć drużyn wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci z roczników 2008 i młodszych w hali sportowej w Obierwi. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym i po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się drużyna Giganci Wydmusy.

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

W drugim tygodniu ferii zimowych młodzi mieszkańcy miasta będą mogli ponownie skorzystać m.in. z obiektów sportowych Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zaplanowano wiele ciekawych zajęć.

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

» Wasze komentarze

Katarzyna @ 11:07, 03.10.2019r. IP: *.*.138.81

Piekne zawody.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo