« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe rajdy konne w Szarłacie (zdjęcia)

(fot. archiwum organizatora)

Sportowe rajdy konne po raz kolejny zorganizowano w Szarłacie (gm. Goworowo). Wzięli w nich udział reprezentanci województw tj. mazowieckie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, małopolskie i podkarpackie. Zawody odbyły się w dniach 20-21 września.


W piątek 20 września zgodnie z harmonogramem odbyła się tzw. odprawa techniczna, na której zostały omówione z uczestnikami sprawy organizacyjne. Poznano regulaminy i zasady rozgrywek poszczególnych konkursów, dokonano rejestracji zawodników u sędziów oraz omówiono mapy tras przejazdów i dojazdów do terenowych punktów serwisowych.

Reklama

 

Po odprawie technicznej przeprowadzono teoretyczny egzamin na specjalistyczną rajdową odznakę jeździecką. Do egzaminu przystąpiło i zdało z wynikiem pozytywnym 5 osób: Damian Kośnik, Arkadiusz Brunow, Bartosz Brunow, Justyna Dzyr i Marta Jakoniuk. Część praktyczna została przeprowadzona w ramach przejazdu w konkursie towarzyskim klasy LT na dystansie 20,4 km w sobotę 21 września.

 

- W sobotę 21 września o godz. 7.30 przeprowadzono przegląd weterynaryjny, obowiązkowy dla każdego, oceniający czy konie są zdrowe i przygotowane do startu w zawodach. Z 18 koni przedstawionych do badania, 17 otrzymało zgodę lekarzy weterynarii na start. Niestety jeden ze zgłoszonych koni nie przeszedł przeglądu i został wyeliminowany z udziału w zawodach w klasie N ze względu na kulawiznę - wyjaśnia Agnieszka Rybaczyk, organizator zawodów.

 

Najlepsze wyniki rajdów konnych w Szarłacie:

- kategoria L (30,2 km): 1. Ryszard Zieliński i koń Echar, 2. Maria Filipska i koń Adeena
- kategoria N (80,8 km): 1. Edyta Mamontowicz i koń Sato, 2. Kamila Mamontowicz i klacz Dahme, 3. Krzysztof Wojtecki i koń Agis, 4. Amelia Wrona i klacz Loreen
- kategoria P (40,1 km): 1. Tomasz Wiciejowski i koń Dragon-Tadeusz, 2. Damian Kośnik i koń Justus, 3. Agnieszka Rybaczyk i koń Etorio, 4. Katarzyna Kłosek i koń Elekt Al. Kalediah, 5. Natalia Lisiecka i koń Hama, 6. Martyna Galas i ogier Mogador - eliminacja
- kategoria LT (20,4 km): 1. Maja Kalicka na koniu Magdan Theila, 2. Bartosz Brunow na koniu Kajla, 3. Arkadiusz Brunow na koniu Kira, 4. Marta Jakoniuk na koniu Eagle Strategia, 5. Justyna Dzyr na koniu Europe Strategia


Nad prawidłowością przejazdów oraz przestrzeganiem zasad rozgrywek zgodnie z regulaminami i przepisami pieczę trzymała komisja sędziowska w składzie: dr hab. Anna Cywińska, Marcin Kozieł i Paweł Kleszcz. Stan zdrowia koni na przeglądzie i bramkach weterynaryjnych oraz decyzje co do ich startu oraz ukończeniu zawodów podejmowała komisja weterynaryjna w składzie: dr Anna Smelczyńska i lek. wet. Żaneta Suchta

Imprezę zakończono ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród dla laureatów podium.Organizatorem IV Mazowieckich Zawodów Regionalnych i Towarzyskich oraz Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Sportowych Rajdach Konnych byli Sportowo-Szkolny Klub Jeździecki "Viritim" w Szarłacie, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Warszawsko-Mazowieckim Związkiem Jeździeckim.

 

Zobacz zdjęcia:
Sportowe rajdy konne w Szarłacie

Więcej zdjęć: Sportowe rajdy konne w Szarłacie

Odsłon: 2881
Komentarzy: 1
06:50, 02.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Halowe granie w Obierwi (zdjęcia)

Halowe granie w Obierwi (zdjęcia)

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi w minioną niedzielę odbyła się trzecia edycja imprezy sportowej pn. "Jesienna Halówka 2019". Organizatorzy zaprosili do rywalizacji kobiety i mężczyzn. Panie grały w siatkówkę, a panowie w piłkę nożną.

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.

'Jesienna Halówka 2019'. Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

"Jesienna Halówka 2019". Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

W najbliższą niedzielę odbędą się zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Wszystko to w ramach "Jesiennej Halówki 2019". Wydarzenie zostało zaplanowane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi. Chcesz wziąć udział?

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca upamiętnił odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W dniach 10-11 listopada na strzelnicy w Troszynie odbył się "Turniej Niepodległości". Rywalizacja przebiegała w sześciu konkurencjach.

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Pod koniec września do wieczności odszedł Edward Długokęcki, były zawodnik ostrołęckiej Narwi. Świętej pamięci piłkarz zmarł, w środę 25 września, w Kanadzie. Ostatnia droga byłego bramkarza niebiesko-czerwonych odbędzie się w sobotę 9 listopada.

» Wasze komentarze

Katarzyna @ 11:07, 03.10.2019r. IP: *.*.138.81

Piekne zawody.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo