Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Czternaście medali WOPR-OS w Redzie (zdjęcia)

(fot. WOPR-OS)

Kolejny udany start zanotowali zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrołęki. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli czternaście medali - cztery złote, siedem srebrnych i trzy brązowe oraz uzyskali wiele wartościowych wyników.

WOPR-OS w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym reprezentowali Maja Furmaniuk, Karolina Kaczyńska, Kamil Bojarski, Hubert Nakielski, Kacper Mierzejewski i Dawid Świercz.

Bezkonkurencyjny w swoich startach był Hubert Nakielski, który w kategorii open zdobył trzy złote medale w konkurencjach: 100 m kombinowane, 100 m ratowanie z pasem i 50 m holowanie manekina. Na tych samych dystansach, w kategorii junior trzy srebrne medale zdobyła Karolina Kaczyńska, dla której był to bardzo udany powrót do startów w zawodach po prawie 2-letniej przerwie. Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior młodszy zdobył Kamil Bojarski - złoty medal na dystansie 100 m ratowanie z pasem oraz dwa srebrne medale na dystansach 100 m kombinowane oraz 50 m holowanie manekina.

Dwa medale - srebrny na dystansie 100 m ratowanie z pasem i brązowy na 100 m kombinowane w kategorii junior zdobył Kacper Mierzejewski. Natomiast najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk rywalizująca w kategorii młodzik z zawodów wróciła z dwoma brązowymi medalami zdobytymi na dystansie 100 m kombinowane oraz 50 m holowanie manekina. Ponadto sztafeta męska WOPR-OS na dystansie 4 x 25 m pod wodą w kategorii open uplasowała się na drugim miejscu.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytych medali, jak i osiągniętych czasów na poszczególnych dystansach przez moich zawodników podczas Pomorskiej Ligi. Pokazuje to przede wszystkim, że nasze przygotowania do zimowych mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku - podsumował trener Dariusz Małkowski.

Trzecia runda Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019 odbyła się, w niedzielę 6 października, w Redzie.