« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Duszak podwójnym mistrzem Polski w teqballu

(fot. archiwum prywatne/Facebook)

Drugie mistrzostwa Polski w teqballu przeszły do historii. Podwójnym mistrzem kraju, indywidualnie i w deblu, został Adrian Duszak. Zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach daje przepustkę, zawodnikowi z Dylewa, do walki w mistrzostwach świata.


Teqball jest połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizują ze sobą grając na stole podobnym do tenisa stołowego, tyle że jest zakrzywiony. Do gry używana jest tradycyjna futbolówka do piłki nożnej.

Reklama

 

W krajowym czempionacie, w miniony weekend, rywalizowali zawodnicy z całej Polski. Wielkie sukcesy w tej dyscyplinie sportu notuje Adrian Duszak.

 

W miniony weekend 23-latek z Dylewa zaprezentował duże umiejętności broniąc tytuł mistrza Polski, wywalczony przed rokiem. Do tego zawodnik z powiatu ostrołęckiego dołożył złoto w deblu. Indywidualnie Adrian Duszak w finale pokonał Patryka Kamińskiego, z którym drużynowo stanął na najwyższym stopniu podium.

 

Klasyfikacja drugich mistrzostw Polski w teqballu indywidualnie przedstawia się następująco: 1. Adrian Duszak, 2. Patryk Kamiński, 3. Alan Gałecki. W deblu złoto zdobyli Adrian Duszak i Patryk Kamiński, srebro trafiło do Jana Ochędalskiego i Franciszka Turińskiego, a podium uzupełnili Alan Gałecki i Kacper Otoczyński.Mistrzostwa Polski w teqballu odbyły się w miniony weekend w Białołęckim Ośrodku Sportu. Poniżej prezentujemy dwa finałowe mecze z udziałem Adriana Duszaka.

 

Odsłon: 7146
Komentarzy: 4
07:15, 29.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

Robert @ 09:10, 29.10.2019r. IP: *

Ogromne gratulacje dla Adriana. Wielki sukces człowieka z naszego regionu!

kolos @ 10:57, 29.10.2019r. IP: *.*.27.3

Gratki!
"Pora chyba uporządkować "galerię Mistrzów Polski", która prezentuje się w przedpokoju na Gołasiu.
Proponuję powołanie w tym celu niezaleĹźnej komisji i określenie regulaminem kto w galerii sław ostrołęckiego sportu powinien "wisieć" wśród najlepszych.
Czy np. Adrian nie zasługuje na bycie wśród najlepszych?

A tak w ogóle jaki obecnie warunek musi spełnić sportowiec aby znaleźć się w tej galerii?
Ktoś coś?"

super @ 12:20, 30.10.2019r. IP: *.*.156.85

Ale Adrian Duszak nie jest ostrołęczaninem, a tam mają być zamieszczeni mieszkańcy miasta.

do super @ 14:17, 30.10.2019r. IP: *.*.31.53

To pokaż mi z wszystkich tam wiszących kto jest mieszkańcem miasta!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo