« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

(fot. Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki)

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.


Jako pierwszy testy przejdzie Sebastian Moszczyński - szósty zawodnik Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy oraz wicemistrz Polski U-18 w skoku wzwyż. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza będzie przechodził badania do zaplecza kadry narodowej w dniach 9-10 listopada w Białymstoku.

Reklama

 

Tydzień później na obiektach AZS w Łodzi powołanie na badania dostała kolejna trójka zawodników OKLA: Karolina Grzeszczyk - brązowa medalistka mistrzostw Polski U-16 w rzucie dyskiem, Dominik Kowalczyk - ósmy w mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 1000 metrów i Damian Zakrzewski - wicemistrz Polski U-16 w skoku wzwyż.

 

Bez testów szansę na zakwalifikowanie się do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok mają również: Damian Niedźwiecki - piętnaste miejsce na mistrzostwach Europy U-20 oraz brąz mistrzostw Polski U-20 w pchnięciu kulą, Oskar Żebrowski - piąte miejsce w mistrzostwach Polski U-20 w pchnięciu kulą, Katarzyna Butler - dziesiąta w mistrzostwach Polski U-20 w biegu na 1500 metrów, Julia Mroczkowska - wicemistrzyni Polski LZS U-18 w rzucie dyskiem oraz Gabriela Pszczoła - piętnasta w mistrzostwach Polski U-18 w pchnięciu kulą.Badania do zaplecza kadry narodowej obejmować będą testy FMS - zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika, testy motoryczne - rzut piłką lekarską w przód, skok w dal z miejsca, bieg na 60 metrów oraz bieg na optojumpie, a także pomiary somatyczne.

 

Wszystkim trenerom Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki gratulujemy, a zawodnikom życzymy powodzenia na badaniach i w przyszłych startach.

Odsłon: 12283
Komentarzy: 0
06:57, 07.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

Szlifują formę w Olecku

Szlifują formę w Olecku

Przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki od 15 do 25 lipca będą przebywać na obozie w Olecku. Pięcioro wielbicieli "królowej sportu" szlifują formę przed nadchodzącymi startami.

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Już 23 sierpnia zapowiada się święto wszystkich wielbicieli przemierzania kilometrów. Właśnie w niedzielę odbędzie się I Kurpiowski Bieg ku pamięci Powstańców Warszawskich. Organizatorzy zapraszają na wielkie wydarzenie. Już dzisiaj zgłoszonych jest niemal 100 osób.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo