« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

(fot. Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki)

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.


Jako pierwszy testy przejdzie Sebastian Moszczyński - szósty zawodnik Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy oraz wicemistrz Polski U-18 w skoku wzwyż. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza będzie przechodził badania do zaplecza kadry narodowej w dniach 9-10 listopada w Białymstoku.

Reklama

 

Tydzień później na obiektach AZS w Łodzi powołanie na badania dostała kolejna trójka zawodników OKLA: Karolina Grzeszczyk - brązowa medalistka mistrzostw Polski U-16 w rzucie dyskiem, Dominik Kowalczyk - ósmy w mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 1000 metrów i Damian Zakrzewski - wicemistrz Polski U-16 w skoku wzwyż.

 

Bez testów szansę na zakwalifikowanie się do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok mają również: Damian Niedźwiecki - piętnaste miejsce na mistrzostwach Europy U-20 oraz brąz mistrzostw Polski U-20 w pchnięciu kulą, Oskar Żebrowski - piąte miejsce w mistrzostwach Polski U-20 w pchnięciu kulą, Katarzyna Butler - dziesiąta w mistrzostwach Polski U-20 w biegu na 1500 metrów, Julia Mroczkowska - wicemistrzyni Polski LZS U-18 w rzucie dyskiem oraz Gabriela Pszczoła - piętnasta w mistrzostwach Polski U-18 w pchnięciu kulą.Badania do zaplecza kadry narodowej obejmować będą testy FMS - zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika, testy motoryczne - rzut piłką lekarską w przód, skok w dal z miejsca, bieg na 60 metrów oraz bieg na optojumpie, a także pomiary somatyczne.

 

Wszystkim trenerom Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki gratulujemy, a zawodnikom życzymy powodzenia na badaniach i w przyszłych startach.

Odsłon: 5530
Komentarzy: 0
06:57, 07.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Siódemka' na zawodach mikołajkowych w Warszawie. Startowały dwie zawodniczki

"Siódemka" na zawodach mikołajkowych w Warszawie. Startowały dwie zawodniczki

W hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się zawody mikołajkowe dla dzieci. W rywalizacji nie zabrakło ostrołęckiego akcentu. W zabawie wzięły udział dwie zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka - Maja Wołosz i Karolina Golon.

Rodzinne mikołajkowe bieganie (zdjęcia)

Rodzinne mikołajkowe bieganie (zdjęcia)

Ponad setka biegaczy wzięła udział w szóstej edycji Rodzinnego Biegu Mikołajkowego. Na starcie w parku miejskim stanęli młodzicy (800 m), juniorzy (2,5 km) i seniorzy (5 km). Nie zabrakło również marszu nordic walking na dystansie 2,5 i 5 km.

Ostrołęczanie na zawodach w Spale

Ostrołęczanie na zawodach w Spale

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale gościł lekkoatletów z roczników 2007 i 2008. Młodzi zawodnicy rywalizowali w finale czwartej edycji ogólnopolskich halowych czwartków lekkoatletycznych. W zawodach nie zabrakło reprezentantów z Ostrołęki.

'Atmosfera podczas biegu była powalająca'. Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo