« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

(fot. Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki)

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.


Jako pierwszy testy przejdzie Sebastian Moszczyński - szósty zawodnik Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy oraz wicemistrz Polski U-18 w skoku wzwyż. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza będzie przechodził badania do zaplecza kadry narodowej w dniach 9-10 listopada w Białymstoku.

Reklama

 

Tydzień później na obiektach AZS w Łodzi powołanie na badania dostała kolejna trójka zawodników OKLA: Karolina Grzeszczyk - brązowa medalistka mistrzostw Polski U-16 w rzucie dyskiem, Dominik Kowalczyk - ósmy w mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 1000 metrów i Damian Zakrzewski - wicemistrz Polski U-16 w skoku wzwyż.

 

Bez testów szansę na zakwalifikowanie się do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok mają również: Damian Niedźwiecki - piętnaste miejsce na mistrzostwach Europy U-20 oraz brąz mistrzostw Polski U-20 w pchnięciu kulą, Oskar Żebrowski - piąte miejsce w mistrzostwach Polski U-20 w pchnięciu kulą, Katarzyna Butler - dziesiąta w mistrzostwach Polski U-20 w biegu na 1500 metrów, Julia Mroczkowska - wicemistrzyni Polski LZS U-18 w rzucie dyskiem oraz Gabriela Pszczoła - piętnasta w mistrzostwach Polski U-18 w pchnięciu kulą.Badania do zaplecza kadry narodowej obejmować będą testy FMS - zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika, testy motoryczne - rzut piłką lekarską w przód, skok w dal z miejsca, bieg na 60 metrów oraz bieg na optojumpie, a także pomiary somatyczne.

 

Wszystkim trenerom Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki gratulujemy, a zawodnikom życzymy powodzenia na badaniach i w przyszłych startach.

Odsłon: 4184
Komentarzy: 0
06:57, 07.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Atmosfera podczas biegu była powalająca'. Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo