« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

(fot. Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki)

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.


Jako pierwszy testy przejdzie Sebastian Moszczyński - szósty zawodnik Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy oraz wicemistrz Polski U-18 w skoku wzwyż. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza będzie przechodził badania do zaplecza kadry narodowej w dniach 9-10 listopada w Białymstoku.

Reklama

 

Tydzień później na obiektach AZS w Łodzi powołanie na badania dostała kolejna trójka zawodników OKLA: Karolina Grzeszczyk - brązowa medalistka mistrzostw Polski U-16 w rzucie dyskiem, Dominik Kowalczyk - ósmy w mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 1000 metrów i Damian Zakrzewski - wicemistrz Polski U-16 w skoku wzwyż.

 

Bez testów szansę na zakwalifikowanie się do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok mają również: Damian Niedźwiecki - piętnaste miejsce na mistrzostwach Europy U-20 oraz brąz mistrzostw Polski U-20 w pchnięciu kulą, Oskar Żebrowski - piąte miejsce w mistrzostwach Polski U-20 w pchnięciu kulą, Katarzyna Butler - dziesiąta w mistrzostwach Polski U-20 w biegu na 1500 metrów, Julia Mroczkowska - wicemistrzyni Polski LZS U-18 w rzucie dyskiem oraz Gabriela Pszczoła - piętnasta w mistrzostwach Polski U-18 w pchnięciu kulą.


Esprit

Badania do zaplecza kadry narodowej obejmować będą testy FMS - zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika, testy motoryczne - rzut piłką lekarską w przód, skok w dal z miejsca, bieg na 60 metrów oraz bieg na optojumpie, a także pomiary somatyczne.

 

Wszystkim trenerom Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki gratulujemy, a zawodnikom życzymy powodzenia na badaniach i w przyszłych startach.

Odsłon: 7862
Komentarzy: 0
06:57, 07.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

Wystartowały zapisy do biegu 'Tropem Wilczym'

Wystartowały zapisy do biegu "Tropem Wilczym"

Pięćset pakietów startowych udostępnili dla mieszkańców miasta i regionu organizatorzy ósmej edycji biegu "Tropem Wilczym" w Ostrołęce. Wydarzenie upamiętniające żołnierzy wyklętych rokrocznie przyciąga na linię startu wielu biegaczy.

Budziłek najlepsza wśród kobiet w Olsztynie

Budziłek najlepsza wśród kobiet w Olsztynie

Zawodniczka ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zaprezentowała wyśmienitą formę. Martyna Budziłek nie miała sobie równych wśród kobiet podczas biegu przełajowego z cyklu City Trail nad jeziorem Długim w Olsztynie.

Zawodnicy OKLA szlifują formę w Białymstoku

Zawodnicy OKLA szlifują formę w Białymstoku

Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki biorą udział w czterodniowych konsultacjach w Białymstoku. Młodzi lekkoatleci trenują, w dniach 27-30 grudnia, pod okiem trenerów Roberta Nazarkiewicza, Jana Kotowskiego i Kamila Kryńskiego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo