« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 29 stycznia 2020 r., imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

(fot. Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki)

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.


Jako pierwszy testy przejdzie Sebastian Moszczyński - szósty zawodnik Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy oraz wicemistrz Polski U-18 w skoku wzwyż. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza będzie przechodził badania do zaplecza kadry narodowej w dniach 9-10 listopada w Białymstoku.

Reklama

 

Tydzień później na obiektach AZS w Łodzi powołanie na badania dostała kolejna trójka zawodników OKLA: Karolina Grzeszczyk - brązowa medalistka mistrzostw Polski U-16 w rzucie dyskiem, Dominik Kowalczyk - ósmy w mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 1000 metrów i Damian Zakrzewski - wicemistrz Polski U-16 w skoku wzwyż.

 

Bez testów szansę na zakwalifikowanie się do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok mają również: Damian Niedźwiecki - piętnaste miejsce na mistrzostwach Europy U-20 oraz brąz mistrzostw Polski U-20 w pchnięciu kulą, Oskar Żebrowski - piąte miejsce w mistrzostwach Polski U-20 w pchnięciu kulą, Katarzyna Butler - dziesiąta w mistrzostwach Polski U-20 w biegu na 1500 metrów, Julia Mroczkowska - wicemistrzyni Polski LZS U-18 w rzucie dyskiem oraz Gabriela Pszczoła - piętnasta w mistrzostwach Polski U-18 w pchnięciu kulą.Badania do zaplecza kadry narodowej obejmować będą testy FMS - zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika, testy motoryczne - rzut piłką lekarską w przód, skok w dal z miejsca, bieg na 60 metrów oraz bieg na optojumpie, a także pomiary somatyczne.

 

Wszystkim trenerom Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki gratulujemy, a zawodnikom życzymy powodzenia na badaniach i w przyszłych startach.

Odsłon: 8086
Komentarzy: 0
06:57, 07.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo