« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sztangiści UKS Atleta na mistrzostwach Mazowsza. Dawid Osowiecki z brązowym medalem (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Dwóch, z kilku najmłodszych, zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta wzięło udział w mistrzostwach województwa mazowieckiego lat 16 w podnoszeniu ciężarów. O prymat najlepszego walczyli na pomostach ciechanowskiej siłowni im. Ireneusza Palińskiego.


Ostrołęckich ciężarowców reprezentowali Wiktor Wieremiejczyk i Dawid Osowiecki.

Reklama

 

Jako pierwszy startował Wiktor w kategorii wagowej do 67 kg. Mieszkaniec Lelisa zaliczył pięć udanych na sześć możliwych podejść. W rwaniu zaliczył 48 kg, a w podrzucie 55 kg. Tym samym uzyskał wynik 103 kg w dwuboju i ustanawia swój nowy rekord życiowy.

 

Dawid Osowiecki w kategorii wagowej +102 kilogramy zaprezentował się lepiej wśród swoich rówieśników. Poderwał 45 kg i podrzucił 55 kg, co dało mu 100 kg w dwuboju. Ostatecznie podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej do lat 16.

 

Trener ostrołęckich sztangistów odebrał również od organizatorów mistrzostw puchar za zajęcie szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej.Mistrzostwa województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów odbyły się, w sobotę 23 listopada, w siłowni imienia Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Mistrzostwa województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 4179
Komentarzy: 0
06:05, 26.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo