« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 13 kwietnia 2021 r., imieniny Przemysława, Hermenegildy, Marcina

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.


Podwójny tytuł Mistrzów Mazowsza Juniorów był wspaniałym zwieńczeniem wszystkich mistrzowskich startów Klary i Filipa.

Reklama

 

We wrześniu na Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego Dzieci i Juniorów Młodszych w Kombinacji Tańców para dostała się do finału plasując się ostatecznie na piątym miejscu. W październiku podczas zawodów odbywających się w Elblągu tancerze wywalczyli czwarte miejsce na Polish Open Championship - Baltic Cup 2019. Listopad to start w Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego Dzieci i Juniorów Młodszych, gdzie ostrołęczanie ponownie uplasowali się na finałowym piątym miejscu, tym razem w tańcach standardowych. Obecnie tancerze znajdują się na drugim miejscu w sportowym rankingu Federacji Tańca Sportowego na rok 2019 w kategorii juniorzy młodsi, tańce standardowe.

 

Inni tancerze UKS Atria Ostrołęka rywalizowali w ogólnopolskim turnieju sportowego tańca towarzyskiego w Warszawie. Lena Olszewska i Aleksander Rumiński wywalczyli złoty medal w kategorii wiekowej 8-9 lat w klasie tanecznej G. Z kolei para Gabriela Samsel - Antoni Wawrzyński stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej 12-13 lat w klasie tanecznej D standard i latin. Srebrne medale zawisły na szyjach Julii Samsel i Patryka Hajbosa - kategoria wiekowa 8-9 lat, klasa taneczna H oraz Łucji Sakowskiej i Krzysztofa Pabicha - kategoria wiekowa 10-11 lat, klasa taneczna G.

 

Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński brali również udział, w niedzielę 17 listopada, w Dance Festiwal 2019 w Skierniewicach, gdzie w kategorii wiekowej 12-13 lat, klasa taneczna D zdobyli drugie miejsce w tańcach latynoamerykańskich i trzecie miejsce w tańcach standardowych. Tydzień wcześniej para startowała w V Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Tańca, gdzie wytańczyła dwa złote medale, zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. Gabriela i Antoni mają jeszcze w dorobku dwa brązowe medale z październikowego startu w siedemnastej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca sportowego w Iławie.Trenerem wszystkich par jest Katarzyna Orlicka. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszej motywacji do pracy.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atria wytańczył wiele medali

Więcej zdjęć: UKS Atria wytańczył wiele medali

Odsłon: 26253
Komentarzy: 0
06:55, 26.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nowa trenerka w KAS

Nowa trenerka w KAS

Karolina Jóżwiak poprowadzi sekcję cheerleaders w Kadzidle. Kurpiowska Akademia Sportowa wzbogaciła się o trenerkę, która będzie zaangażowana w rozwój sekcji w Kadzidle.

Złoto juniorek Pasji. Brąz Kuleszy i Bralskiej (zdjęcia)

Złoto juniorek Pasji. Brąz Kuleszy i Bralskiej (zdjęcia)

W minioną sobotę w Raszyne odbyły się III Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym organizowane przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. W tym trudnym okresie Ostrołęcki Klub Cheereaderki Pasja wystawił bardzo okrojony skład - zaledwie 17 zawodniczek. Zawody odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym oraz bez udziału publiczności. 

Siedem medali i awans UKS Atria (zdjęcia)

Siedem medali i awans UKS Atria (zdjęcia)

Po siedmiomiesięcznej przerwie w rywalizacji sportowej, odbyły się pierwsze w Polsce turnieje taneczne, rozgrywane w nowej pandemicznej rzeczywistości. Przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria działającego przy Klubie Lokator OSM wywalczyli siedem medali.

Dodatkowa kasa dla tancerzy KTT 'Fan'

Dodatkowa kasa dla tancerzy KTT "Fan"

Klub Tańca Towarzyskiego "Fan", działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury, może pochwalić się czwórką utalentowanych tancerzy - Angeliną Staszewską, Wiktorią Szmit, Miłoszem Dobkowski i Wiktorem Śliwowskim. Wszyscy zostali wyróżnieni przez prezydenta Ostrołęki.

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy zawodniczki Stowarzyszenia Rozwoju Poprzez Taniec Progres zostały wyróżnione stypendium sportowym przez prezydenta Łukasza Kulika. Po nagrodzie za wybitne osiągnięcia dla Julii Morawskiej, laury zebrały również Patrycja Prusińska, Amelia Kulesza i Sandra Bralska.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo