« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Moja Ostrołęka

Aktualności

Beata Opęchowska na mistrzostwach świata w Tokio. Teraz start w Mińsku

(fot. archiwum klubu)

W japońskim Tokio odbyły się po raz kolejny mistrzostwa świata w karate kyokushin IKO. Nasz kraj, a zarazem Ostrołękę, reprezentowała Beata Opęchowska, która rywalizowała z 33 zawodniczkami z całego świata bez podziału na kategorie wagowe.


- Udział Beaty w turnieju mistrzowskim nie był przypadkowy. Dzięki znakomitym rezultatom osiąganym na przestrzeni ostatnich lat dostąpiła zaszczytu udziału w tak prestiżowej imprezie, jako jedna z 34 zawodniczek na całym świecie - wyjaśnia sensei Wiesław Orzoł.

Reklama

 

Jako debiutantka, podopieczna sensei Wiesława Orzoła, pokazała się z dobrej strony, pokazując charakter i doskonałe umiejętności techniczne. Po zwycięstwie w pierwszym pojedynku nad Filipinką, zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin awansowała do najlepszej szesnastki turnieju. W kolejnej walce musiała nieznacznie uznać wyższość Japonki, późniejszej wicemistrzyni świata.

 

- Czy jestem zadowolona z wyniku? Na pewno była to wielka przygoda, którą zapamiętam na zawsze, a sam start na zawodach najwyższej rangi to ogromne wyróżnienie - podsumowała swój start Beata Opęchowska.

 

Warte odnotowania jest pierwsze od ponad szesnastu lat zwycięstwo reprezentanta Japonii Mikio Uedy w kategorii open mężczyzn. Tym samym tytuł powrócił do kolebki karate kyokushin.


JBB

Mistrzostwa świata w Kraju Kwitnącej Wiśni odbyły się w dniach 22-24 listopada. Teraz przed Beatą kolejny sprawdzian. Już w najbliższą sobotę podopieczna sensei Wiesława Orzoła weźmie udział w mistrzostwach Europy w białoruskim Mińsku. Życzymy powodzenia!

Odsłon: 4906
Komentarzy: 0
07:05, 06.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate rywalizowali w minioną sobotę w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów organizowanego przez Polski Związek Karate. Reprezentantom MKKK udało się zdobyć cztery medale.

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

Liczna reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów wszystkich organizacji karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. OKKK drużynowo uplasował się na podium.

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyli w seminarium z mistrzem świata open z 2007 roku - Takayukim Tsukagoshim. Japoński sensei prowadził treningi w Konstancinie-Jeziornie wraz z wicemistrzem świata open br. Maciejem Mazurem.

Beata Opęchowska czwarta w Europie!

Beata Opęchowska czwarta w Europie!

Reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin walczyła w białoruskim Mińsku w mistrzostwach Europy. Beata Opęchowska zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. Na trzecim stopniu podium stanęła inna z Polek - Aleksandra Matysiak.

Dobry start zawodników Victorii w Tarczynie

Dobry start zawodników Victorii w Tarczynie

Zawodnicy ostrołęckiej Victorii rywalizowali w Tarczynie na międzynarodowym turnieju w kickboxingu "Mazovia Cup". W zawodach wzięli udział Przemysław Późniewski, Patryk Górecki, Filip Falkowski, Dorota Balcerzak i Sebastian Matjasik. Jak im poszło?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo