« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 lipca 2020 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Beata Opęchowska na mistrzostwach świata w Tokio. Teraz start w Mińsku

(fot. archiwum klubu)

W japońskim Tokio odbyły się po raz kolejny mistrzostwa świata w karate kyokushin IKO. Nasz kraj, a zarazem Ostrołękę, reprezentowała Beata Opęchowska, która rywalizowała z 33 zawodniczkami z całego świata bez podziału na kategorie wagowe.


- Udział Beaty w turnieju mistrzowskim nie był przypadkowy. Dzięki znakomitym rezultatom osiąganym na przestrzeni ostatnich lat dostąpiła zaszczytu udziału w tak prestiżowej imprezie, jako jedna z 34 zawodniczek na całym świecie - wyjaśnia sensei Wiesław Orzoł.

Reklama

 

Jako debiutantka, podopieczna sensei Wiesława Orzoła, pokazała się z dobrej strony, pokazując charakter i doskonałe umiejętności techniczne. Po zwycięstwie w pierwszym pojedynku nad Filipinką, zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin awansowała do najlepszej szesnastki turnieju. W kolejnej walce musiała nieznacznie uznać wyższość Japonki, późniejszej wicemistrzyni świata.

 

- Czy jestem zadowolona z wyniku? Na pewno była to wielka przygoda, którą zapamiętam na zawsze, a sam start na zawodach najwyższej rangi to ogromne wyróżnienie - podsumowała swój start Beata Opęchowska.

 

Warte odnotowania jest pierwsze od ponad szesnastu lat zwycięstwo reprezentanta Japonii Mikio Uedy w kategorii open mężczyzn. Tym samym tytuł powrócił do kolebki karate kyokushin.


JBB

Mistrzostwa świata w Kraju Kwitnącej Wiśni odbyły się w dniach 22-24 listopada. Teraz przed Beatą kolejny sprawdzian. Już w najbliższą sobotę podopieczna sensei Wiesława Orzoła weźmie udział w mistrzostwach Europy w białoruskim Mińsku. Życzymy powodzenia!

Odsłon: 6931
Komentarzy: 0
07:05, 06.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Karol Łasiewiecki przed tygodniem pokazał wielką klasę i pokonał podczas gali HFO - Aim High przed czasem Rafała Korczaka. Walka została przeprowadzona w kategorii K1 -93 kg, a rywal był sporo cięższy od reprezentanta Fight Academy Ostrołęka.

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Przemysław Zyśk wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu, ale jego kariera nie może nabrać odpowiedniego tempa. Ostatnią walkę stoczył na początku marca w Łomży, gdzie podczas gali Knockout Boxing Night 10 pokonał 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy.

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Kolejne imprezy zaplanowane na pierwszą część roku przekładane są na drugą część sezonu. W maju 2020 roku miały odbyć się IX Mistrzostwa Klubowe MKKK Shinkyokushin, jednak ze względu na panujący stan epidemiczny w kraju musiały zostać przełożone na jesień.

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin powrócili do treningów. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła od początku marca trenowali indywidualnie. Od 1 czerwca prowadzone są już zajęcia w grupach i przygotowania do pierwszych ważnych imprez.

Łasiewicki: Chciałem skończyć walkę przed czasem

Łasiewicki: Chciałem skończyć walkę przed czasem

Karol Łasiewicki w świetnym stylu pokonał Rafała Korczak w walce K1 -93 kg podczas gali HFO przeprowadzonym w studiu telewizyjnym przy ulicy Woronicza. Po walce podkreślał, że rywal zadawał mocne ciosy, a on chciał skończyć walkę przed czasem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo