« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Beata Opęchowska na mistrzostwach świata w Tokio. Teraz start w Mińsku

(fot. archiwum klubu)

W japońskim Tokio odbyły się po raz kolejny mistrzostwa świata w karate kyokushin IKO. Nasz kraj, a zarazem Ostrołękę, reprezentowała Beata Opęchowska, która rywalizowała z 33 zawodniczkami z całego świata bez podziału na kategorie wagowe.


- Udział Beaty w turnieju mistrzowskim nie był przypadkowy. Dzięki znakomitym rezultatom osiąganym na przestrzeni ostatnich lat dostąpiła zaszczytu udziału w tak prestiżowej imprezie, jako jedna z 34 zawodniczek na całym świecie - wyjaśnia sensei Wiesław Orzoł.

Reklama

 

Jako debiutantka, podopieczna sensei Wiesława Orzoła, pokazała się z dobrej strony, pokazując charakter i doskonałe umiejętności techniczne. Po zwycięstwie w pierwszym pojedynku nad Filipinką, zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin awansowała do najlepszej szesnastki turnieju. W kolejnej walce musiała nieznacznie uznać wyższość Japonki, późniejszej wicemistrzyni świata.

 

- Czy jestem zadowolona z wyniku? Na pewno była to wielka przygoda, którą zapamiętam na zawsze, a sam start na zawodach najwyższej rangi to ogromne wyróżnienie - podsumowała swój start Beata Opęchowska.

 

Warte odnotowania jest pierwsze od ponad szesnastu lat zwycięstwo reprezentanta Japonii Mikio Uedy w kategorii open mężczyzn. Tym samym tytuł powrócił do kolebki karate kyokushin.Mistrzostwa świata w Kraju Kwitnącej Wiśni odbyły się w dniach 22-24 listopada. Teraz przed Beatą kolejny sprawdzian. Już w najbliższą sobotę podopieczna sensei Wiesława Orzoła weźmie udział w mistrzostwach Europy w białoruskim Mińsku. Życzymy powodzenia!

Odsłon: 5880
Komentarzy: 0
07:05, 06.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący ostrołęckie kluby w Mińsku Mazowieckim. W siódmej odsłonie Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu po dwa medale padły łupem Berserker's Team Ostrołęka i Gladiatora Ostrołęka.

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Reprezentant Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka wziął udział w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, odbyły się w Krynicy Zdroju.

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek, reprezentujący UMKS Victoria Ostrołęka i Berserkers Team Ostrołęka, po prawie trzech latach przerwy wrócił na ring. 23-letni ostrołęczanin wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski MMA 2020, które rozgrywane były w ramach Amatorskiej Ligi MMA.

'Czekam na wyzwania'. Przemysław Zyśk pozostaje niepokonany! (wideo)

"Czekam na wyzwania". Przemysław Zyśk pozostaje niepokonany! (wideo)

"Ostrołęcki Taran" potwierdził swoje umiejętności bokserskie. W sobotę 7 marca podczas gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży Przemysław Zyśk wypunktował 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy. Ostrołęczanin wygrał na punkty w stosunku: 80-71, 78-71, 79-72.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo