« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Młodzi reprezentanci UKS Atleta na najwyższym stopniu podium (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka startowali w kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego. Do Siedlec pojechała czternastoosobowa, dobrze przygotowana, drużyna. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego nie dali szans rywalom.


Drużynę z Ostrołęki w Siedlcach reprezentowało jedenaścioro ostrołęczan, dwóch mieszkańców Aleksandrowa i jedna dziewczynka z Obierwi.

Reklama

 

Podczas kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego prowadzona była klasyfikacja w grupie wiekowej do lat 10 i 13 dla dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych - bieg wahadłowy 4 x 10m, skok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską i jednej konkurencji z dwuboju olimpijskiego - rwanie sztangi na technikę.

 

W grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Magdalena Polak, utalentowana zawodniczka ostrołęckiego Atlety. Podopieczna trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadziła ogółem 384 punktów wyprzedzając dwie siedlczanki. Była najlepsza w biegu, rzucie i skoku, tylko w rwaniu na technikę miała notę niższą od rywalek o 3 punkty.

 

Grupę do lat 13 całkowicie zdominowały ostrołęczanki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Janczewska 355 pkt, tuż za nią uplasowała się Gabriela Zapust - 346 pkt, a trzecia była Maja Kulesza. Tuż za podium znalazły się Hanna Zalewska, Gabriela Winnicka, Julia Stachurska, Julia Wysocka i Oliwia Niedzwiecka.

 

Wśród dziesięcioletnich chłopców tym razem lepszy okazał się Mateusz Fertykowski (WLKS Siedlce) z 371 pkt na koncie, który wyprzedził zwycięzcę poprzedniej edycji wieloboju Kacpra Mroza (UKS Atleta Ostrołęka) - 365 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik UKS Atleta - Kacper Krajza z 310 punktami.

 

W ostatniej kategorii wiekowej, chłopców do lat 13 lat, bezkonkurencyjny był Jakub Gryko - 389 pkt, uzyskując najwyższe noty ze wszystkich konkurencji. Drugi był również  ostrołęczanin Wojciech Briks - 332 pkt, a na najniższym stopniu podium z 327 punktami uplasował się zawodnik siedleckiego WLKS.

 

Zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych co uplasowało ostrołęcką drużynę na najwyższym stopniu podium.Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego odbyła się, w sobotę 7 grudnia, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Więcej zdjęć: Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Odsłon: 3752
Komentarzy: 1
11:14, 14.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Już po raz piąty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu Klub - innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Ministerstwo Sportu przedłużyło nabór wniosków do 9 kwietnia.

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że w naszym mieście i powiecie odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe. Nie inaczej było z osiemnastą edycją licealiady, w której młodzież ze szkół średnich walczyła o tytuły Mistrzów Miasta Ostrołęki.

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

» Wasze komentarze

Jan @ 12:30, 16.12.2019r. IP: *.*.168.119

No i chwała im za to. Gratulacje

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo