« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Młodzi reprezentanci UKS Atleta na najwyższym stopniu podium (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka startowali w kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego. Do Siedlec pojechała czternastoosobowa, dobrze przygotowana, drużyna. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego nie dali szans rywalom.


Drużynę z Ostrołęki w Siedlcach reprezentowało jedenaścioro ostrołęczan, dwóch mieszkańców Aleksandrowa i jedna dziewczynka z Obierwi.

Reklama

 

Podczas kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego prowadzona była klasyfikacja w grupie wiekowej do lat 10 i 13 dla dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych - bieg wahadłowy 4 x 10m, skok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską i jednej konkurencji z dwuboju olimpijskiego - rwanie sztangi na technikę.

 

W grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Magdalena Polak, utalentowana zawodniczka ostrołęckiego Atlety. Podopieczna trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadziła ogółem 384 punktów wyprzedzając dwie siedlczanki. Była najlepsza w biegu, rzucie i skoku, tylko w rwaniu na technikę miała notę niższą od rywalek o 3 punkty.

 

Grupę do lat 13 całkowicie zdominowały ostrołęczanki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Janczewska 355 pkt, tuż za nią uplasowała się Gabriela Zapust - 346 pkt, a trzecia była Maja Kulesza. Tuż za podium znalazły się Hanna Zalewska, Gabriela Winnicka, Julia Stachurska, Julia Wysocka i Oliwia Niedzwiecka.

 

Wśród dziesięcioletnich chłopców tym razem lepszy okazał się Mateusz Fertykowski (WLKS Siedlce) z 371 pkt na koncie, który wyprzedził zwycięzcę poprzedniej edycji wieloboju Kacpra Mroza (UKS Atleta Ostrołęka) - 365 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik UKS Atleta - Kacper Krajza z 310 punktami.

 

W ostatniej kategorii wiekowej, chłopców do lat 13 lat, bezkonkurencyjny był Jakub Gryko - 389 pkt, uzyskując najwyższe noty ze wszystkich konkurencji. Drugi był również  ostrołęczanin Wojciech Briks - 332 pkt, a na najniższym stopniu podium z 327 punktami uplasował się zawodnik siedleckiego WLKS.

 

Zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych co uplasowało ostrołęcką drużynę na najwyższym stopniu podium.Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego odbyła się, w sobotę 7 grudnia, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Więcej zdjęć: Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Odsłon: 3212
Komentarzy: 1
11:14, 14.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

Miasto wesprze wydarzenia sportowe. Podzielono 150 tysięcy złotych

Miasto wesprze wydarzenia sportowe. Podzielono 150 tysięcy złotych

Trzydzieści dwa wydarzenia sportowe dofinansuje miasto Ostrołęka w 2020 roku. Łącznie na organizację imprez, zarządzeniem prezydenta Łukasza Kulika, przeznaczone zostanie 150 tysięcy złotych. Najwięcej trafi na organizację Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W niedzielę otwarcie lodowiska w Ostrołęce. Znamy ceny

W niedzielę otwarcie lodowiska w Ostrołęce. Znamy ceny

Od niedzieli 9 lutego ostrołęczanie i będą mogli skorzystać z lodowiska. Poznaliśmy ceny za wynajem łyżew, pingwina do nauki jazdy oraz wstęp na lodowisko. Tafla lodu będzie miała około 25 m długości. Na powierzchni 500 m kw. jednocześnie będzie mogło jeździć około 50 osób.

Przyznano pieniądze na sport! Narew Ostrołęka z największą dotacją

Przyznano pieniądze na sport! Narew Ostrołęka z największą dotacją

Miasto przeznaczy w tym roku na sport 1,3 mln złotych. Pieniądze podzielono na trzy zadania - dla dzieci i młodzieży, seniorów i organizację imprez sportowo-rekreacyjnych. Największa dotacja zostanie przelana na konto MZKS Narew 1962 Ostrołęka - 180 tys. zł.

» Wasze komentarze

Jan @ 12:30, 16.12.2019r. IP: *.*.168.119

No i chwała im za to. Gratulacje

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo