« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Młodzi reprezentanci UKS Atleta na najwyższym stopniu podium (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka startowali w kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego. Do Siedlec pojechała czternastoosobowa, dobrze przygotowana, drużyna. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego nie dali szans rywalom.


Drużynę z Ostrołęki w Siedlcach reprezentowało jedenaścioro ostrołęczan, dwóch mieszkańców Aleksandrowa i jedna dziewczynka z Obierwi.

Reklama

 

Podczas kolejnej edycji Mazowieckiej Ligi Wieloboju Atletycznego prowadzona była klasyfikacja w grupie wiekowej do lat 10 i 13 dla dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych - bieg wahadłowy 4 x 10m, skok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską i jednej konkurencji z dwuboju olimpijskiego - rwanie sztangi na technikę.

 

W grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Magdalena Polak, utalentowana zawodniczka ostrołęckiego Atlety. Podopieczna trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadziła ogółem 384 punktów wyprzedzając dwie siedlczanki. Była najlepsza w biegu, rzucie i skoku, tylko w rwaniu na technikę miała notę niższą od rywalek o 3 punkty.

 

Grupę do lat 13 całkowicie zdominowały ostrołęczanki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Janczewska 355 pkt, tuż za nią uplasowała się Gabriela Zapust - 346 pkt, a trzecia była Maja Kulesza. Tuż za podium znalazły się Hanna Zalewska, Gabriela Winnicka, Julia Stachurska, Julia Wysocka i Oliwia Niedzwiecka.

 

Wśród dziesięcioletnich chłopców tym razem lepszy okazał się Mateusz Fertykowski (WLKS Siedlce) z 371 pkt na koncie, który wyprzedził zwycięzcę poprzedniej edycji wieloboju Kacpra Mroza (UKS Atleta Ostrołęka) - 365 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik UKS Atleta - Kacper Krajza z 310 punktami.

 

W ostatniej kategorii wiekowej, chłopców do lat 13 lat, bezkonkurencyjny był Jakub Gryko - 389 pkt, uzyskując najwyższe noty ze wszystkich konkurencji. Drugi był również  ostrołęczanin Wojciech Briks - 332 pkt, a na najniższym stopniu podium z 327 punktami uplasował się zawodnik siedleckiego WLKS.

 

Zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych co uplasowało ostrołęcką drużynę na najwyższym stopniu podium.Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego odbyła się, w sobotę 7 grudnia, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Więcej zdjęć: Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Odsłon: 4564
Komentarzy: 1
11:14, 14.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może ciężary?

A może ciężary?

Miasto Ostrołęka przygotowała bardzo szeroką ofertę zajęć w okresie wolnym od nauki. Jedną z nich w ramach Sportowych Wakacji w Mieście są zajęcia z podnoszenia ciężarów.

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

» Wasze komentarze

Jan @ 12:30, 16.12.2019r. IP: *.*.168.119

No i chwała im za to. Gratulacje

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo