« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Podsumowanie sezonu OKLA. Duże osiągnięcia ostrołęckich lekkoatletów (zdjęcia, wideo)

W mijającym sezonie lekkoatletycznym zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zdobyli dwanaście medali na zawodach rangi ogólnopolskiej. W spotkaniu podsumowującym sukcesy OKLA w 2019 roku wzięli udział również władze miasta.


Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zdobywali w mijającym roku dwanaście medali na ogólnopolskich zawodach - cztery na mistrzostwach Polski, trzy na mistrzostwach Polski LZS, trzy na ogólnopolskich igrzyskach LZS, brąz w ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych oraz złoto w halowym ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych.

Reklama

 

Największe sukcesy na swoim koncie zanotowali Damian Niedźwiecki, Karolina Grzeszczyk, Julia Mroczkowska, Alicja Prusik i Oliwia Napiórkowska.

 

Damian Niedźwiecki zdobył złoty medal w pchnięciu kulą i brązowy medal w rzucie dyskiem na mistrzostwach Polski LZS w Zamościu oraz brązowy medal w pchnięciu kulą na mistrzostwach Polski U-20 w Raciborzu. Karolina Grzeszczyk udział w mistrzostwach Polski U-16 w Tarnowie zakończyła na trzecim stopniu podium. Zdobyła również dwa złote medale - na ogólnopolskich igrzyskach LZS w Siedlcach i na międzywojewódzkich mistrzostwach U-16 w Olecku. Julia Mroczkowska dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium. Konkursy rzutu dyskiem ze srebrnym medalem zakończyła rywalizację na mistrzostwach Polski LZS w Zamościu oraz ogólnopolskich igrzyskach LZS w Siedlcach. Alicja Prusik zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas ogólnopolskiego finału czwartków lekkoatletycznych w Łodzi. Z kolei Oliwia Napiórkowska okazała się najlepsza na halowym ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych w Spale. Zawodniczka OKLA wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 4,71 m.

 

Dodatkowo dwóch zawodników - Sebastian Moszczyński i Damian Niedźwiecki zostali powołani do reprezentacji Polski na imprezy międzynarodowe.

 

- Największym sukcesem OKLA jest to, że dzieci chętnie uczestniczą w naszych treningach, rozwijając swoje talenty i pasje sportowe. Pokładamy wielkie nadzieje na dalszy rozwój lekkiej atletyki w naszym mieście. Nieustannie poszukujemy następców polskich olimpijczyków. Dokładamy wszelkich starań, aby zainteresować dzieci i młodzież sportem i aktywnością fizyczną. W naszych zajęciach, prowadzonych przez pięciu trenerów, bierze udział około 60 zawodników z Ostrołęki i okolic - podsumował Konrad Szuster, prezes i trener Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.


JBB

Podsumowanie sezonu sportowego Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki odbyło się, w piątek 13 grudnia, w Urzędzie Miasta Ostrołęki.

 

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie sezonu Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

Więcej zdjęć: Podsumowanie sezonu Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

 

Odsłon: 9026
Komentarzy: 1
15:06, 15.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Matka Liskow @ 14:56, 16.12.2019r. IP: *.*.96.78

Brawa dla Konrada i Kasi.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo