« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Podsumowanie sezonu OKLA. Duże osiągnięcia ostrołęckich lekkoatletów (zdjęcia, wideo)

W mijającym sezonie lekkoatletycznym zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zdobyli dwanaście medali na zawodach rangi ogólnopolskiej. W spotkaniu podsumowującym sukcesy OKLA w 2019 roku wzięli udział również władze miasta.


Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zdobywali w mijającym roku dwanaście medali na ogólnopolskich zawodach - cztery na mistrzostwach Polski, trzy na mistrzostwach Polski LZS, trzy na ogólnopolskich igrzyskach LZS, brąz w ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych oraz złoto w halowym ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych.

Reklama

 

Największe sukcesy na swoim koncie zanotowali Damian Niedźwiecki, Karolina Grzeszczyk, Julia Mroczkowska, Alicja Prusik i Oliwia Napiórkowska.

 

Damian Niedźwiecki zdobył złoty medal w pchnięciu kulą i brązowy medal w rzucie dyskiem na mistrzostwach Polski LZS w Zamościu oraz brązowy medal w pchnięciu kulą na mistrzostwach Polski U-20 w Raciborzu. Karolina Grzeszczyk udział w mistrzostwach Polski U-16 w Tarnowie zakończyła na trzecim stopniu podium. Zdobyła również dwa złote medale - na ogólnopolskich igrzyskach LZS w Siedlcach i na międzywojewódzkich mistrzostwach U-16 w Olecku. Julia Mroczkowska dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium. Konkursy rzutu dyskiem ze srebrnym medalem zakończyła rywalizację na mistrzostwach Polski LZS w Zamościu oraz ogólnopolskich igrzyskach LZS w Siedlcach. Alicja Prusik zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas ogólnopolskiego finału czwartków lekkoatletycznych w Łodzi. Z kolei Oliwia Napiórkowska okazała się najlepsza na halowym ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych w Spale. Zawodniczka OKLA wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 4,71 m.

 

Dodatkowo dwóch zawodników - Sebastian Moszczyński i Damian Niedźwiecki zostali powołani do reprezentacji Polski na imprezy międzynarodowe.

 

- Największym sukcesem OKLA jest to, że dzieci chętnie uczestniczą w naszych treningach, rozwijając swoje talenty i pasje sportowe. Pokładamy wielkie nadzieje na dalszy rozwój lekkiej atletyki w naszym mieście. Nieustannie poszukujemy następców polskich olimpijczyków. Dokładamy wszelkich starań, aby zainteresować dzieci i młodzież sportem i aktywnością fizyczną. W naszych zajęciach, prowadzonych przez pięciu trenerów, bierze udział około 60 zawodników z Ostrołęki i okolic - podsumował Konrad Szuster, prezes i trener Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.


JBB

Podsumowanie sezonu sportowego Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki odbyło się, w piątek 13 grudnia, w Urzędzie Miasta Ostrołęki.

 

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie sezonu Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

Więcej zdjęć: Podsumowanie sezonu Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

 

Odsłon: 7553
Komentarzy: 1
15:06, 15.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Po raz ósmy pobiegną 'Tropem Wilczym'. Są jeszcze dostępne pakiety startowe!

Po raz ósmy pobiegną "Tropem Wilczym". Są jeszcze dostępne pakiety startowe!

Po raz ósmy, w niedzielę 1 marca, ulicami Ostrołęki pobiegną mieszkańcy całego regionu w biegu pn. "Tropem Wilczym". W wydarzeniu tradycyjnie będzie można rywalizować na dwóch dystansach - 1963 metrach i 5 km. Spiesz się, ilość pakietów startowych jest ograniczona.

Moszczyński mistrzem Polski w skoku wzwyż! Zawodnik OKLA zdeklasował rywali

Moszczyński mistrzem Polski w skoku wzwyż! Zawodnik OKLA zdeklasował rywali

Tegoroczne walentynki na długo zapadną w pamięci Sebastiana Moszczyńskiego. Wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, a obecnie podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza w piątkowe popołudnie został halowym mistrzem Polski w skoku wzwyż.

Ruszyły zapisy do szóstego Biegu Papieskiego

Ruszyły zapisy do szóstego Biegu Papieskiego

Bieg Papieski na dystansie trzech kilometrów ponownie odbędzie się w Ostrołęce. Szósta edycja wydarzenia została zaplanowana w niedzielę 5 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona - 250. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Siódemka szlifuje formę w Spale

Siódemka szlifuje formę w Spale

Pod okiem trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego, część zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka przygotowuje się do drugiej części sezonu w Spale. Wzmożone treningi w województwie łódzkim potrwają do 16 lutego.

OKLA na mistrzostwach województwa podlaskiego

OKLA na mistrzostwach województwa podlaskiego

Dwoje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików U-16. Aleksandra Dobkowska zaprezentowała się w konkurencji skoku wzwyż, a Eliasz Napiórkowski pobiegł na 60 metrów.

» Wasze komentarze

Matka Liskow @ 14:56, 16.12.2019r. IP: *.*.96.78

Brawa dla Konrada i Kasi.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo