« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmarł Jerzy Krzyśpiak, były piłkarz MZKS Narew

Nie żyje Jerzy Krzyśpiak, były piłkarz Turbiny i MZKS Narew Ostrołęka. Zmarł, w czwartek 16 stycznia, w szpitalu w wieku 73 lat. Pomimo wielu problemów zdrowotnych był jednym z najwierniejszych kibiców ostrołęckiego zespołu, którego był wychowankiem.


Świętej pamięci Jerzy Krzyśpiak rozpoczął przygodę z futbolem tuż przed fuzją Turbiny z Celulozą. W 1962 roku pojawił się w drużynie juniorów MZKS Ostrołęka mając niespełna 17 lat.

Reklama

 

- W juniorach grał m.in. z Waldemarem Marczakiem, Jerzym Tonewo i Mirosławem Chrzanowskim. Pan Jurek był dziadkiem innego byłego zawodnika naszego klubu, Krzysztofa Majewskiego. Jego szwagrem z kolei był pierwszy trener MZKS, Jerzy Kwiatkowski - wylicza Tomasz Mrozek, rzecznik prasowy Narwi Ostrołęka.

 

Barwy ostrołęckiej drużyny reprezentował przez pięć lat, następnie poszedł do wojska, a po nim wziął ślub. W 2017 roku ze swoją małżonką Krystyną odebrali medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczył go, podczas złotych godów, ówczesny wiceprezydent miasta Grzegorz Płocha.


Esprit

Ostatnia droga śp. Jerzego Krzyśpiaka odbyła się w sobotę 18 stycznia. Nabożeństwo żałobne celebrowane było w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Odsłon: 10669
Komentarzy: 3
01:00, 19.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

UX @ 14:31, 19.01.2020r. IP: *.*.170.113

czy to był chłopak z łęczyska?

AD @ 14:44, 19.01.2020r. IP: *.*.178.227

Tak, i to z "małego bloku".

mariusz @ 18:32, 19.01.2020r. IP: *.*.51.55

Pokój jego duszy , wyrazy współczucia dla rodziny...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo