« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

1,3 mln złotych na sport z miasta. Czyj budżet znacznie wzrośnie?

Do wtorku 21 stycznia do godz. 16.00 można składać wnioski na realizację zadań publicznych w 2020 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Łącznie na realizację zadań publicznych w bieżącym roku miasto przeznaczy 1,3 mln złotych.


Formuła przydziału pieniędzy w tym roku znacznie się zmieniła. Tym razem ratusz podzieli całą kwotę na trzy rodzaje zadań.

Reklama

 

Pierwszym z zadań jest wspieranie szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych dzieci i młodzieży. Na ten cel urząd miasta przeznaczy lwią część całej dotacji, bo aż 850 tys. złotych. Drugim zadaniem jest wsparcie seniorów - 300 tys. zł, a trzecim wspieranie organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, w tym Igrzysk Młodzieży Szkolnej - 150 tys. zł.

 

- Wysokość środków w poszczególnych kategoriach może ulec zmianie. Jeżeli środki, w którejś z kategorii nie zostaną wyczerpane, mogą przejść do innej kategorii - wyjaśnia Urząd Miasta Ostrołęki.

 

Aby mieć szansę otrzymać jakąkolwiek dotację należy wypełnić ofertę i złożyć ją w formie elektronicznej za pomocą platformy internetowej "WITKAC" w nieprzekraczalnym terminie do 21 stycznia br. do godz. 16.00. Szczegółowe informacje uzyskacie w ogłoszeniu Urzędu Miasta Ostrołęki.


JBB

W poprzednim roku największą dotację otrzymała OTS Korona - 185 tys. zł. Warto jednak zaznaczyć, że w tym roku klub piłkarski na pewno nie otrzyma takiej kwoty, bo nie posiada już drużyny seniorów. Z pewnością wzrośnie dotacja dla MZKS Narew. O ile? Przekonamy się już niebawem.

Odsłon: 4527
Komentarzy: 6
01:10, 19.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy nie zmierzą się w Grand Prix Polski

Ratownicy nie zmierzą się w Grand Prix Polski

Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym powróciło do Parku Wodnego Aquarium po kilku latach przerwy w kwietniu 2019 roku. W 2020 roku miała odbyć się kolejna edycja zawodów organizowanych przez Wodne Ochotniczego Pogotowie Ratunkowe w Ostrołęce.

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Już po raz piąty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu Klub - innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Ministerstwo Sportu przedłużyło nabór wniosków do 9 kwietnia.

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że w naszym mieście i powiecie odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe. Nie inaczej było z osiemnastą edycją licealiady, w której młodzież ze szkół średnich walczyła o tytuły Mistrzów Miasta Ostrołęki.

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

» Wasze komentarze

Zzzz @ 17:38, 19.01.2020r. IP: *

Może trzeba brać pod uwagę też osiągnięcia klubów oraz perspektywy rozwoju a nie tylko pompować kasę w piłkarzyki grające na samym dnie

mariusz @ 18:35, 19.01.2020r. IP: *.*.51.55

Aco to ma za znaczenie czy jest drużyna seniorska czy jej niema placimy podatki dla miasta i pieniądze się należą na każdy klub czy jest to miejski czy prywatny sponsor dzieci i mlodziesz się szkoli dla nas , dla siebie i reprezentuje nasze miasto i też trzeba wspierać te kluby finasowo a nie tylko rodzice będą placić i utrzymywać kluby ... pozdrawiam.

kibic @ 19:28, 19.01.2020r. IP: *.*.41.227

na pewno względem zeszłego roku wzrósł budżet pana eksperta :)
natomiast mam nadzieję, że będzie więcej na piłkę nożną

do kibic @ 19:28 @ 20:31, 19.01.2020r. IP: *.*.232.80

na beztalencia nie dają

gj @ 08:51, 20.01.2020r. IP: *.*.206.38

składki rodziców powinny być zniesione przy takiej dotacji

Andrzej Nowak @ 18:55, 21.01.2020r. IP: *.*.187.44

Jedną ręką wspiera sie sport... I dobrze jeśli pieniądze szły by na dzieci... A drugą ręką odgania sie chętnych mieszkańców od aktywności fizycznej poprzez podnoszenie o 75% ceny wynajmu hali w Wojciechowicach... Brak logiki

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo