« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Moja Ostrołęka

Aktualności

1,3 mln złotych na sport z miasta. Czyj budżet znacznie wzrośnie?

Do wtorku 21 stycznia do godz. 16.00 można składać wnioski na realizację zadań publicznych w 2020 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Łącznie na realizację zadań publicznych w bieżącym roku miasto przeznaczy 1,3 mln złotych.


Formuła przydziału pieniędzy w tym roku znacznie się zmieniła. Tym razem ratusz podzieli całą kwotę na trzy rodzaje zadań.

Reklama

 

Pierwszym z zadań jest wspieranie szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych dzieci i młodzieży. Na ten cel urząd miasta przeznaczy lwią część całej dotacji, bo aż 850 tys. złotych. Drugim zadaniem jest wsparcie seniorów - 300 tys. zł, a trzecim wspieranie organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, w tym Igrzysk Młodzieży Szkolnej - 150 tys. zł.

 

- Wysokość środków w poszczególnych kategoriach może ulec zmianie. Jeżeli środki, w którejś z kategorii nie zostaną wyczerpane, mogą przejść do innej kategorii - wyjaśnia Urząd Miasta Ostrołęki.

 

Aby mieć szansę otrzymać jakąkolwiek dotację należy wypełnić ofertę i złożyć ją w formie elektronicznej za pomocą platformy internetowej "WITKAC" w nieprzekraczalnym terminie do 21 stycznia br. do godz. 16.00. Szczegółowe informacje uzyskacie w ogłoszeniu Urzędu Miasta Ostrołęki.W poprzednim roku największą dotację otrzymała OTS Korona - 185 tys. zł. Warto jednak zaznaczyć, że w tym roku klub piłkarski na pewno nie otrzyma takiej kwoty, bo nie posiada już drużyny seniorów. Z pewnością wzrośnie dotacja dla MZKS Narew. O ile? Przekonamy się już niebawem.

Odsłon: 4890
Komentarzy: 6
01:10, 19.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

Zzzz @ 17:38, 19.01.2020r. IP: *

Może trzeba brać pod uwagę też osiągnięcia klubów oraz perspektywy rozwoju a nie tylko pompować kasę w piłkarzyki grające na samym dnie

mariusz @ 18:35, 19.01.2020r. IP: *.*.51.55

Aco to ma za znaczenie czy jest drużyna seniorska czy jej niema placimy podatki dla miasta i pieniądze się należą na każdy klub czy jest to miejski czy prywatny sponsor dzieci i mlodziesz się szkoli dla nas , dla siebie i reprezentuje nasze miasto i też trzeba wspierać te kluby finasowo a nie tylko rodzice będą placić i utrzymywać kluby ... pozdrawiam.

kibic @ 19:28, 19.01.2020r. IP: *.*.41.227

na pewno względem zeszłego roku wzrósł budżet pana eksperta :)
natomiast mam nadzieję, że będzie więcej na piłkę nożną

do kibic @ 19:28 @ 20:31, 19.01.2020r. IP: *.*.232.80

na beztalencia nie dają

gj @ 08:51, 20.01.2020r. IP: *.*.206.38

składki rodziców powinny być zniesione przy takiej dotacji

Andrzej Nowak @ 18:55, 21.01.2020r. IP: *.*.187.44

Jedną ręką wspiera sie sport... I dobrze jeśli pieniądze szły by na dzieci... A drugą ręką odgania sie chętnych mieszkańców od aktywności fizycznej poprzez podnoszenie o 75% ceny wynajmu hali w Wojciechowicach... Brak logiki

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo