« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r., imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa

Moja Ostrołęka

Aktualności

1,3 mln złotych na sport z miasta. Czyj budżet znacznie wzrośnie?

Do wtorku 21 stycznia do godz. 16.00 można składać wnioski na realizację zadań publicznych w 2020 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Łącznie na realizację zadań publicznych w bieżącym roku miasto przeznaczy 1,3 mln złotych.


Formuła przydziału pieniędzy w tym roku znacznie się zmieniła. Tym razem ratusz podzieli całą kwotę na trzy rodzaje zadań.

Reklama

 

Pierwszym z zadań jest wspieranie szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych dzieci i młodzieży. Na ten cel urząd miasta przeznaczy lwią część całej dotacji, bo aż 850 tys. złotych. Drugim zadaniem jest wsparcie seniorów - 300 tys. zł, a trzecim wspieranie organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, w tym Igrzysk Młodzieży Szkolnej - 150 tys. zł.

 

- Wysokość środków w poszczególnych kategoriach może ulec zmianie. Jeżeli środki, w którejś z kategorii nie zostaną wyczerpane, mogą przejść do innej kategorii - wyjaśnia Urząd Miasta Ostrołęki.

 

Aby mieć szansę otrzymać jakąkolwiek dotację należy wypełnić ofertę i złożyć ją w formie elektronicznej za pomocą platformy internetowej "WITKAC" w nieprzekraczalnym terminie do 21 stycznia br. do godz. 16.00. Szczegółowe informacje uzyskacie w ogłoszeniu Urzędu Miasta Ostrołęki.W poprzednim roku największą dotację otrzymała OTS Korona - 185 tys. zł. Warto jednak zaznaczyć, że w tym roku klub piłkarski na pewno nie otrzyma takiej kwoty, bo nie posiada już drużyny seniorów. Z pewnością wzrośnie dotacja dla MZKS Narew. O ile? Przekonamy się już niebawem.

Odsłon: 4311
Komentarzy: 6
01:10, 19.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

Miasto wesprze wydarzenia sportowe. Podzielono 150 tysięcy złotych

Miasto wesprze wydarzenia sportowe. Podzielono 150 tysięcy złotych

Trzydzieści dwa wydarzenia sportowe dofinansuje miasto Ostrołęka w 2020 roku. Łącznie na organizację imprez, zarządzeniem prezydenta Łukasza Kulika, przeznaczone zostanie 150 tysięcy złotych. Najwięcej trafi na organizację Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W niedzielę otwarcie lodowiska w Ostrołęce. Znamy ceny

W niedzielę otwarcie lodowiska w Ostrołęce. Znamy ceny

Od niedzieli 9 lutego ostrołęczanie i będą mogli skorzystać z lodowiska. Poznaliśmy ceny za wynajem łyżew, pingwina do nauki jazdy oraz wstęp na lodowisko. Tafla lodu będzie miała około 25 m długości. Na powierzchni 500 m kw. jednocześnie będzie mogło jeździć około 50 osób.

Przyznano pieniądze na sport! Narew Ostrołęka z największą dotacją

Przyznano pieniądze na sport! Narew Ostrołęka z największą dotacją

Miasto przeznaczy w tym roku na sport 1,3 mln złotych. Pieniądze podzielono na trzy zadania - dla dzieci i młodzieży, seniorów i organizację imprez sportowo-rekreacyjnych. Największa dotacja zostanie przelana na konto MZKS Narew 1962 Ostrołęka - 180 tys. zł.

» Wasze komentarze

Zzzz @ 17:38, 19.01.2020r. IP: *

Może trzeba brać pod uwagę też osiągnięcia klubów oraz perspektywy rozwoju a nie tylko pompować kasę w piłkarzyki grające na samym dnie

mariusz @ 18:35, 19.01.2020r. IP: *.*.51.55

Aco to ma za znaczenie czy jest drużyna seniorska czy jej niema placimy podatki dla miasta i pieniądze się należą na każdy klub czy jest to miejski czy prywatny sponsor dzieci i mlodziesz się szkoli dla nas , dla siebie i reprezentuje nasze miasto i też trzeba wspierać te kluby finasowo a nie tylko rodzice będą placić i utrzymywać kluby ... pozdrawiam.

kibic @ 19:28, 19.01.2020r. IP: *.*.41.227

na pewno względem zeszłego roku wzrósł budżet pana eksperta :)
natomiast mam nadzieję, że będzie więcej na piłkę nożną

do kibic @ 19:28 @ 20:31, 19.01.2020r. IP: *.*.232.80

na beztalencia nie dają

gj @ 08:51, 20.01.2020r. IP: *.*.206.38

składki rodziców powinny być zniesione przy takiej dotacji

Andrzej Nowak @ 18:55, 21.01.2020r. IP: *.*.187.44

Jedną ręką wspiera sie sport... I dobrze jeśli pieniądze szły by na dzieci... A drugą ręką odgania sie chętnych mieszkańców od aktywności fizycznej poprzez podnoszenie o 75% ceny wynajmu hali w Wojciechowicach... Brak logiki

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo