Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

(fot. archiwum klubu)

Podopieczni trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowali w miniony weekend w Toruniu i Warszawie. Udział w dwóch mityngach przyniósł zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejne wartościowe wyniki.

Biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego rywalizowały w sobotę 1 lutego w Toruniu. Ponownie wśród startujących najlepsza była Martyna Budziłek, która tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800 metrów.

Zawodniczka pochodząca z Kadzidła dobiegła do mety z ósmym czasem - 2:18,42. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53. Pozostałe zawodniczki pobiegły na 300 metrów. Klaudia Pażych poprawiła rekord życiowy o ponad dwie sekundy dobiegając do mety z czasem 44,97 s. Z kolei Małgorzata Wierzbowska ukończyła wyścig z czasem 48,19 s, a Aleksandra Kuklińska - 50,34 s.

Następnego dnia w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego startowała grupa skoczków. Wśród podopiecznych Marka Mierzejewskiego najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku z wynikiem 10,47 m zajęła drugie miejsce. Czwarta w tej samej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,99 m, a piąta Wiktoria Pyskło - 9,97 m.

W biegu na dystansie 200 metrów wystartowała Izabela Drężek. Zawodniczka Siódemki dobiegła do mety z wynikiem 32,14 s. W biegu na 60 metrów i skoku w dal młodziczek wzięła udział 13-letnia Izabela Roicka. Bieg ukończyła z czasem 9,01 s, z kolei w dal poszybowała na odległość 4,35 m.

JBB

W warszawskich zawodach wystartowała także dwójka zawodników z innych klubów trenowana przez trenera Marka Mierzejewskiego. W konkursie trójskoku Przemysław Łyskawy (Prefbet Śniadowo Łomża) zajął drugie miejsce z wynikiem 14,37 m. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-23 i piąty w seniorach. W biegu na 60 metrów trzeci był Mateusz Grzelak (MUKS Płock), który dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. W eliminacjach pobiegł 6,91 s, a w finale 6,87 s. Ten ostatni rezultat to aktualnie piąty wynik w Polsce w kategorii U-20.