« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., imieniny Franciszka, Karola, Gościmiła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

(fot. archiwum klubu)

Podopieczni trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowali w miniony weekend w Toruniu i Warszawie. Udział w dwóch mityngach przyniósł zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejne wartościowe wyniki.


Biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego rywalizowały w sobotę 1 lutego w Toruniu. Ponownie wśród startujących najlepsza była Martyna Budziłek, która tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800 metrów.

Reklama

Zawodniczka pochodząca z Kadzidła dobiegła do mety z ósmym czasem - 2:18,42. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53. Pozostałe zawodniczki pobiegły na 300 metrów. Klaudia Pażych poprawiła rekord życiowy o ponad dwie sekundy dobiegając do mety z czasem 44,97 s. Z kolei Małgorzata Wierzbowska ukończyła wyścig z czasem 48,19 s, a Aleksandra Kuklińska - 50,34 s.

Następnego dnia w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego startowała grupa skoczków. Wśród podopiecznych Marka Mierzejewskiego najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku z wynikiem 10,47 m zajęła drugie miejsce. Czwarta w tej samej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,99 m, a piąta Wiktoria Pyskło - 9,97 m.

W biegu na dystansie 200 metrów wystartowała Izabela Drężek. Zawodniczka Siódemki dobiegła do mety z wynikiem 32,14 s. W biegu na 60 metrów i skoku w dal młodziczek wzięła udział 13-letnia Izabela Roicka. Bieg ukończyła z czasem 9,01 s, z kolei w dal poszybowała na odległość 4,35 m.


JBB

W warszawskich zawodach wystartowała także dwójka zawodników z innych klubów trenowana przez trenera Marka Mierzejewskiego. W konkursie trójskoku Przemysław Łyskawy (Prefbet Śniadowo Łomża) zajął drugie miejsce z wynikiem 14,37 m. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-23 i piąty w seniorach. W biegu na 60 metrów trzeci był Mateusz Grzelak (MUKS Płock), który dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. W eliminacjach pobiegł 6,91 s, a w finale 6,87 s. Ten ostatni rezultat to aktualnie piąty wynik w Polsce w kategorii U-20.

Odsłon: 5481
Komentarzy: 0
06:05, 06.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo