« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

(fot. archiwum klubu)

Podopieczni trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowali w miniony weekend w Toruniu i Warszawie. Udział w dwóch mityngach przyniósł zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejne wartościowe wyniki.


Biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego rywalizowały w sobotę 1 lutego w Toruniu. Ponownie wśród startujących najlepsza była Martyna Budziłek, która tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800 metrów.

Reklama

Zawodniczka pochodząca z Kadzidła dobiegła do mety z ósmym czasem - 2:18,42. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53. Pozostałe zawodniczki pobiegły na 300 metrów. Klaudia Pażych poprawiła rekord życiowy o ponad dwie sekundy dobiegając do mety z czasem 44,97 s. Z kolei Małgorzata Wierzbowska ukończyła wyścig z czasem 48,19 s, a Aleksandra Kuklińska - 50,34 s.

Następnego dnia w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego startowała grupa skoczków. Wśród podopiecznych Marka Mierzejewskiego najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku z wynikiem 10,47 m zajęła drugie miejsce. Czwarta w tej samej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,99 m, a piąta Wiktoria Pyskło - 9,97 m.

W biegu na dystansie 200 metrów wystartowała Izabela Drężek. Zawodniczka Siódemki dobiegła do mety z wynikiem 32,14 s. W biegu na 60 metrów i skoku w dal młodziczek wzięła udział 13-letnia Izabela Roicka. Bieg ukończyła z czasem 9,01 s, z kolei w dal poszybowała na odległość 4,35 m.W warszawskich zawodach wystartowała także dwójka zawodników z innych klubów trenowana przez trenera Marka Mierzejewskiego. W konkursie trójskoku Przemysław Łyskawy (Prefbet Śniadowo Łomża) zajął drugie miejsce z wynikiem 14,37 m. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-23 i piąty w seniorach. W biegu na 60 metrów trzeci był Mateusz Grzelak (MUKS Płock), który dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. W eliminacjach pobiegł 6,91 s, a w finale 6,87 s. Ten ostatni rezultat to aktualnie piąty wynik w Polsce w kategorii U-20.

Odsłon: 4914
Komentarzy: 0
06:05, 06.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, ostrołęczanie mieli oddać hołd wielkiemu Polakowi - świętemu Janowi Pawłowi II. Niestety poprzez panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa Bieg Papieski, który miał oddać hołd patronowi Ostrołęki, został przełożony.

'Na tę chwilę trenuję sama'. Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo