« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 29 marca 2020 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

(fot. archiwum klubu)

Podopieczni trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowali w miniony weekend w Toruniu i Warszawie. Udział w dwóch mityngach przyniósł zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejne wartościowe wyniki.


Biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego rywalizowały w sobotę 1 lutego w Toruniu. Ponownie wśród startujących najlepsza była Martyna Budziłek, która tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800 metrów.

Reklama

Zawodniczka pochodząca z Kadzidła dobiegła do mety z ósmym czasem - 2:18,42. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53. Pozostałe zawodniczki pobiegły na 300 metrów. Klaudia Pażych poprawiła rekord życiowy o ponad dwie sekundy dobiegając do mety z czasem 44,97 s. Z kolei Małgorzata Wierzbowska ukończyła wyścig z czasem 48,19 s, a Aleksandra Kuklińska - 50,34 s.

Następnego dnia w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego startowała grupa skoczków. Wśród podopiecznych Marka Mierzejewskiego najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku z wynikiem 10,47 m zajęła drugie miejsce. Czwarta w tej samej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,99 m, a piąta Wiktoria Pyskło - 9,97 m.

W biegu na dystansie 200 metrów wystartowała Izabela Drężek. Zawodniczka Siódemki dobiegła do mety z wynikiem 32,14 s. W biegu na 60 metrów i skoku w dal młodziczek wzięła udział 13-letnia Izabela Roicka. Bieg ukończyła z czasem 9,01 s, z kolei w dal poszybowała na odległość 4,35 m.W warszawskich zawodach wystartowała także dwójka zawodników z innych klubów trenowana przez trenera Marka Mierzejewskiego. W konkursie trójskoku Przemysław Łyskawy (Prefbet Śniadowo Łomża) zajął drugie miejsce z wynikiem 14,37 m. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-23 i piąty w seniorach. W biegu na 60 metrów trzeci był Mateusz Grzelak (MUKS Płock), który dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. W eliminacjach pobiegł 6,91 s, a w finale 6,87 s. Ten ostatni rezultat to aktualnie piąty wynik w Polsce w kategorii U-20.

Odsłon: 4850
Komentarzy: 0
06:05, 06.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek z pewnością miło będzie wspominać start w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w biegu na 3000 metrów zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Weteranka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Ewa Bartosik otrzymała kolejne wyróżnienie. Zawodniczka współpracująca z trenerem Bartoszem Witkowskim podczas gali 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters otrzymała pamiątkowy medal.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo