« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

(fot. archiwum klubu)

Podopieczni trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowali w miniony weekend w Toruniu i Warszawie. Udział w dwóch mityngach przyniósł zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejne wartościowe wyniki.


Biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego rywalizowały w sobotę 1 lutego w Toruniu. Ponownie wśród startujących najlepsza była Martyna Budziłek, która tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800 metrów.

Reklama

Zawodniczka pochodząca z Kadzidła dobiegła do mety z ósmym czasem - 2:18,42. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53. Pozostałe zawodniczki pobiegły na 300 metrów. Klaudia Pażych poprawiła rekord życiowy o ponad dwie sekundy dobiegając do mety z czasem 44,97 s. Z kolei Małgorzata Wierzbowska ukończyła wyścig z czasem 48,19 s, a Aleksandra Kuklińska - 50,34 s.

Następnego dnia w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego startowała grupa skoczków. Wśród podopiecznych Marka Mierzejewskiego najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku z wynikiem 10,47 m zajęła drugie miejsce. Czwarta w tej samej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,99 m, a piąta Wiktoria Pyskło - 9,97 m.

W biegu na dystansie 200 metrów wystartowała Izabela Drężek. Zawodniczka Siódemki dobiegła do mety z wynikiem 32,14 s. W biegu na 60 metrów i skoku w dal młodziczek wzięła udział 13-letnia Izabela Roicka. Bieg ukończyła z czasem 9,01 s, z kolei w dal poszybowała na odległość 4,35 m.


JBB

W warszawskich zawodach wystartowała także dwójka zawodników z innych klubów trenowana przez trenera Marka Mierzejewskiego. W konkursie trójskoku Przemysław Łyskawy (Prefbet Śniadowo Łomża) zajął drugie miejsce z wynikiem 14,37 m. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U-23 i piąty w seniorach. W biegu na 60 metrów trzeci był Mateusz Grzelak (MUKS Płock), który dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. W eliminacjach pobiegł 6,91 s, a w finale 6,87 s. Ten ostatni rezultat to aktualnie piąty wynik w Polsce w kategorii U-20.

Odsłon: 6177
Komentarzy: 0
06:05, 06.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ola czwarta w Polsce!

Ola czwarta w Polsce!

W niedzielę w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 w lekkiej atletyce. W zmaganiach wzięła udział zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wystartowała w konkursie skoku wzwyż. 14-latka jechała na zawody z siódmym wynikiem w kraju - 160 cm.

 Żebrowska dołożyła punkty i została wicemistrzynią

Żebrowska dołożyła punkty i została wicemistrzynią

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyła drugie miejsce podczas konkursu trójskoku. W Lublinie odbyły się PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. 24-latka wraz ze swoim obecnym klubem - Podlasie Białystok zdobyła drużynowe wicemistrzostwo kraju.

Szymczyk ze złotem, Kowalczyk ze srebrem

Szymczyk ze złotem, Kowalczyk ze srebrem

Znakomity występ zanotowali przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza do lat 18 oraz do lat 20. Pierwszego dnia wystartowała dwójka podopiecznych Bartosza Witkowskiego i oboje wywalczyli miejsca na podium.

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj odbył się test Coopera, który pozwoli określić twoją kondycję fizyczną. Każdy mógł spróbować sił na obiekcie MZOSTiIT w Ostrołęce. 

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces podczas PZLA Mistrzostw Polski U-23 i seniorów w biegu na 10 000 metrów. 31-latek startował w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Występ w Karpaczu może zaliczyć do udanych. Wywalczył kolejny medal w swojej karierze.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo