« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński mistrzem Polski w skoku wzwyż! Zawodnik OKLA zdeklasował rywali

(fot. Marek Biczyk/PZLA)

Tegoroczne walentynki na długo zapadną w pamięci Sebastiana Moszczyńskiego. Wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, a obecnie podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza w piątkowe popołudnie został halowym mistrzem Polski w skoku wzwyż.


Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nie miał sobie równych, w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, w kategorii wiekowej U-18 i stanął na najwyższym stopniu podium.

Reklama

Złoty medal został okraszony nowym halowym rekordem życiowym - 204 cm. Sebastian Moszczyński zaatakował również 208 cm, ale niestety nie udało mu się pokonać tej wysokości. Warto dodać, że zawodnik OKLA Ostrołęka zdominował konkurencję. Drugi Bartosz Kowalski (MKS Juvenia Puszczykowo) pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości o 12 cm niższej - 192 cm. Podium uzupełnił Piotr Konopko z LUKS Hańcza Suwałki - 188 cm.

W drugim dniu mistrzostw Polski w Toruniu wystartowali również podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego, Eliasz Napiórkowski - w biegu na 60 metrów oraz Kornelia Szymczyk - w biegu na 600 metrów.

Eliasz Napiórkowski poprawił swój rekord życiowy o sześć setnych i z wynikiem 7,39 zajął dwunaste miejsce w kraju. Z kolei Kornelia Szymczyk poprawiła swój halowy rekord życiowy o ponad trzy sekundy dobiegając do mety z czasem 1:41,53. Osiągnięty rezultat dał jej ostatecznie 22 miejsce.


Esprit

Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 odbyły się w dniach 14-16 lutego w Toruniu.

Odsłon: 5382
Komentarzy: 0
07:50, 18.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, ostrołęczanie mieli oddać hołd wielkiemu Polakowi - świętemu Janowi Pawłowi II. Niestety poprzez panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa Bieg Papieski, który miał oddać hołd patronowi Ostrołęki, został przełożony.

'Na tę chwilę trenuję sama'. Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo