« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński mistrzem Polski w skoku wzwyż! Zawodnik OKLA zdeklasował rywali

(fot. Marek Biczyk/PZLA)

Tegoroczne walentynki na długo zapadną w pamięci Sebastiana Moszczyńskiego. Wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, a obecnie podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza w piątkowe popołudnie został halowym mistrzem Polski w skoku wzwyż.


Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nie miał sobie równych, w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, w kategorii wiekowej U-18 i stanął na najwyższym stopniu podium.

Reklama

Złoty medal został okraszony nowym halowym rekordem życiowym - 204 cm. Sebastian Moszczyński zaatakował również 208 cm, ale niestety nie udało mu się pokonać tej wysokości. Warto dodać, że zawodnik OKLA Ostrołęka zdominował konkurencję. Drugi Bartosz Kowalski (MKS Juvenia Puszczykowo) pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości o 12 cm niższej - 192 cm. Podium uzupełnił Piotr Konopko z LUKS Hańcza Suwałki - 188 cm.

W drugim dniu mistrzostw Polski w Toruniu wystartowali również podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego, Eliasz Napiórkowski - w biegu na 60 metrów oraz Kornelia Szymczyk - w biegu na 600 metrów.

Eliasz Napiórkowski poprawił swój rekord życiowy o sześć setnych i z wynikiem 7,39 zajął dwunaste miejsce w kraju. Z kolei Kornelia Szymczyk poprawiła swój halowy rekord życiowy o ponad trzy sekundy dobiegając do mety z czasem 1:41,53. Osiągnięty rezultat dał jej ostatecznie 22 miejsce.Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 odbyły się w dniach 14-16 lutego w Toruniu.

Odsłon: 6203
Komentarzy: 0
07:50, 18.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekord Patrycji Przybysz

Rekord Patrycji Przybysz

W niedzielę troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w zawodach na warszawskim obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Przybysz.

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w wystartowali w zmaganiach w stolicy. Podopieczni Katarzyny i Konrada Szusterów wypadli bardzo dobrze. Troje poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze wyniki w życiu.

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo