Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Weteranka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Ewa Bartosik otrzymała kolejne wyróżnienie. Zawodniczka współpracująca z trenerem Bartoszem Witkowskim podczas gali 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters otrzymała pamiątkowy medal.

Ewa Bartosik został wyróżniona za zasługi dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W rankingu medalistów 30-lecia PZLAM zajęła trzecie miejsce. W nagrodę otrzymała książkę ze zdjęciami z zawodów oraz pamiątkowy medal.

Weteranka OKLA Ostrołęka od kilku sezonów z powodzeniem rywalizuje w zawodach, zdobywając nie tylko medale rangi mistrzostw Polski, ale także mistrzostw Europy i świata. Na swoim koncie ma wiele rekordów kraju i wciąż zachwyca swoją formą.

68-letni zawodniczka w rozgrywanych w lutym Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu wywalczyła trzy złote medale. W sprincie na 60 metrów Ewa Bartosik wygrała z czasem 9,63 s, w skoku w dal zwyciężyła z wynikiem 3,40 m, a w trójskoku 7,69 m. Teraz przed zawodniczką współpracującą z trenerem Bartoszem Witkowskim chwila wytchnienia, a następnie przygotowania do sezonu letniego.

Więcej na temat startów lekkoatletów z naszego regionu znajdziecie w dziale Lekkoatletyka.