Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego pobiegli w największym narciarskim biegu w Polsce (zdjęcia)

Liczna grupa miłośników narciarstwa biegowego z powiatu ostrołęckiego, zrzeszonych w klubie KS Spych Przystań, wzięła udział w 44 edycji Biegu Piastów. W największym narciarskim biegu w Polsce pobiegł m.in. przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Bieg Piastów odbył się, na przełomie lutego i marca br., w Szklarskiej Porębie. Pogoda zimowa dopisała - był lekki mróz i spadło sporo świeżego śniegu.

Jako pierwszy wystartował Wojciech Jarząbek, który wziął udział w biegu na 30 km stylem dowolnym. Wyścig ukończyło 446 zawodników, a mieszkaniec naszego powiatu z wynikiem 2:39:40 uplasował się na 343 miejscu.

Na dystansie 50 km stylem klasycznym wzięło udział ośmiu reprezentantów KS Spych Przystań. W biegu wzięło udział 1619 zawodników, a najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego powiatu był Waldemar Spychalski - 3:06:17, który zajął 296 miejsce. Startowali również: Wojciech Zarzycki - 3:37:19 (579 miejsce), Wojciech Broniek - 3:43:43 (644), Janusz Piersa - 3:51:55 (729), Piotr Zaurski - 3:55:10 (766), Dariusz Aleksandrowicz - 4:00:22 (821), Sławomir Sobczak - 4:53:41 (1317), Marcin Zaurski - 5:26:01 (1501).

W klasyku na 25 kilometrów również startowali biegacze z powiatu ostrołęckiego. W gronie 1725 zawodników, którzy ukończyli bieg najlepiej wypadł Dariusz Aleksandrowicz, który z czasem 2:08:21 zajął 430 miejsce. W zawodach wzięli udział również: Piotr Zaurski - 2:13:22 (499 miejsce), Janusz Piersa - 2:15:54 (541), Marcin Zaurski - 3:10:03 (1432) i Wojciech Zarzycki - 3:16:21 (1488).

- Narciarstwo biegowe to jeden z najwspanialszych i najbezpieczniejszych sportów na świecie, mogą go uprawiać osoby w każdym wieku, a Bieg Piastów jest największą imprezą narciarską w Polsce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku weźmie w nim udział jeszcze więcej amatorów biegania na nartach z naszych stron - informuje KS Spych Przystań.

Co roku na starcie Bieg Piastów gromadzi setki biegaczy z niemal 30 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii. Startują w nim zawodnicy na każdym poziomie: od amatorów po mistrzynię świata i olimpijską Justynę Kowalczyk.