« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz
Tomasz Gruz
(fot. Sylwester Szymczuk)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.


Pod koniec lutego Tomasz Gruz wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Udział w wydarzeniu będzie z pewnością wspominał przez długi czas.

Reklama

W kategorii początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg startowało siedmiu uczestników. Spośród nich najlepszy okazał się ostrołęczanin Tomasz Gruz. Podium uzupełnili Marcin Psoniak i Krzysztof Kalkowski. Kolejne miejsca zajęli Robert Patyk, Arkadiusz Gorczyca, Rafał Kranc i Adrian Bagiński.

Następnego dnia Tomasz Gruz spróbował swoich sił w konkurencji dla profesjonalistów w wadze ciężkiej ponad 90 kg. Niestety tam królował Mariusz Tomczuk, dla którego był to kolejny tytuł na krajowej arenie. Ostrołęczanin zajął ostatecznie ósme miejsce. Uzyskane doświadczenie na tych zawodach z pewnością przełoży się na kolejne starty.

Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych odbył się w dniach 21-23 luty br. w Warszawie.


JBB

Niestety sytuacja w kraju nie jest optymistyczna i odwoływane są kolejne imprezy, w tym Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych, który miał się odbyć w stolicy kraju w maju.

- Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji i możliwych skutków w najbliższej przyszłości doszedłem do wniosku, że organizacja zawodów w dniach 22-24 maja 2020 r., nawet jeśli będzie możliwa z prawnego punktu widzenia, nie będzie miała sensu ze względu na fakt, że wielu zawodników zrezygnowało z przygotowań do startów w sezonie wiosennym, siłownie są pozamykane i większość osób nie ma gdzie wykonać profesjonalnego treningu siłowego, nie ma możliwości określenia nawet w przybliżeniu, kiedy zostaną zniesione nałożone na nas wszystkich ograniczenia związane z zapobieganiem epidemii COVID-19 - poinformował na swoim profilu facebookowym Robert Piotrkowicz, organizator wydarzenia.

Odsłon: 12223
Komentarzy: 2
11:51, 03.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Potrenujesz teqball z mistrzami?

Potrenujesz teqball z mistrzami?

W najbliższą sobotę (8 sierpnia) każdy będzie mógł spróbować swoich sił w teqballu. Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz zapraszają na otwarty i bezpłatny trening z Adrianem Duszakiem - złotym medalistą w zmaganiach deblowych i singlowych oraz Grzegorzem Staśkiewiczem - brązowym medalista I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball.

Kulesza z rekordami życiowym

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

A może zumba pod chmurką?

A może zumba pod chmurką?

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza wszystkich chętnych na dwa bezpłatne treningi zumby na Orliku w Dylewie. Przyjść może każdy. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Greloch-Sęk.

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc. Organizatorzy: UKS Atleta Ostrołęka oraz Miasto Ostrołęka zapraszają młodzież, mężczyzn oraz kobiety do wzięcia udziału w rywalizacji. Zapowiadają się duże emocje.

Szansa dla miłośników króla i królowej

Szansa dla miłośników króla i królowej

W ostatni dzień lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

» Wasze komentarze

HG @ 16:24, 04.04.2020r. IP: *.*.19.41

Błąd w pisowni nazwiska naszego zawodnika. Winno być: Tom Cruise

Karol Olender @ 22:28, 30.04.2020r. IP: *.*.252.23

Brawo Kurpś Potrafi
Fajnie ze ktoś z Ostroleki jeszcze startuje bo szkoda by było aby słuch zaginął o Ostrołęce. A jak wiadomo dzięki panu Waldemarowi NOL Ostroleka jest wypromowana na skale międzynarodowa jeżeli chodzi o kulturystyke

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo