« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Duża kasa z Ministerstwa Sportu na przebudowę, remont lub inwestycję obiektów sportowych

Rusza tegoroczna edycja programu Ministerstwa Sportu pn. "Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu". W 2020 roku przeznaczone zostanie na ten cel 157 milionów złotych. Czy miejscowości z naszego regionu skorzystają z dofinansowania?


Program dotyczy planowania, wydatkowania oraz rozliczania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, przeznaczonych na dofinansowanie przebudowy, remontów i inwestycji obiektów sportowych o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Reklama

- Celem programu jest rozwój bazy obiektów sportowych służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Sportu.

Inwestycje dotyczą budowy, przebudowy lub remontów obiektów specjalistycznych, spełniających standardy międzynarodowe, mogących stać się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej, europejskiej czy światowej.

Program obejmuje w szczególności inwestycje w miejscach, gdzie prowadzone będą szkolenia centralne, w tym inwestycja Centralnego Ośrodka Sportu, inwestycje w dużych aglomeracjach miejskich umożliwiające zawodnikom równoległe prowadzenie szkolenia sportowego i edukacji lub pracy, a także zadania inwestycyjne Instytutu Sportu.


JBB

Dofinansowaniem w ramach programu objęte mogą być zadania inwestycyjne polegające na przebudowie, remoncie lub inwestycjach obiektów sportowych. Dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego w ramach programu, może wynieść do 50 proc. wydatków kwalifikowalnych zadania.

Więcej na temat programu przeczytacie na stronie internetowej Ministerstwa Sportu.

Odsłon: 4717
Komentarzy: 2
10:49, 18.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Potrenujesz teqball z mistrzami?

Potrenujesz teqball z mistrzami?

W najbliższą sobotę (8 sierpnia) każdy będzie mógł spróbować swoich sił w teqballu. Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz zapraszają na otwarty i bezpłatny trening z Adrianem Duszakiem - złotym medalistą w zmaganiach deblowych i singlowych oraz Grzegorzem Staśkiewiczem - brązowym medalista I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball.

Kulesza z rekordami życiowym

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

A może zumba pod chmurką?

A może zumba pod chmurką?

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza wszystkich chętnych na dwa bezpłatne treningi zumby na Orliku w Dylewie. Przyjść może każdy. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Greloch-Sęk.

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc. Organizatorzy: UKS Atleta Ostrołęka oraz Miasto Ostrołęka zapraszają młodzież, mężczyzn oraz kobiety do wzięcia udziału w rywalizacji. Zapowiadają się duże emocje.

Szansa dla miłośników króla i królowej

Szansa dla miłośników króla i królowej

W ostatni dzień lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

» Wasze komentarze

Trotyl @ 14:44, 18.04.2020r. IP: *.*.170.70

Czy ostrołęcki relikt z ul. Witosa będzie się starał w tym temacie coś zrobić

do Trotyla @ 14:09, 19.04.2020r. IP: *.*.195.13

Moge sie zalozyc ze nie. ale po szczegoly do ratusza

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo