« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.


Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Reklama

Zawodniczka Sekcji Pływania Narew Ostrołęka będzie pobierać z kasy miasta 300 złotych miesięcznie. W minionym roku uzyskała I klasę sportową. Dodatkowo Angelika Wikieł wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców na 200 m stylem klasycznym, złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski na 100 m stylem klasycznym oraz trzy złote medale na 100 m i 200 m stylem klasycznym w zawodach z cyklu Grand Prix Polski.

Podopieczna swojej starszej siostry Manueli to obecnie najbardziej utytułowana pływaczka w naszym mieście. Z pewnością stypendium przyznane przez włodarza Ostrołęki pomoże utalentowanej zawodniczce w realizowaniu swoich dalszych planów.Dziś Angelika Wikieł obchodzi 22 urodziny. Z tego miejsca serwis sportowy Mojej Ostrołęki życzy utalentowanej pływaczce przede wszystkim zdrowia i sukcesów w przyszłych startach. Niech gablota z trofeami w dalszym ciągu się zapełnia. Sto lat!

Odsłon: 8843
Komentarzy: 6
12:52, 23.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

» Wasze komentarze

malgorzata @ 13:41, 23.04.2020r. IP: *.*.251.225

gratulacje

Super @ 13:47, 23.04.2020r. IP: *

Ważne wsparcie w tych trudnych czasach.

były sportowiec @ 00:15, 24.04.2020r. IP: *.*.3.100

Za tzw komuny nie było milionów dla sportowców, ale za pierwszą klasę sportową dostawało się stypendium od państwa w wysokości mniej więcej średniej krajowej - ówczesnych dwanaście tyś zł.- przez rok. Dziś dla medalistki Mistrzostw Polski datek 300 zł to ważne wydarzenie medialne...
Wielkie gratulacje dla Angeliki za zacięcie i wyniki!

Marta @ 10:45, 24.04.2020r. IP: *.*.35.224

Jestem przerażona, nagroda za codzienne mordercze treningi i lata spędzone na basenie aby coś osiągnąć, podczas gdy rówieśnicy czas ten poświęcają na rozrywkę. Pani została doceniona za swój tród kwotą 300 zł.
Wniosek jest jeden, bardzo przykry.
Nie warto.
Pozdrawiam serdecznie Panią Angelike, wyrazy uznania.

do Marta @ 11:00, 24.04.2020r. IP: *.*.31.242

Stypendium sportowe nie jest jedynym wsparciem dla sportowca z miasta. Więc nie jest tak źle.

Xdo marty @ 17:08, 24.04.2020r. IP: *.*.25.114

to dalej leż na łóżku skoro nie warto :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo