« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.


Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Reklama

Zawodniczka Sekcji Pływania Narew Ostrołęka będzie pobierać z kasy miasta 300 złotych miesięcznie. W minionym roku uzyskała I klasę sportową. Dodatkowo Angelika Wikieł wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców na 200 m stylem klasycznym, złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski na 100 m stylem klasycznym oraz trzy złote medale na 100 m i 200 m stylem klasycznym w zawodach z cyklu Grand Prix Polski.

Podopieczna swojej starszej siostry Manueli to obecnie najbardziej utytułowana pływaczka w naszym mieście. Z pewnością stypendium przyznane przez włodarza Ostrołęki pomoże utalentowanej zawodniczce w realizowaniu swoich dalszych planów.


Esprit

Dziś Angelika Wikieł obchodzi 22 urodziny. Z tego miejsca serwis sportowy Mojej Ostrołęki życzy utalentowanej pływaczce przede wszystkim zdrowia i sukcesów w przyszłych startach. Niech gablota z trofeami w dalszym ciągu się zapełnia. Sto lat!

Odsłon: 9749
Komentarzy: 6
12:52, 23.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

 Nakielski dwukrotnym medalistą

Nakielski dwukrotnym medalistą

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski reprezentując swoją uczelnię, czyli Politechnikę Warszawską wywalczył dwa medale. To duży sukces podopiecznego Dariusza Małkowskiego. 

Wyłowili 11 medali w Redzie

Wyłowili 11 medali w Redzie

Dzień po Grand Prix w Ostrołęce zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w II rundzie Pomorskiej Ligi w ratownictwie wodnym, która odbyła się w Redzie. Nasi reprezentanci zdobyli 11 medali. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. 

 

Medale w ratownictwie rozdane (zdjęcia)

Medale w ratownictwie rozdane (zdjęcia)

Dzisiaj w Parku Wodnym "Aquarium" w Ostrołęce odbyły się zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Swój udział zapowiedziało 11 klubów z różnych części Polski. W naszym mieście zaprezentowało się ponad 130 zawodników i zawodniczek w 14 konkurencjach.

 

Grand Prix w ratownictwie już w sobotę

Grand Prix w ratownictwie już w sobotę

3 października o godz. 9:15 na basenie Parku Wodnego "Aquarium" w Ostrołęce rozpocznie się Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Swój udział zapowiedziało 11 klubów z różnych części Polski. W naszym mieście zaprezentuje się ponad 130 zawodników i zawodniczek w 14 konkurencjach.

 

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS powrócili do rywalizacji w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego startowali w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020 i zdobyli dwanaście medali.

» Wasze komentarze

malgorzata @ 13:41, 23.04.2020r. IP: *.*.251.225

gratulacje

Super @ 13:47, 23.04.2020r. IP: *

Ważne wsparcie w tych trudnych czasach.

były sportowiec @ 00:15, 24.04.2020r. IP: *.*.3.100

Za tzw komuny nie było milionów dla sportowców, ale za pierwszą klasę sportową dostawało się stypendium od państwa w wysokości mniej więcej średniej krajowej - ówczesnych dwanaście tyś zł.- przez rok. Dziś dla medalistki Mistrzostw Polski datek 300 zł to ważne wydarzenie medialne...
Wielkie gratulacje dla Angeliki za zacięcie i wyniki!

Marta @ 10:45, 24.04.2020r. IP: *.*.35.224

Jestem przerażona, nagroda za codzienne mordercze treningi i lata spędzone na basenie aby coś osiągnąć, podczas gdy rówieśnicy czas ten poświęcają na rozrywkę. Pani została doceniona za swój tród kwotą 300 zł.
Wniosek jest jeden, bardzo przykry.
Nie warto.
Pozdrawiam serdecznie Panią Angelike, wyrazy uznania.

do Marta @ 11:00, 24.04.2020r. IP: *.*.31.242

Stypendium sportowe nie jest jedynym wsparciem dla sportowca z miasta. Więc nie jest tak źle.

Xdo marty @ 17:08, 24.04.2020r. IP: *.*.25.114

to dalej leż na łóżku skoro nie warto :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo