« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szansa na imprezy sportowe. Dla ilu uczestników?

Nowe rozporządzenie z 29 maja w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii daje możliwość organizacji imprez sportowych. Ile osób będzie mogło w nich uczestniczyć i na jakich zasadach?


Obecnie zajęcia można swobodnie prowadzić na terenach otwartych tj. parkach, lasach, łąkach, drogach publicznych, itp. W przypadku zajęć prowadzonych w terenie otwartym uczestniczyć może nie więcej niż 150 uczestników. Limit ten określa maksymalną liczbę uczestników zajęć i nie odnosi się do osób obsługujących zajęcia. Reklama

Kluby i stowarzyszenia sportowe mogą przeprowadzać różnego rodzaju aktywności zarówno w terenie otwartym jak i na obiektach sportowych. Do rywalizacji mogą powrócić m.in. tenisiści, kolarze, czy lekkoatleci. Odpowiedzialność spoczywa jednak na organizatorze takich zajęć i osobie prowadzącej zajęcia.

Od 6 czerwca będzie możliwość korzystania również z basenów, na których może przebywać maksymalnie cztery osoby na tor. Wszelkie decyzje odnośnie terminów ponownego uruchomienia poszczególnych obiektów należą jednak do samorządów.

Kluby i stowarzyszenia sportowe mogą powrócić również do hal sportowych, jednak organizacja zawodów musi być bez udziału publiczności. Łączna ilość uczestników może wynieść maksymalnie 150 osób. Kibice na areny sportowe mają powrócić po 19 czerwca, jednak szczegółowych wytycznych Ministerstwo Sportu jeszcze nie przedstawiło.W ramach prowadzonych aktywności możliwy jest dostęp do szatni i sanitariatów. Organizator zawodów lub administrator obiektu są zobowiązani do weryfikacji liczby osób, dezynfekcji szatni i węzłów sanitarnych, a także zapewnienia środków dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego.

Odsłon: 6553
Komentarzy: 0
07:50, 03.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Za nami pierwszy weekend po wprowadzeniu stanu epidemicznego z udziałem kibiców na sportowych arenach. Na każdym wydarzeniu będzie mogła być zajęta 1/4 przygotowanych miejsc, które muszą być specjalnie oznaczone. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że już niebawem ruszy nowy program Ministerstwa Sportu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. Na Sportowe Wakacje+ ma zostać przeznaczone jeszcze w tym roku 10 mln zł.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo