« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 13 kwietnia 2021 r., imieniny Przemysława, Hermenegildy, Marcina

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kręglarze wrócą do treningów i zawodów

Kręglarze są kolejną grupą sportowców w naszym mieście, która będzie mogła wrócić do treningów i rywalizacji w zawodach. Przymusowa przerwa w treningach trwała blisko trzy miesiące, ale klub ma już plany na jesienną część sezonu.


Ostrołęcka Liga Bowlingowa przy wsparciu Miasta Ostrołęka ma zostać przeprowadzona w Łubudu Bowling & Good Time. Z pewnością będzie to świetna alternatywa dla spędzenia wolnego czasu dla młodzieży, dorosłych, a także weteranów. Reklama

Ostrołęcki Klubu Bowlingowy chce organizować nie tylko cotygodniowe treningi, ale również wrócić do rywalizacji, która wzbudzała duże zainteresowanie. Warto zauważyć, że czołowi zawodnicy OKB prezentują coraz lepsze wyniki i osiągają znaczące sukcesy na arenie krajowej.

Największe z nich dla Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego w ubiegłym sezonie notował Filip Terlik. Niespełna wówczas 15-letni zawodnik w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Łodzi zdobył złoty medal w kategorii juniorów. W nagrodę otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i może nadal rozwijać swoją pasję.

Filip Terlik w 2020 roku miał reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w holenderskim Tilburgu, ale zawody musiały zostać przełożone. Wiele wskazuje na to, że mogą dojść do skutku jeszcze jesienią.


Lubudu

W Ostrołęce kręglarze powrócą również do rywalizacji w cyklu turniejów Łubudu Bowling Cup. Ostatnia edycja zawodów została przeprowadzona w październiku 2019 i wygrał ją właśnie Filip Terlik, który w finałowej rozgrywce okazał się lepszy od Adama Bałona i Agnieszki Bacławskiej.

Odsłon: 4263
Komentarzy: 1
07:55, 04.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Połatyński w ścisłym finale

Połatyński w ścisłym finale

11 dni trwały V Międzynarodowe Mistrzostwa Zielonej Góry ZG OPEN 2021 w bowlingu. Niemal sześćset kilometrów na zmagania pokonała czwórka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W gronie 123 zawodników pojawili się: Paweł Staśkiewicz, Łukasz Połatyński, Filip Trelik i Nina Świderska.

Prokurat mistrzem. Chomicz drugi. Dłużniewski trzeci (zdjęcia, wideo)

Prokurat mistrzem. Chomicz drugi. Dłużniewski trzeci (zdjęcia, wideo)

27 zawodników walczyło w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Przez cztery dni gracze walczyli o tytuł najlepszego. Było wiele zwrotów akcji, zaskakujących wyników, a w rywalizacji wzięli chętni nie tylko z Ostrołęki, ale również z Warszawy, Suwałk czy Siedlec.

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Organizatorzy zapraszają do udziału w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego 2020. Zmagania odbędą się od 17 do 20 grudnia w kręgielni w Parku Wodnym Aquarium. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje prezydent miasta Łukasz Kulik. Właśnie ruszyły zapisy.

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

W piątkowy wieczór odbył się finał ligi TOP-8 Masters Ostrołęckiego Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy. Do rywalizacji stanęło ośmiu najlepszych zawodników, którzy przez sześć kolejek zgromadzili punkty. Triumfował Łukasz Połatyński, który w rundzie zasadniczej był trzeci. W najważniejszej rozgrywce okazał się zdecydowanie najlepszy.

Półmetek Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Półmetek Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Do małych zmian doszło w klasyfikacji drużynowej rozgrywek, które odbywają się w poniedziałkowe wieczory. W Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej w zmaganiach indywidualnych mamy niezwykle ciekawą rywalizację. Tak naprawdę może dojść do przetasowań już w najbliższej kolejce. 

 

» Wasze komentarze

Parafian @ 10:56, 05.06.2020r. IP: *.*.178.37

A czemu skasowali komantarze, wstydu nie macie. A były takie fajne :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo