« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 30 października 2020 r., imieniny Zenobii, Przemysława, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.


Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Karol Bojarski to trójka najlepszych zawodników WOPR-OS, którzy z powodzeniem rywalizowali o największe trofea w 2019 roku. W nagrodę po raz pierwszy w historii otrzymali stypendia sportowe prezydenta miasta. Reklama

- Cieszę się z faktu, że moi podopieczni wreszcie dostali docenieni przez miasto i uwzględniono nasze sukcesy - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Mam nadzieję, że mimo obecnie panującej sytuacji jeszcze w obecnym sezonie zapiszemy na swoim koncie kolejne medale najważniejszych krajowych imprez.

Dla ratowników wodnych to już trzeci miesiąc treningów na lądzie. Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Karol Bojarski realne przygotowania rozpoczną dopiero w sierpniu.

- Będziemy chcieli dla naszych najlepszych zawodników zorganizować obóz nad morzem i rozpocząć przygotowania do najważniejszych startów - mówi Dariusz Małkowski. - Liczymy na to, że pierwszym ważnym sprawdzianem będzie Grand Prix Polski, które 3 października chcemy zorganizować w Ostrołęce.

Obecnie odwołano zaplanowane na 12-14 czerwca w Lublinie Letnie Mistrzostwa Polski. Wszystkie imprezy rangi europejskiej i światowej zostały przełożone już na 2021 rok. Krajowe zawody z pierwszej części sezonu teoretycznie mogą się odbyć jeszcze jesienią. Wiele wskazuje na to, że najważniejszą imprezą sezonu będą zawody przeprowadzone dopiero w grudniu.- Nasze przygotowania będą skupiały się z pewnością na Zimowych Mistrzostwach Polski w Nowej Rudzie, które planowane są na 18 grudnia - dodaje szkoleniowiec ostrołęckich ratowników. - Zajęcia w sekcji ratownictwa wodnego WOPR-OS wznowimy najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.

Odsłon: 6433
Komentarzy: 0
07:55, 08.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

 Nakielski dwukrotnym medalistą

Nakielski dwukrotnym medalistą

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski reprezentując swoją uczelnię, czyli Politechnikę Warszawską wywalczył dwa medale. To duży sukces podopiecznego Dariusza Małkowskiego. 

Wyłowili 11 medali w Redzie

Wyłowili 11 medali w Redzie

Dzień po Grand Prix w Ostrołęce zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w II rundzie Pomorskiej Ligi w ratownictwie wodnym, która odbyła się w Redzie. Nasi reprezentanci zdobyli 11 medali. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. 

 

Medale w ratownictwie rozdane (zdjęcia)

Medale w ratownictwie rozdane (zdjęcia)

Dzisiaj w Parku Wodnym "Aquarium" w Ostrołęce odbyły się zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Swój udział zapowiedziało 11 klubów z różnych części Polski. W naszym mieście zaprezentowało się ponad 130 zawodników i zawodniczek w 14 konkurencjach.

 

Grand Prix w ratownictwie już w sobotę

Grand Prix w ratownictwie już w sobotę

3 października o godz. 9:15 na basenie Parku Wodnego "Aquarium" w Ostrołęce rozpocznie się Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Swój udział zapowiedziało 11 klubów z różnych części Polski. W naszym mieście zaprezentuje się ponad 130 zawodników i zawodniczek w 14 konkurencjach.

 

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS powrócili do rywalizacji w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego startowali w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020 i zdobyli dwanaście medali.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo