« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 12 sierpnia 2020 r., imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.


Dominik Kowalczyk wystartował na 1500 m. Trasę przebiegł w czasie 4.11,97 s. Dla 16-latka oznaczało to jego nowy rekord życiowy. - Dzisiaj było gorąco, co nie sprzyja biegom średnim, ale powalczył ze starszymi od siebie. Uważam, że Dominika stać na bieganie w graniach 4.06 - 4.08. ale to na Mistrzostwach Polski we wrześniu - - mówi Bartosz Witkowski.   Reklama

Szkoleniowiec OKLA dodaje, że Dominik od poniedziałku będzie przebywać na zgrupowaniu zaplecza kadry narodowej w Spale, gdzie większą uwagę skupiać będzie na wytrzymałości ogólnej i sile biegowej w terenie pod okiem trenerki Bożeny Dziubińskiej, natomiast reszta grupy dostanie teraz więcej "luzu" i od 15 lipca będzie pracować na obozie w Olecku.

W zmaganiach wzięła udział również Kornelia Szymczyk. Równolatka Dominika uzyskała 69,88 s w biegu na 400 m przez płotki. Zawodniczka OKLA tym wynikiem ustaliła swoją nową "życiówkę". Co więcej, wyniki Dominika oraz Kornelii powinny dać im przepustkę do występu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. - Kornelia trenuje na nawierzchni żużlowej, jaką mamy w Ostrołęce i wchodząc na tartan ma zupełnie inny rytm biegu. Trening to nie zawody, gdzie dochodzi element stresu i walki o jak najlepszy wynik. Jestem zadowolony z jej postępów i myślę, że po obozach klubowych będzie jeszcze szybciej - dodaje Witkowski.

Trzeci z naszych reprezentantów - Eliasz Napiórkowski nie wystartował z powodu odnowienia się na rozgrzewce mięśnia dwugłowego. - Nie chcieliśmy ryzykować. Przed nami sierpniowe starty i na bieganie przyjdzie jeszcze czas - mówi opiekun biegaczy.Witkowski dodaje, iż po takiej przerwie, wyniki uzyskane przez jego podopiecznych uważa za bardzo pozytywne. - Wiem, że stać ich na lepsze bieganie, ale na to przyjdzie czas. Teraz czas na obozy i po nich kolejne starty - kończy Witkowski.

Odsłon: 4965
Komentarzy: 0
10:48, 05.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Skoczkini wzwyż z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nawiązała współpracę z fizjoterapeutą. Aleksandra Dobkowska ma duże wsparcie od strony specjalisty. - Wszystko po to, by zapobiec kontuzjom i urazom w dalszym etapie przygody sportowej - mówi Bartosz Witkowski, szkoleniowiec 14-latki.

Marta Łada druga w Białymstoku

Marta Łada druga w Białymstoku

29 lipca reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w Mityngu Łomżyńskim w Białymstoku. Klub z naszego miasta reprezentowało sześć dziewcząt, podopiecznych Marka Mierzejewskiego. Najlepiej spisała się Marta Łada, która w trójskoku wywalczyła drugie miejsce.

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo