« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.


Dominik Kowalczyk wystartował na 1500 m. Trasę przebiegł w czasie 4.11,97 s. Dla 16-latka oznaczało to jego nowy rekord życiowy. - Dzisiaj było gorąco, co nie sprzyja biegom średnim, ale powalczył ze starszymi od siebie. Uważam, że Dominika stać na bieganie w graniach 4.06 - 4.08. ale to na Mistrzostwach Polski we wrześniu - - mówi Bartosz Witkowski.   Reklama

Szkoleniowiec OKLA dodaje, że Dominik od poniedziałku będzie przebywać na zgrupowaniu zaplecza kadry narodowej w Spale, gdzie większą uwagę skupiać będzie na wytrzymałości ogólnej i sile biegowej w terenie pod okiem trenerki Bożeny Dziubińskiej, natomiast reszta grupy dostanie teraz więcej "luzu" i od 15 lipca będzie pracować na obozie w Olecku.

W zmaganiach wzięła udział również Kornelia Szymczyk. Równolatka Dominika uzyskała 69,88 s w biegu na 400 m przez płotki. Zawodniczka OKLA tym wynikiem ustaliła swoją nową "życiówkę". Co więcej, wyniki Dominika oraz Kornelii powinny dać im przepustkę do występu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. - Kornelia trenuje na nawierzchni żużlowej, jaką mamy w Ostrołęce i wchodząc na tartan ma zupełnie inny rytm biegu. Trening to nie zawody, gdzie dochodzi element stresu i walki o jak najlepszy wynik. Jestem zadowolony z jej postępów i myślę, że po obozach klubowych będzie jeszcze szybciej - dodaje Witkowski.

Trzeci z naszych reprezentantów - Eliasz Napiórkowski nie wystartował z powodu odnowienia się na rozgrzewce mięśnia dwugłowego. - Nie chcieliśmy ryzykować. Przed nami sierpniowe starty i na bieganie przyjdzie jeszcze czas - mówi opiekun biegaczy.Witkowski dodaje, iż po takiej przerwie, wyniki uzyskane przez jego podopiecznych uważa za bardzo pozytywne. - Wiem, że stać ich na lepsze bieganie, ale na to przyjdzie czas. Teraz czas na obozy i po nich kolejne starty - kończy Witkowski.

Odsłon: 11844
Komentarzy: 0
10:48, 05.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Podium Dąbrowskiego. Zawodnik: Dedykuję bliskiej osobie, której nie ma już z nami

Podium Dąbrowskiego. Zawodnik: Dedykuję bliskiej osobie, której nie ma już z nami

Kolejny sukces Przemysława Dąbrowskiego. Zawodnik pochodzący z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń po wywalczeniu drugiego miejsca w 8. PKO Półmaratonie Solidarności w Lublinie wybrał się do Białegostoku, wziąć udział w 8. PKO Białystok Półmaratonie. 32-latek zajął trzecie miejsce.

Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

W minionym tygodniu zawodnicy i zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka startowali w kilku miejscach w Polsce. Lekkoatleci z naszego miasta zaprezentowali się naprawdę dobrze. 

Mateusz Gwara z brązem

Mateusz Gwara z brązem

W miniony weekend uczestnicy projektu Lekkoatletyka dla Każdego z Ostrołęki i Chorzel oraz zaprzyjaźnionych klubów Jantar Ostrołęka oraz Korona Ostrołęka wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Brązowy medal na 300 metrów wywalczył Mateusz Gwara.

Jedenaście medali i dziewięć 'życiówek' ekipy Siódemki

Jedenaście medali i dziewięć "życiówek" ekipy Siódemki

17 czerwca najmłodsi zawodnicy Siódemki Ostrołęka ponownie wzięli udział w Czwartku Lekkoatletycznym w Łomży. Spośród podopiecznych Adama Długokęckiego, Marianny Pędzich i Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Oliwia Półtorak, która w roczniku 2010 wygrała bieg na 300 m (52,52 s – rekord życiowy) i była druga w skoku w dal (3,84 m – także rekord życiowy). 

Bieg Szalonego Kurpsia już w niedzielę

Bieg Szalonego Kurpsia już w niedzielę

VI Bieg Przełajowy "Cross Szalonego Kurpsia" w Ostrołęce odbędzie się już 20 czerwca. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9:00. Początek imprezy zaplanowano na godz. 11:00. Start odbędzie się na terenie lasu przy ul. Warszawskiej (za "Nowym Mostem") w Ostrołęce. Na rywalizację zapraszają: Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia, Stowarzyszenie Umbrella oraz Agama Team Janusiewicz.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo