« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.


Marcin Kulesza pojawił się na pomoście w hali WLKS Siedlce w doborowym towarzystwie. W zawodach wystąpiły ekipy z Litwy i Estonii. Polskę reprezentowały, poza gospodarzami, zawodniczki i zawodnicy z: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Łukowa, Dobryszyc, Kleszczowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Rywalizacja miała charakter występów open, czyli bez podziału na kategorie wagowe.

Reklama

18-latek zgromadził 247,9 pkt.. W najlepszym podejściu w rwaniu uzyskał 92 kg, zaś w podrzucie 125 kg. W dwuboju uzbierał 217 kg, co dało mu 13 miejsce. Nasz przedstawiciel aż czterokrotnie ustanowił rekordy życiowe. W trzecim podejściu w rwaniu poprawił się o kilogram, zaś w podrzucie w sumie aż o 9 kilogramów. Oznacza to również, że od teraz ma "życiówkę" w dwuboju lepszą od poprzedniej o 10 kilogramów. Kulesza zanotował duży progres, gdyż na ostatnich zawodach rozegranych 20 marca w dwuboju uzyskał 207 kg. Teraz poprawił się znacząco.

- Marcin zaliczył cztery podejścia. Poszliśmy odważnie, bo w podrzucie zaczęliśmy konkurs od ciężaru, który oznaczał dla niego nowy rekord. Za pierwszym razem się nie udało, jednak w drugim i trzecim zrobił swoje. Dziewięć kilogramów więcej od swojego wcześniejszego rekordu to bardzo dużo. Jak widać, mój zawodnik robi duży progres. Oby tak dalej - mówi Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


JBB

W Siedlcach najlepszy okazał się Patryk Barański (LKS Dobryszyce) - 330,1 pkt., drugi był reprezentant Estonii Aleksander Moiseenko - 327,7 pkt., zaś trzecie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy - Konrad Romańczuk - 321,0 pkt.

Odsłon: 3106
Komentarzy: 0
10:44, 03.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Aneta Bagińska-Gąska o fitness, początkach, najbliższych

Aneta Bagińska-Gąska o fitness, początkach, najbliższych

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Na Słowenię nie pojechała. Jakie były powody?

 

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo