« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.


Marcin Kulesza pojawił się na pomoście w hali WLKS Siedlce w doborowym towarzystwie. W zawodach wystąpiły ekipy z Litwy i Estonii. Polskę reprezentowały, poza gospodarzami, zawodniczki i zawodnicy z: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Łukowa, Dobryszyc, Kleszczowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Rywalizacja miała charakter występów open, czyli bez podziału na kategorie wagowe.

Reklama

18-latek zgromadził 247,9 pkt.. W najlepszym podejściu w rwaniu uzyskał 92 kg, zaś w podrzucie 125 kg. W dwuboju uzbierał 217 kg, co dało mu 13 miejsce. Nasz przedstawiciel aż czterokrotnie ustanowił rekordy życiowe. W trzecim podejściu w rwaniu poprawił się o kilogram, zaś w podrzucie w sumie aż o 9 kilogramów. Oznacza to również, że od teraz ma "życiówkę" w dwuboju lepszą od poprzedniej o 10 kilogramów. Kulesza zanotował duży progres, gdyż na ostatnich zawodach rozegranych 20 marca w dwuboju uzyskał 207 kg. Teraz poprawił się znacząco.

- Marcin zaliczył cztery podejścia. Poszliśmy odważnie, bo w podrzucie zaczęliśmy konkurs od ciężaru, który oznaczał dla niego nowy rekord. Za pierwszym razem się nie udało, jednak w drugim i trzecim zrobił swoje. Dziewięć kilogramów więcej od swojego wcześniejszego rekordu to bardzo dużo. Jak widać, mój zawodnik robi duży progres. Oby tak dalej - mówi Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.W Siedlcach najlepszy okazał się Patryk Barański (LKS Dobryszyce) - 330,1 pkt., drugi był reprezentant Estonii Aleksander Moiseenko - 327,7 pkt., zaś trzecie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy - Konrad Romańczuk - 321,0 pkt.

Odsłon: 4693
Komentarzy: 0
10:44, 03.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew zna rywala

Narew zna rywala

We wtorek odbył się losowanie 1/8 finału ePucharu Polski. Drużyna esportowa Narwi Ostrołęka zmierzy się ze Skrą Częstochowa. W rozgrywkach zmierzą się przedstawiciele wielu uznanych marek: Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Widzewa Łódź czy Arki Gdynia.

Narew w najlepszej '16' w kraju

Narew w najlepszej "16" w kraju

Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

 Białczak odszedł do wieczności

Białczak odszedł do wieczności

4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo