« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.


Marcin Kulesza pojawił się na pomoście w hali WLKS Siedlce w doborowym towarzystwie. W zawodach wystąpiły ekipy z Litwy i Estonii. Polskę reprezentowały, poza gospodarzami, zawodniczki i zawodnicy z: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Łukowa, Dobryszyc, Kleszczowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Rywalizacja miała charakter występów open, czyli bez podziału na kategorie wagowe.

Reklama

18-latek zgromadził 247,9 pkt.. W najlepszym podejściu w rwaniu uzyskał 92 kg, zaś w podrzucie 125 kg. W dwuboju uzbierał 217 kg, co dało mu 13 miejsce. Nasz przedstawiciel aż czterokrotnie ustanowił rekordy życiowe. W trzecim podejściu w rwaniu poprawił się o kilogram, zaś w podrzucie w sumie aż o 9 kilogramów. Oznacza to również, że od teraz ma "życiówkę" w dwuboju lepszą od poprzedniej o 10 kilogramów. Kulesza zanotował duży progres, gdyż na ostatnich zawodach rozegranych 20 marca w dwuboju uzyskał 207 kg. Teraz poprawił się znacząco.

- Marcin zaliczył cztery podejścia. Poszliśmy odważnie, bo w podrzucie zaczęliśmy konkurs od ciężaru, który oznaczał dla niego nowy rekord. Za pierwszym razem się nie udało, jednak w drugim i trzecim zrobił swoje. Dziewięć kilogramów więcej od swojego wcześniejszego rekordu to bardzo dużo. Jak widać, mój zawodnik robi duży progres. Oby tak dalej - mówi Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.W Siedlcach najlepszy okazał się Patryk Barański (LKS Dobryszyce) - 330,1 pkt., drugi był reprezentant Estonii Aleksander Moiseenko - 327,7 pkt., zaś trzecie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy - Konrad Romańczuk - 321,0 pkt.

Odsłon: 3159
Komentarzy: 0
10:44, 03.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

Gosia Laska w złocie i srebrze

Gosia Laska w złocie i srebrze

Znakomity występ Małgorzaty Laski podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. Przedstawicielka Ostrołęki wróciła ze stolicy z trzema medalami.

Aneta Bagińska-Gąska o fitness, początkach, najbliższych

Aneta Bagińska-Gąska o fitness, początkach, najbliższych

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Na Słowenię nie pojechała. Jakie były powody?

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo