« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.


Marcin Kulesza pojawił się na pomoście w hali WLKS Siedlce w doborowym towarzystwie. W zawodach wystąpiły ekipy z Litwy i Estonii. Polskę reprezentowały, poza gospodarzami, zawodniczki i zawodnicy z: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Łukowa, Dobryszyc, Kleszczowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Rywalizacja miała charakter występów open, czyli bez podziału na kategorie wagowe.

Reklama

18-latek zgromadził 247,9 pkt.. W najlepszym podejściu w rwaniu uzyskał 92 kg, zaś w podrzucie 125 kg. W dwuboju uzbierał 217 kg, co dało mu 13 miejsce. Nasz przedstawiciel aż czterokrotnie ustanowił rekordy życiowe. W trzecim podejściu w rwaniu poprawił się o kilogram, zaś w podrzucie w sumie aż o 9 kilogramów. Oznacza to również, że od teraz ma "życiówkę" w dwuboju lepszą od poprzedniej o 10 kilogramów. Kulesza zanotował duży progres, gdyż na ostatnich zawodach rozegranych 20 marca w dwuboju uzyskał 207 kg. Teraz poprawił się znacząco.

- Marcin zaliczył cztery podejścia. Poszliśmy odważnie, bo w podrzucie zaczęliśmy konkurs od ciężaru, który oznaczał dla niego nowy rekord. Za pierwszym razem się nie udało, jednak w drugim i trzecim zrobił swoje. Dziewięć kilogramów więcej od swojego wcześniejszego rekordu to bardzo dużo. Jak widać, mój zawodnik robi duży progres. Oby tak dalej - mówi Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


Esprit

W Siedlcach najlepszy okazał się Patryk Barański (LKS Dobryszyce) - 330,1 pkt., drugi był reprezentant Estonii Aleksander Moiseenko - 327,7 pkt., zaś trzecie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy - Konrad Romańczuk - 321,0 pkt.

Odsłon: 3055
Komentarzy: 0
10:44, 03.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo