« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 2 grudnia 2020 r., imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nastawiam się na zwycięstwo. Tak programuję swój mózg - wywiad z Piotrem Golonem, zawodnikiem walczącym w FEN 29

22 sierpnia odbędzie się gala FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda. W jednej z walk wystąpi Piotr Golon, który pochodzi z Olszyn. Zawodnik trenujący na co dzień w Warszawskim Centrum Atletyki zmierzy się z Kamilem Kraska. W innym ze starć zaprezentuje się Karol Łasiewicki. Zapraszamy na rozmowę z młodym fighterem.


Rozmowa z Piotrem Golonem, zawodnikiem pochodzącym z Olszyny
Nastawiam się na zwycięstwo. Tak programuję swój mózg
Jesteś gotowy na starcie z Kamilem Kraską?
- Oczywiście. Za mną ciężki obóz przygotowawczy. Sumiennie pracowałem dwa razy dziennie przez trzy miesiące. Wiele sił i starań włożyłem w to, by wyjść do klatki przygotowanym w stu procentach.

Reklama

Rozmawialiśmy miesiąc przed walką i teraz. Czujesz się lepszym zawodnikiem?
- Jestem przekonany, że zrobiłem duży postęp. Złapałem pewność siebie. Za mną wiele sparingów z dobrymi zawodnikami, takimi jak: Tymoteusz Łopaczyk, Bartosz Fabiński czy Kamil Gniadek. Chłopaki mnie chwalili. Myślę, że jestem gotowy, by w sobotę pokazać 120 procent Piotrka Golona.

Każdy z zawodników ma swoją piosenkę na wyjście. Masz nową czy raczej nie będziesz zmieniał?
- Wcześniej miałem stały utwór, teraz będzie nowa. To wesoły, wakacyjny utwór. Będzie pasowała do Ostródy.

Co wiesz o przeciwniku?
- Nie skupiam się na rywalu. Wiem, że jego mocną stroną jest parter. Nie będę zdradzał swojego planu. Nie obawiam się żadnej płaszczyzny.

Walka zacznie się w stójce...
- Dokładnie, czyli w tym, co lubię. Stoczyłem wiele walk w kickboxingu i czuję się pewnie, ale lubię też zapasy. Może nie jestem wirtuozem parteru, nie kręcę się jak zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu.

Kto z bliskich wybiera się do Ostródy?
- Jedzie ze mną niemal cała rodzina. Będą rodzice, dziewczyna, rodzeństwo, kuzyni, kuzynki. koledzy. Ponadto pojawią się fani Karola Łasiewickiego. Kiedyś walczyłem dla Fight Academy Ostrołęka i wierzę, że kibice mojego kolegi wesprą również i moją osobę.

Reklama

Przy dobrych wiatrach możemy spodziewać się wygranej Golona i Łasiewickiego?
- Mam taką nadzieję. Powiem więcej, jestem o tym przekonany. Nie chcę wyjść na gościa, który tylko gada. Jestem pewien swoich umiejętności. Zrobiłem dobry obóz przygotowawczy i czuję się pewnie.

A jeśli się nie uda?
- Nie myślałem o tym. Nastawiam się na zwycięstwo. Tak programuję swój mózg. Jak się nie uda? To jest tylko kwadrans życia. Później będzie kolejny dzień.

Czym zajmujesz się w życiu?
- Studiuję na Wojskowej Akademii Technicznej. Pozostały mi dwa lata, by zostać oficerem Wojska Polskiego.

Odsłon: 6571
Komentarzy: 0
18:20, 21.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy wyniki Ligi Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów (zdjęcia)

Znamy wyniki Ligi Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów (zdjęcia)

Kolejna Liga Kurpiowska Kuźnia Mistrzów stała przeszła do historii. Udało się przeprowadzić 27 walk w formule boks, MMA, kickboxingu, K1. Wydarzenie sportowe było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz z dotacji miasta Ostrołęki.

Krystian z gratulacjami

Krystian z gratulacjami

Prezydent Ostrołęki pogratulował osiągnięć Szymonowi Krystianowi, który wziął udział w odbywających się w Luboniu VI Mistrzostwach Europy Ju-jitsu CBJJP, który zaowocował zdobyciem złotego medalu w kategorii masters oraz brązowego medalu w kategorii adult.

 

32 pojedynki. Ale będzie się działo!

32 pojedynki. Ale będzie się działo!

Już 21 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Ostrołęce odbędzie się Liga Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. W sumie zaplanowanych zostało aż 32 walki. Niestety, spotkań nie będą mogli zobaczyć kibice. Już dzisiaj zapraszamy do śledzenia wyników na naszej stronie. Pojawi się również materiał filmowy.

Dmochowski mistrzem Warszawy! 'Czułem, że to mój dzień'

Dmochowski mistrzem Warszawy! "Czułem, że to mój dzień"

Wiktor Dmochowski został triumfatorem Mistrzostw Warszawy K-1 Rules w kategorii juniorów do 67 kg. Podopieczni Arkadiusza Ludwiczaka wygrał dwie walki. 18-latek z Ostrołęka Fight Academy zadedykował triumf swojemu trenerowi oraz rodzinie. Ostrołęczanin powtórzył wyczyn Karola Łasiewickiego sprzed roku.

Mieczkowska pierwsza, Kozłowska druga. Duch i Białobrzeski na podium

Mieczkowska pierwsza, Kozłowska druga. Duch i Białobrzeski na podium

W Radzyminie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które jednocześnie były kwalifikacjami najlepszych zawodników do kadry wojewódzkiej młodzików w 2021 roku.  W turnieju wzięło udział siedmiu reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Wywalczyli cztery medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo