Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Pięć świeczek na torcie Truszkowskiego

Nie było niespodzianki w Andrzejewie. Podopieczni Marcina Truszkowskiego pewnie ograli miejscowy GKS w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu Delegatury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Ciechanowie. Beniaminek IV ligi zdominował przedstawiciela Klasy A.

Zawodnicy popularnego "Truszkina" chcieli i musieli wygrać. Szkoleniowiec zespołu dzień przed spotkaniem obchodził swoje 37. urodziny i trudno byłoby mu się pogodzić, gdyby jego podopieczni zanotowali porażkę z niżej notowanym rywalem.

Piłkarze KS CK Troszyn już do przerwy byli pewni, że są w kolejnej rundzie Pucharu Polski. W 15 minucie prowadzenie dał Jakub Stepnowski, który skończył podanie od Patryka Gumowskiego. "Guma" kilka chwil wcześniej otrzymał prostopadłe podanie od jednego z kolegów. Osiem minut później sytuacja się odwróciła. Stepnowski podawał, a Gumowski mógł świętować. W 30 minucie było 3:0 dla naszych. Gumowski sfinalizował podanie od Arkadiusz Kowalczyka, a jeszcze przed zmianą stron Stepnowski huknął z woleja po asyście Karola Kamionowskiego. Wynik tuż po przerwie ustalił Dominik Dzwonkowski. Pomocnik KS CK Troszyn potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund, by trafić do siatki, gdyż pojawił się na placu boju w 46 minucie.

- Mieliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem. Wykonaliśmy zadanie, które było naszym obowiązkiem. Fajnie, że szansę otrzymało duża ilość zawodników. Na murawie pojawili się ci, którzy mniej grają w lidze. Widać było, że każdy chciał pokazać swoje umiejętności naszemu solenizantowi - mówi Jakub Stepnowski, autor dwóch goli.

- Od początku nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Kontrolowaliśmy przebieg zawodów. Rywale nie mieli zbyt dużo sytuacji. Nasza postawa wyglądała pozytywnie. Dobrze, że skończyliśmy na "zero z tyłu". W ofensywie mamy duży potencjał i kwestią czasu były kolejne gole - dodaje Arkadiusz Kowalczyk, gracz KS CK Troszyn.

GKS Andrzejewo - KS CK Troszyn 0:5 (0:4)
Bramki: Stepnowski 15', 38', Gumowski 23', 30', Dzwonkowski 48'.
KS CK Troszyn: Paweł Modzelewski - Bajor (60' Przemysław Modzelewski), Petrosjan, Kamionowski (46' Górski), Kowalczyk, Gumowski (65' Ł. Świderski), Gąska, Bałas (60' M. Świderski), Szklanko, Stepnowski (46' Dzwonkowski), Grodzki.