« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 30 października 2020 r., imieniny Zenobii, Przemysława, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Skakać jak Mutazz isa Basschim. Wywiad z Sebastianem Moszczyńskim

W ostatnich dniach dwukrotnie zaprezentował się zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Sebastian Moszczyński podczas zawodów w Białej Podlaskiej skoczył 200 cm, zaś ostatnio w Białymstoku pokonał poprzeczkę zawieszoną o 6 cm wyżej. Nasz reprezentant umocnił się na pierwszym miejscu list krajowych wśród 18-latków.

 


Rozmowa z Sebastianem Moszczyńskim, zawodnikiem Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki
Zakochałem się w skakaniu od pierwszego momentu
Jak ocenisz start w Białej Podlaskiej?
- Uzyskałem dwa metry. To nie był mój najlepszy start. Mogło pójść lepiej, lecz błędy technicznie nie pozwoliły skakać wyżej.

Reklama


A w Białymstoku?
- Było już lepiej. Zbliżyłem się do rekordu życiowego, który uzyskałem w 2019 roku w Warszawie. Wówczas skoczyłem 207 cm. Teraz pokonałem poprzeczkę zawieszoną o centymetr niżej.

Jak na 17-latka to bardzo dobre wyniki. Przewodzisz liście najlepszych w kraju...
- 200 cm dla niektórych może wydawać się dobrym wynikiem, ale mnie to nie zadowala. Motorycznie jestem przygotowany na skakanie w granicach 210 cm. 

Jakie masz marzenia?
- Podobne jak u wielu młodych sportowców, czyli start w Igrzyskach Olimpijskich. Wymarzony wynik to 240 cm. Jest to bariera, którą większość skoczków chciałaby pokonać.

A plany trochę bliższej przyszłości?
- Byłbym zadowolony, gdybym w tym sezonie skoczył 212 cm. Taki rezultat dałby mi miejsce w czołówce światowego skoku wzwyż w kategorii do lat 18.

Kto jest Twoim idolem?
- Mutazz isa Barshim. Zawodnik z Kataru ma rekordy w hali i na stadionie powyżej 240 cm. Jest jednym z najlepszych skoczków w historii. Chciałbym zbliżyć się do jego osiągnięć. Marzę, by skakać na takim poziomie jak on.

Jak zaczęła się przygoda ze skakaniem?
- Przypadkowo. W gimnazjum zaczęło się od lekcji wychowania fizycznego. Mieliśmy zaliczenie. Spodobało mi się. Zacząłem przychodzić na treningi. Niedługo później miałem pierwsze starty. Mogę powiedzieć, że zakochałem się w skakaniu od pierwszego momentu i tak już zostało.

Tym trenerem był?
- Andrzej Danielski, mój pierwszy szkoleniowiec. On zauważył moje predyspozycje. Włożył dużo pracy, żebym podnosił swoje umiejętności.

A Twojej przygodzie ze skakaniem obecny był również Witkowski?
- Bartosz Witkowski jest osobą, która zaproponowała mi miejsce w klubie oraz pierwsze obozy. Jest człowiekiem, który przyczynił się do sukcesów, które odniosłem i mam nadzieję, że będę odnosił. Chciałbym podziękować również obecnemu trenerowi Robertowi Nazarkiewiczowi, bez którego nie byłby tu, gdzie jestem. Wkłada dużo wysiłku i pracy, żeby zrobić ze mnie dobrego zawodnika.

Początkowo skakałeś...
- Trenuję od 2016 roku, a początkowo uzyskiwałem 182 cm. 

 

W Białymstoku wystartował również Eliasz Napiórkowski, który na 100 m uzyskał 12,13 s.

Odsłon: 2719
Komentarzy: 0
10:53, 11.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

18 medali Siódemki

18 medali Siódemki

23 przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnich zawodach lekkoatletycznych w sezonie 2020 na otwartym stadionie. W Łomży odbył się "Czwartek Lekkoatletyczny". Podopieczni trenerów: Dariusza Dąbrowskiego, Adama Długokęckiego i Marianny Pędzich wywalczyli 18 medali, w tym siedem złotych, pięć srebrnych i sześć brązowych. Ponadto ustanowili 15 rekordów życiowych.

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Nową trenerką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki została Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. Jak to się stało, że rozpoczęła pracę? Który sukces w swoim życiu sportowym ceni najbardziej? Zapraszamy do lektury.

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Władze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ogłosiły, iż do sztabu szkoleniowego dołączyła Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. To ambitna kobieta z cudownym podejściem do dzieci i młodzieży.

Dąbrowski najlepszy w Czerwonce

Dąbrowski najlepszy w Czerwonce

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces. 31-latek wystartował w VI Biegu Siedmiu Róż, który odbył się w weekend w Czerwonce koło Makowa Mazowieckiego. Przemysław Dąbrowski nie dał szans przeciwników i był najszybszy w gronie blisko 140 zawodników.

Złoto Zielińskiej i Prusińskiego

Złoto Zielińskiej i Prusińskiego

Znakomity występ podczas deszczowych Mistrzostw Mazowsza w lekkiej atletyce odnotowali przedstawiciele UKS Clan Ostrołęka. Podopieczni Haliny Pierzchały dwukrotnie wchodzili na najwyższy stopień podium. Oboje ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. 

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo