« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 25 października 2020 r., imieniny Darii, Wilhelminy, Sambora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przemysław Dąbrowski z rekordem i podwójną wygraną. Świerdzewski drugi

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń pojawił się na starcie 9. Rodzinnego Pikniku Biegowego Biała Biega organizowanego przez Klub Biegacza Biała Biega. 31-latek udał się do Białej Podlaskiej, gdzie studiował na uczelni sportowej. Sentymentalna podróż zakończyła się podwójnym zwycięstwem i rekordem trasy. W zmaganiach wziął udział również Damian Świerdzewski.

 


Dąbrowski pokonał 10 kilometrów w czasie 31 minut i 18 sekund. - Cały bieg rozegrałem taktycznie, ponieważ nie chciałem od samego startu prowadzić. Cel był taki, aby zaatakować od 7-8 km, zachowując jak najwięcej sił po biegu i tak też uczyniłem. Gdy zauważyłem, że mój przeciwnik po szóstym kilometrze słabnie, zdałem sobie sprawę, że przyszedł czas aby przyśpieszyć i dołożyć kolejną cegiełkę ku wygranej. Przez cały bieg czułem się bardzo dobrze. Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany i nie bałem się zaatakować na końcówce. Warunki nie były łatwe do biegania, więc tym bardziej uzyskany wynik cieszy - mówi 31-latek.

Reklama

Jak przyznaje 31-latek, kolejnym ważnym argumentem, aby zachować jak najwięcej sił to zbliżające się Mistrzostwa Polski na dystansie 10 000 m, które odbędą się już w tą sobotę w Karpaczu. Przemek we wtorek wyjechał do Szklarskiej Poręby, aby lepiej zaaklimatyzować się w specyficznym klimacie. 

Reklama

- Do Białej Podlaskiej powróciłem z wielkim sentymentem, ze względu na okres studiów w tym miejscu. Także na AWF Biała Podlaska rozwinęła się moja kariera biegowa pod okiem trenera Rafała Frończuka. Mam tam bardzo dużo znajomych, którzy w każdej edycji mocno mi dopingują. Chciałem bardzo podziękować organizatorom biegu, że mimo ciężkiego okresu udało się zorganizować fajny bieg - mówi Dąbrowski.

Drugą lokatę w grupie open oraz w kategorii absolwentów bialskiej uczelni sportowej zajął Damian Świerdzewski, który dał się wyprzedzić Przemysławowi Dąbrowskiemu. Zawodnik, który pochodzi z Dzenina AWF skończył dwa lata temu i wraz z żoną zamieszkał w Białej Podlaskiej. 10 kilometrów przebiegł w ciągu 31 minut i 44 sekund. 

Reklama

-  Taktyka jaką przyjąłem była prosta. Od startu biegłem mocnym tempem. Prowadziłem cały bieg do około siódmego kilometra. Następnie Przemek zaatakował, a mi nie udało się utrzymać jego tempa. W najbliższą sobotę startuję w mistrzostwach kraju w Karpaczu na dystansie 10 000 m. Trzymajcie kciuki - dodaje Świerdzewski.

 

 

Odsłon: 3110
Komentarzy: 3
18:42, 16.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

18 medali Siódemki

18 medali Siódemki

23 przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnich zawodach lekkoatletycznych w sezonie 2020 na otwartym stadionie. W Łomży odbył się "Czwartek Lekkoatletyczny". Podopieczni trenerów: Dariusza Dąbrowskiego, Adama Długokęckiego i Marianny Pędzich wywalczyli 18 medali, w tym siedem złotych, pięć srebrnych i sześć brązowych. Ponadto ustanowili 15 rekordów życiowych.

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Nową trenerką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki została Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. Jak to się stało, że rozpoczęła pracę? Który sukces w swoim życiu sportowym ceni najbardziej? Zapraszamy do lektury.

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Władze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ogłosiły, iż do sztabu szkoleniowego dołączyła Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. To ambitna kobieta z cudownym podejściem do dzieci i młodzieży.

Dąbrowski najlepszy w Czerwonce

Dąbrowski najlepszy w Czerwonce

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces. 31-latek wystartował w VI Biegu Siedmiu Róż, który odbył się w weekend w Czerwonce koło Makowa Mazowieckiego. Przemysław Dąbrowski nie dał szans przeciwników i był najszybszy w gronie blisko 140 zawodników.

Złoto Zielińskiej i Prusińskiego

Złoto Zielińskiej i Prusińskiego

Znakomity występ podczas deszczowych Mistrzostw Mazowsza w lekkiej atletyce odnotowali przedstawiciele UKS Clan Ostrołęka. Podopieczni Haliny Pierzchały dwukrotnie wchodzili na najwyższy stopień podium. Oboje ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. 

 

» Wasze komentarze

Karol @ 22:43, 16.09.2020r. IP: *

Trzymam za Was chłopaki kciuki!
I za dobre wyniki na MP i za powrót do wspólnego akceptowania siebie!
Brawo dla MO, że zaczęło wreszcie pisać o Damianie!

BP @ 07:16, 17.09.2020r. IP: *

Świetny, taktyczny bieg Przemek, widziałem !!!

Xyz @ 19:51, 22.09.2020r. IP: *

To jakie wyniki osiągnęli nasi biegacze w Karpaczu???

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo