Niedziela, 25 października 2020 r., imieniny Darii, Wilhelminy, Sambora

Miłosz Skowronek w reprezentacji!

Świetne informacje dla naszego ziomka. Miłosz Skowronek został powołany na konsultację reprezentacji Polski do lat 16. Wychowanek Kurpika Kadzidło oraz były gracz APN Ostrołęka został ponownie nagrodzony przez selekcjonera Marcina Dornę. Miłosz pojawi się na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, które odbędzie się od 5 do 13 października.

15-latek przed rokiem opuścił Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej. Przeniósł się do Jagiellonii Białystok, skąd miał mieć bliżej do gry w Ekstraklasie i reprezentacji Polski. Właśnie teraz spełnia swoje drugie z marzeń. Inauguracyjne powołanie do kadry otrzymał na początku roku. W Siedlcach trenował na początku lutego pod wodzą Rafała Lasockiego.

Miłosz reprezentował APN Ostrołęka do sezonu 2015/2016, kiedy przeniósł się z Kurpika Kadzidło, gdzie stawiał pierwsze kroki. Dwa lata później stał się on podstawowym zawodnikiem rocznika 2005, jesienią 2018 roku był zaś najlepszym strzelcem i czołowym piłkarzem APN Narew Ostrołęka w I lidze mazowieckiej C2. W sumie w barwach klubu z Ostrołęki zagrał w 29 meczach, w których zdobył 14 bramek.

W Jagiellonii Białystok występuje od wiosny sezonu 2018/2019. Zagrał w 26 meczach, w których trafił do siatki ośmiokrotnie. Obecnie z "Jagą" występuje w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15. Jagiellonia wygrała jesienne zmagania Centralnej Ligi Juniorów w grupie pierwszej, dystansując m.in. warszawską szkółkę Barcelony, Legię i Polonię Warszawa. W zespole oprócz Miłosz grali także dwaj kolejni wychowankowie APN Ostrołęka: Alek Borkowski i Adam Zięba.

- Dla mnie powołanie to wielkie wyróżnienie. Przecież każdy marzy o grze z orzełkiem na piersi. Są to tylko konsultacje, ale miło mi, że jestem w kręgu zainteresowania trenera. Przerwa spowodowana pandemią na jakiś czas zablokowała możliwość gry reprezentacji, dlatego cieszę się, że wszystko pomału wraca do normy. Mam nadzieję, że ta przerwa zadziała motywująco na mnie i na moich kolegów - mówi Miłosz.

W najbliższym czasie na naszym portalu pojawi się wywiad z Miłoszem Skowronkiem.